Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mesaj pentru Neli (Neli_ra)


28 raspunsuri la acest subiect

#21
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 19:14

Multumesc mult , Lorikay , m-ai salvat tare de tot si de data asta . Adresa mea si nr de telefon , cui pot sa le trimit , altcineva , in afara de Dani sau Laura , ca sa ti le dea tie ? Adica , e cumva o alta persoana acceptata de cele doua fete ,in cazul in care ele sunt prinse cu altceva , care poate prelua detalii de la noi ,gen adrese , numere de telefon , adrese de e-mail ? 

 

Ieri am ridicat si coletul de la Selene , multumim tare mult, foarte frumoase lucrusoarele toate , o pereche de incaltari , una de colanti , una de pantaloni scurti si doua tricouri cu maneca scurta.

 

Plec sa fac baie fetelor si sa le dau portia de  lapte , apoi la somn . Va pupam si va multumim mult !



#22
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 07 septembrie 2015 - 20:13

Buna ,fetele ! 

 

Scurt popas , apoi ma intorc la bucatarie , fac coliva pentru maine , il pomenim pe David , se implinesc 9 ani maine.

Am ceva modificari la masurile fetelor , stupoare , Asti s-a mai inaltat , are 127 cm , am masurat-o azi  , iar Bibi are in jur de 115 cm ,topaia de zor si n-am reusit sa o masor bine. Am primit evaluarile psihologice ale fetelor azi , nu sunt rele , dar lipseste punctarea pe aspectul sexual deplasat al tatalui fata de fete , astept sa vina avocata de la constanta , luni ne intalnim sa vedem ce si cum facem. In schimb am ramas indurerata profund , Anastasia are sindrom anxios-depresiv datorat abandonului tatalui si relelor lui tratamente si deficit de atentie , iar Iarina la fel , depresie si ADHD in forma usoara , insa IQ -ul lor am vazut ca e cotat in valori normale , Asti 90 , Bibi 97. Nu ma pot opri din plans  , cum se  remediaza ? 

 

Va pupam tare , noapte buna !



#23
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 09 septembrie 2015 - 08:53

Of, Neli, prin cate trebuie sa mai treci si tu? Pacat ca exact ajutorul de care ai mai mare nevoie (sanatate si liniste) nu se poate impacheta si trimite. Fi tare in continuare si incearca sa gandesti pozitiv (chiar daca e greu), trebuie sa iasa soarele si pe strada ta.

 

Am reusit sa gasesc adresa lui Neli intr-un mesaj mai vechi de la Daniela. 

Neli, coletul va pleca maine prin Sprint Curier. Ar trebui sa ajunga vineri (cel tarziu sambata). Nu am gasit auxiliarele dar doamna de la librarie a spus ca anul trecut le-au avut si au facut comanda si anul acesta. Mai trec saptamana viitoare sa vad daca le-au adus.



#24
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 09 septembrie 2015 - 12:28

Ok Lori , multumim mult , suntem acasa , voi fi cate putin plecata prin oras sa mai iau ce trebuie pentru fete , va trebui si rezultatele noastre la analize sa merg sa le iau , apoi sambata sau duminica trebuie sa merg sa iau 4 buchete pt 4 doamne la gradi si 1 buchet pt invatatoare la scoala. Incerc sa ma indop cu rabdare, multa putere si cofeina + aspirina ca sa ma trezesc atunci cand imi simt capul pe masa involuntar , acum mai mult ca oricand au nevoie de mine calma, puternica,intelegatoare, rabdatoare , si ma tem ca toate astea le-am cam pierdut pe drum , asa ca trebuie sa recurg la alte metode sa le recapat .

Cat despre auxiliare , e adevarat , la librarii nu se prea gasesc , aceeasi poveste s-a intamplat si la librariile de aici din oras , ma gandeam sa dau comanda pe net ,(scrisesem mult mai mult ,dar am reeditat , mi s-a parut ca prea ma pierdeam in amanunte inutile) . 

 

Multumim mult , mult de tot pentru tot , va pupam , sa aveti o zi frumoasa !


Editat de Neli_ra, 09 septembrie 2015 - 19:26 .


#25
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 11 septembrie 2015 - 19:11

Buna seara !

 

Si a sosit si coletul de la Lorikay , mare , voluminos si incarcat mai ceva ca Mos Craciun , in care am gasit 3 perechi de incaltari , 2 treninguri bleumarin ( pantalon+ bluza) , 1 bluza trening gri , 5 perechi panataloni ,separat de treninguri  , ghiozadanul cu cele insirate in lista de la scoala ,plus multe altele in plus , am primit si etichete , si coperti de caiete , si lipici,si hartie glasata , si caiet cu foaie velina si pic-uri , asa ca acum suntem in pregatire , sa separam toate cate le-am primit ,care pe unde trebuie asezate.

Multumiri din toata inima , Loredana , o imbratisare maaaare ,mare , mare Ericai de la Asti , ii multumeste foarte mult ! Daca am timp, intru mai tarziu ,dupa ce culc fetele , acum urmeaza sa merg sa le pregatesc de baie , lapticul cald de caprita si gata , nani ! Va pupam ,bye ! Noapte buna , in caz ca nu reusesc sa intru iar !    



#26
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 14 septembrie 2015 - 20:52

Buna seara , 

 

Am trecut si de ziua asta infernala,aglomeratie ca la balamuc,dar am iesit bine , si la scoala si la gradi , Asti ,foarte cuminte si cooperanta la clasa, ba chiar le-a dat tuturor o lectie exemplara de educatie,fiind singurul copil din 33 care a multumit pentru surprizele dulci si mi-a zis : " Normal ca am multumit , doar asa am fost educata ! " , Bibi , de nerecunoscut la clasa,i-a mirat pe toti , cuminte sfanta , a propus-o educatoarea ca sefa clasei , dar si acolo balamuc curat , au adus 10 copii de la o alta clasa plus inca 10 dintr-o alta clasa , nemultumiri printre parinti , sunt deja 32 si lista e dceschisa . Loredana , te rog sa nu mai cauti auxiliarele, le-a comandat invatatoarea , azi le-am si primit  , dar nu am stiut pana ieri ,cand m-a anuntat alta mama , maine le si platim. In rest , am alergat tot orasul sa gasesc tricouri albe simple cu maneca lunga si scurta plus strampi albi simpli pt scoala , stoc epuizat mai peste tot , abia am gasit . Sunt rupta in 10000000000de bucati , dar nu dorm inca , merg sa pregatesc rechizitele pt dus la scoala, copertat , etichetat etc,etc,etc,vase de spalat , niste rufe de impachetat si pus in sifonier si apoi sa calc unele,iar altele sa le spal,ca azi nu s-a spalat. Deci , noapte buna voua , spor la treaba mie ! Va pupam , noapte buna !



#27
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 20 noiembrie 2015 - 01:04

Fetelor , buna seara , este nevoie urgent de tot ce se poate pentru o micuta care s-a nascut acum doua saptamani cu dismaturie , momentan a ajuns la 1900 gr , locuieste la sat ,in mehedinti , din pacate parintii sunt aproape tot copii , fara venituri si saraci , iar mama e o copilandra care am inteles ca nici nu stie sa scrie si sa citeasca , nu stie sa se descurce sa asigure fetitei tot ceea ce are nevoie . Fetita inca e in spital , va sta la incubator cred ca inca vreo 2 saptamani , chiar 3 , pana va trece pragul de 2500 grame , daca nu apar alte complicatii pana atunci . Saracuta e o luptatoare ,s-a chinuit sa supravietuiasca , mama a nascut copilull acasa , e o situatie dificila . Va rog mult , cine are hainute , biberoane , scutece , pampers , orice aveti de donat , ii va prinde bine orice ajutor . Pe fetita o cheama Alina Mihaela . Va multumim mult ! 



#28
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 24 noiembrie 2015 - 22:00

Neli, fetita de care ai scris este acum inscrisa in aceasta campanie: http://comunitate.de...avem-conturile/

 

Scrie acolo, te rog, sa le dai fetelor detalii.



#29
Neli_ra

Neli_ra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 11 decembrie 2015 - 00:33

Buna seara fetelor !

 

Sunt intr-o mica pauza de la treaba , apoi ma intorc la munca , mai am de calcat si de spalat vasele. S-ar putea sa ma operez totusi , in cele din urma , desi mi-e groaza ,luni aflu daca da sau nu ,  e posibil sa fac 4 din cele 5 cate ar fi in total , iar daca ies planurile cum vreau eu , pe 18 ar trebui sa dansez din nou pe masa ...de operatie , sper insa ca va si accepta doctorasul meu sa ma lase acasa urgent , nu cred ca poate in aceeasi zi, dar ...eu incerc sa-l induplec , din cate stiu ,la ceea ce urmeaza sa fac , m-ar tine in spital macar o zi , dar ... mai stii ? Urmeaza apoi cel putin 2 saptamani de stat in pat , ideal ar fi pe burta , nemiscata , ca sa se prinda lamboul de pe ischion si cel de pe coccis , dar si grefele de pe calcaiul stang. Ma voi distra la max ! Numai ca dau din colt in colt , nu stiu pe unde scot camasa , ce fac eu cu fetele , cine va avea grija de ele si de mine in aceste 2 saptamani ? Nasol momentul , imi tot storc creierii sa gasesc o solutie , dar tot imi da cu virgula , apoi sunt stresata de cost , sunt 4 operatii de chirurgie plastica si reparatorie , ma ingrozesc de-a dreptul , numai ca nu mai pot astepta , s-a agravat mult prea tare totul si nu mai suporta amanare. Va pupam tare , aveti grija de voi, noapte buna  !




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -