Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2015 (Capsunici de iunie 2015) - CAP.4


657 raspunsuri la acest subiect

#11
Pirelia

Pirelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 12:59

BB-anca - stai linistita. Si eu l-am simtit prima data la 15 saptamani si apoi mai bine de 7 zile nu a dat niciun semn. Nici acum, cand ar trebui sa fie mai activ nu-l simt in fiecare zi. Daca ti-a trecut durerea cu no-spa si nu ai sangerari nu iti ace griji. Mai ai putin si o sa vezi la eco bebelul/bebelina.



#12
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 13:46

Pirelia daca mi-e frica de ceva alea sunt scurgerile/sangerarile..si Slava Domnului nu am avut , de aseara tot "stau cu capul in chiloti" verific de fiecare data cand merg la baie( a devenit un reflex pt mine de cand am ramas insarcinata)...dar dureri de burta atat de ascutite ca aseara parca nu am avut pana acum..astazi stau nemiscata in pat ..a intrat un pic frica in mine.. [fri]



#13
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 13:53

Simonellia m-am indragostit de patutul ala...foarte fain si in acelasi timp foarte practic...

dar destul de piperat ca pret si perioada de intrebuintare f scurta..

Sper sa treaca timpul asta mai repede sa ma pot concentra si eu pe subiecte mai frumoase gen hainute , accesorii, mobilier...pt mine ma gandesc ca e un picut cam devreme din pacate cu problema care a intervenit...



#14
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 13:58

Apropo de mamici "cu mai putina experienta" ca tot veni vorba un picut mai devreme, toate cadourile pe care le-am facut pana acum bebeilor prietenilor mele sau chiar nepotilor mei...principalul criteriu dupa care le-am ales a fost cat sunt de frumoase..nicidecum cat sunt de comode, practice pt bebe..de curand imi spunea sora-mea sa nu cumpar barbetici cu scai la spate ca se poate irita bebitul..nu m-as fi gandit o secunda la treaba asta..eu le alegeam in functie de ce personaje, mesaje, figurine, floricle, animalute aveau pe ele..si asta este doar un exemplu....

 

Mamicilor care sunteti deja la al doilea bebe poate ne dati mai multe sfaturi in sensul asta..si nu numai... [:D]



#15
bb_anca

bb_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 713 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 14:05

Morfologia fetala am sa o fac si eu tot la medicul care imi urmareste sarcina intre 22-si 24 de saptamani a zis ca se poate faci..mai avem de asteptat un picut..

 

Ma batea si pe mine gandul sa mai meg si in alta la un alt medic, dar ultima experienta pe care am avut=o cu mersul la mai multi medici si cerut mai multe pareri mai tare m-a bagat in ceata..In sensul ca am fost la 3 medici si am obtinut 3 pareri total diferite, si in acelasi timp 3 sfaturi si 3 tratamente diverse...mai tare m-au bulversat decat sa-mi faca bine punandu-ma pe ganduri nestiind ce decizie sa iau ca sa fie bine...



#16
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 14:11

Iulia bine ai venit! Grupul e si sa aflam lucruri noi, sa putem intreba. Daca nu ai experienta nu trebuie neaparat sa dai sfaturi, e suficient sa ne impartasesti trairile si simptomele tale!

 

Anca eu nu cred ca s-a intamplat ceva cu bebele tau, dar daca medicul ti-a recomandat repaos la pat, stai cumintica, sa nu se intample ceva.



#17
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:12

Salutare, fete dragi!

Ma bucur de noul capitol! Multumim, Tear!

Pirelia, multa bafta la vizita medicala. Te asteptam cu vesti frumoase si cu poza, daca se poate! Pupici!

Janin si Simonelia, eu merg la o singura morfo, la doctorita mea. Dar mi-e atat de dor de bebe, n-am mai calcat pragul unui cabinet de pe 6 ianuarie si mai am de asteptat pana pe data de 9 februarie.... Voi scapati mai repede, cel putin cu una dintre ecografii!

Va pup tare!



#18
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:16

Anca, subscriu celor spuse de Carla (salutari, apropos!) si spun ca nici eu nu cred ca a ptit bebele tau ceva. Dar e bine sa te odihnesti cat poti de mult!

Chiar ma gandeam sa-mi fac o lista cu cele care mi-au fost utile la primul copil si, daca vreti, v-o impartasesc. Poate o completam, poate mai taiem ceva de pe ea...



#19
ritabandita

ritabandita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:17

attachicon.gifimage.jpg

Rita, Georgia acesta este primul set pe care l-am rezervat si care ajunge pe 15 martie.

Simo, imi place mult de tot setul. Cat costa si cum poate fi comandat?

Si mi-a placut foarte mult patutul. Dar mult de tot! Stii cumva cat costa si de unde il putem achizitiona?



#20
simonelia

simonelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 402 mesaje

Postat 26 ianuarie 2015 - 15:17

Anca, cand cumperi ceva pentru bebe trebuie sa te gandesti la practicitatea acelui lucru, la comoditatea lui, sa citesti cat mai multe reviw-uri daca are, si bineinteles sa iei in considerare pretul si aspectul estetic, pentru ca e important sa nu se deterioreze, sa se strice, sa se micsoreze sau sa isi piarda din culori daca este vorba de hainute.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -