Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sfarsit de clasa a IV-a


9 raspunsuri la acest subiect

#1
camiana

camiana
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 10:25

Buna ziua, tuturor !

Ne pregatim sa trecem in alta etapa si, cum altfel, decat marcand evenimentul cu o petrecere  [:)] ! Cautam idei , dar "pe langa casa", deoarece doamna noastra nu vrea sa plece din Bucuresti cu copiii . Voi cum v-ati organizat pentru sfarsitul de an ?

 



#2
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 10:33

Inca nu am facut sedinta finala.

Stiu ca vom avea albume :-)



#3
alecxa13

alecxa13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 10:38

Acum 2 ani am fost aici:

http://www.treehouse...o/pagina-8.html

 

A fost grozav!



#4
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 14:46

Noi am fost aici:

 

http://www.phoenixce.../aventura-parc/

 

 A fost minunat !!!! Copiii s-au distrat copios iar, noi, parintii impreuna cu dna invatatoare si dna diriginta am avut o zi de week-end superba petrecuta impreuna cu copiii in aer liber.



#5
camiana

camiana
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 15:06

Multumesc frumos pentru idei !

Sunt locatii super, numai ca depind de vreme ... daca ploua, ne incurca toate socotelile ...



#6
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 22 aprilie 2015 - 16:30

Multumesc frumos pentru idei !

Sunt locatii super, numai ca depind de vreme ... daca ploua, ne incurca toate socotelile ...

Da, e adevarat. Noi am riscat si am castigat. Fiind luna iunie a fost perfect pentru stat in aer liber. Tin minte ca in jurul orei 2 a inceput sa picure si cei de acolo s-au mobilizat si i-au bagat pe copii sa ia masa de pranz in restaurant. Dupa-aceea au iesit si s-au zbenguit de nu-i mai puteam strange la ora 7 sa-i luam acasa.

Am consultat mai multe site-uri gen accuweather..etc...si am riscat. Intr-o incinta n-ar fi iesit asa o petrecere memorabila.



#7
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 23 aprilie 2015 - 09:50

   Si noi tot la Phoenicia - Cernica am facut, dar a fost o combinata :).

   Am facut vinerea, sa nu fie aglomerat cu alti doritoi de catareala. A venit un autocar al lor la scoala si a luat copiii si invatatoarea. S-au dus la catarat - 3 ore. Aici copiii au avut inclusa o gustare (1 sandvish + 1 suc). Pe parcursul celor 3 ore, incet-incetisor au venit si parintii care s-au asezat la terasa la o cafea (pe banii lor).

   Dupa orele de catarare toata lumea s-a mutat la restaurant unde au urmat alte 3 ore de petrecere. Copiii s-au dus la baie si s-au spalat si imbracat  "de fitze", au pozat pe malul lacului, Pentru copii a fost masa preplatita. Parintii au mancat cine ce a dorit si au platit individual. Am avut un organizator de petreceri care le-a facut niste joculete si karaoke. Nu am mers pe ideea de tort ci am cumparat noi din ultimii bani de la fondul clasei platouri cu miniprajituri diverse, astfel incat sa aiba fiecare din ce tip ii place.

  La capitolul costuri, acum doi ani, am platit 100 lei/ copil celor de la Cernica si a fost inclus acutocar, catarare, gustare, doua feluri de mancare si suc pt copii in restaurant. Organizatorul care a venit cu recuzita de petrecere 40 lei/copil si pozar oficial (poze si film... ca la nunta) alti 40 lei pt cine a dorit filmare profesionista (cine nu - nu a platit). Parintii au platit ce/daca au consumat. Am pus detaliat preturile pt ca unii nu au dorit sa plateasca DJ-ul sau fotograful si atunci au platit doar 100.

  In caz de ploaie (si a plouat cam jumatate de ora dar doar dupa ce am ajuns la restaurant) ne-am fi mutat mai repede in restaurant si... gata. Oricum vinerea nu aveau alt eveniment sau clienti ca sa-i incurcam.



#8
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 23 aprilie 2015 - 10:07

   Ar mai fi o varianta sa luati legatura cu o firma de evenimente care sa va gaseasca ea o locatie in oras. Cum ar fi in cazul vostru sa gaseasca o vila cu curte si sa organizeze o petrecere afara iar in caz de ploaie sa aiba posibilitatea sa o mute inauntru. Daca te intereseaza, am o prietena care lucreaza la o firma de evenimente si te pun in legatura cu ea. Mai multe amanunte sau costuri nu stiu.



#9
camiana

camiana
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 aprilie 2015 - 07:56

Dupa discutii si deliberari ne-am hotarat la Complex Herastrau, cu tot tacamul, respectiv DJ, baloane si, bineinteles, meniu pt copii .Meniu care, dupa parerea mea, este prea bogat pentru copii , avand in vedere ca ei sunt cu gandul la distractie si nu la mancare, dar a intrat la 'impuse' .

Cu totul, e cam 100/ copil .

Doamna a ales o zi in cursul saptamanii si la o ora imposibila din punctul meu de vedere, adica 10 dimineata  [batcap] , dar asta e ...

Speram sa fie frumos si copiii sa ramana cu o amintire placuta .



#10
eveline

eveline

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.954 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:18

Aveti idee de subiectele de la evaluare, romana. S-au afisat pe undeva?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -