Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de Octombrie 2014 - Capitolul 6

bebelus octonbrie 2014 diversificare

123 raspunsuri la acest subiect

#11
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 01 iunie 2015 - 10:07

La multi ani puiuti frumosi! Sa fiti sanatosi si voiosi! Va pupam!



#12
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 01 iunie 2015 - 20:24

La multe multe lunite frumoase Ingriduta!!!!!!!!!! Sa fii sanatoasa si norocoasa pui scump!

[acor] [pup] [artif] [deziuata] [flo]



#13
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 06:04

La multi ani pt ieri tuturor bebeilor!! Sa ne traiasca ☺

 

 

Anda ai frumusel,cred ca stii deja asta ... si din cate vad eu are si un dintisor ?? 

 

Va pup mamici !!

 



#14
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 02 iunie 2015 - 08:10

merci mary! :) nuuuu are :( asa a iesit poza dar inca nu a apaut nimic si e f agitat, marait si planacios, mai nimic nu ii convine, plus ca papa 90% tzitzi, mancare ioc... :(



#15
marylungu

marylungu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 04 iunie 2015 - 07:28

Aaa ,asa a iesit pozica... am inteles !! Anda , sa stii ca exista geluri pt calmarea durerii dentare.. eu nam dat la fetita ,dar am prietene care stiu ca au luat pt bebei... poate daca ii pui putin pe gingiuca ii mai trece si poate vrea sa pape ceva.. pwpici

 

Marti am vaccinat si eu fetita,asistenta mi-a spus ca intradevar schema vaccinarii s-a schimbat ,insa noi am apucat normal.cica am inceput cu voi schema asta ,asa si terminam... acum peste 6 luni mai are de facut(cel de un an ) 

In rest suntem bine,vorbim zilnic cu sotul meu( este plecat in America ) sii sunt foarte nerabdatoare sa vad cum v-a reactiona cea mica la marea intalnire. 

Va pup mamici, bebici...astept sa mai postati cu ce mai papaciti voi sa ne mai dati si noua idei.. 



#16
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 iunie 2015 - 07:54

l-am dat si cu geluri dar nu au nici un efect...apa de ploaie, poate la unii functioneaza dar in cazul nostru nu... :(

Azi am vrut sa ii dau pepene, ma astepta, sa pape un pic fiindca eu il ador si in sarcina am mancta mult, dar el nimic...



#17
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 04 iunie 2015 - 15:26

Anda imi pare tare rau ca Sebi nu papa, cam asa e si a mea dar macar noua ne-au iesit 2 dintisori pana acum. Eu am mai tot intrebat mamicile care alapteaza cum stau cu diversificarea si aproape toti bebeii-s mofturosi, cred ca atata timp cat au titi nu vor papa bine. Pediatra noastra a zis sa am rabdare ca asa-s bebeii alaptati la san si ca vor mancarea cu gust si cu siguranta vor trece direct la mancarica noastra de adulti. Eu am reusit s-o mai pacalesc punandu-i unt fara sare in piureurile ei, uneori la sfatul pediatrei i-am pus chiar si putina sare (ea chiar ma cearta ca nu-i pun mereu sare in mancare).



#18
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 04 iunie 2015 - 15:43

Am avut momente cand imi venea sa nu-i mai fac mancarica si sa-i dau doar titi dar problema este ca eu incep munca la 1 septembrie si trebuie neaparat sa pape ziua doar mancarica pana atunci. Mi se rupe sufletul cu cat ma gandesc ca incep munca si ea e micuta dar n-am ce face. Eu cand am ramas insarcinata aveam doar 7 luni de cand ma angajasem si fiindca e un loc de munca ok, le-am promis ca stau doar un an pentru a fi bine si pentru mine si pentru ei. Eu am optat pt 2 ani pentru a fi acoperita in caz de ceva dar ma intorc la 1 sept. Alexandra va sta cu mama mea care sta la 5 min de mine si uneori si cu soacra, de aceea sper sa pape bine pana atunci pentru a nu-i da biberon. A, si referitor la mancarica, Alexandra are o verosoara de 7 luni care papa lapte praf si de cand a inceput diversificarea de la 5 luni devoreaza tot, mamica ei nu face fata sa-i bage mai repede in gurita asa repede papa si a renuntat si la laptele praf ziua singurica. Tare ma mai supar cand vad ca ea papa orice si a mea mai nimic, dar asta e...


Editat de ROXYC, 04 iunie 2015 - 15:46 .


#19
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 04 iunie 2015 - 16:53

am incercat si eu cu unt si pacalit in toate felurile cu putinta...

 

tzitzi e mai buna decat orice, si buna pentru orice drept alinare, intr-un fel e lux cu biberon, dar in alt fel noi le oferim totul dandu-le tzitzi, imunitate plus muuulte multe alte lucruri. Merita orice pentru puiutii nostri :) Or sa pape ei, ca doar nu vor suge pana la scoala :)))))

 

Nu ma las, incerc, desi m-as opri acum cateva zile cu mancarea, dar mai trag de  mine, chiar plangeam zilele astea, zic nu mai pot, fac si arunc, degeaba....dar asta e, si pe el probabil il doare si nu-i fericit...vom trece cumva peste...

 

Sper sa pape si papusa ta pana la 1 septembrie, de fomica se va obisnui si va papa...



#20
GeoM80

GeoM80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 215 mesaje

Postat 09 iunie 2015 - 19:36

Dragi mamici si bebici, 

 

revin in peisaj cu vesti nu tocmai bune: in urma unei cazaturi Teo s-a ales cu mana stanga in gips. A vrut sa se ridice in picioare, pt ca numai asa ar sta, si asta a fost.:( Ellenas, acum te inteleg perfect cum e sa iti vezi copilul intr-o astfel de situatie si sa nu il pot ajuta nicicum.:(

Cu somnul stam la fel de prost (treziri din ora in ora), dar deja m--am resemnat. Ellennas, nu vreau sa te descurajez, dar nu cred ca masa solida de seara va rezolva problema somnului. Cel putin asa e la Teo. A avut seri cand a mancat fff bine, de credeam xa ca rupe cu somnul, si a dormit la fel de rau.

 

Ale, credeam ca mastita se face la debutul alaptarii. Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.

 

Kmy, ce frumos ca ati fost la balaceala. La ce bazin?

 

RoxyC, va tin pumnii sa deveniti niste mancacioase pana la toamna. :)





Etichetat si cu bebelus, octonbrie, 2014, diversificare

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -