Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

FIV in Ungaria 179


745 raspunsuri la acest subiect

#701
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 24 noiembrie 2016 - 21:35

Piscotel sunt alaturi de tine, doamne ajuta sa fie puiutii rezistenți si dupa transfer sa ramana cu tine! Am si eu o prietena care raspunde prost la stimulare, a facut 2 fiv-uri si de fiecare data nu a obținut mai mult de 4-5 ovocite si spunea ca a citit ca in aceste cazuri protocolul scurt da rezultate mai bune. Poate ar trebui sa il intrebi si tu pe PK ce parere are despre asta, dar iti doresc sa nu mai fie necesara o alta experiență. Te pup!

#702
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 25 noiembrie 2016 - 09:48

Ana, iti multumesc [flo2] . Si eu sper sa nu mai fie nevoie de al doilea FIV. Daca se va ajunge aici, o sa discut cu PK ce alte optiuni mai am pentru o ultima incercare...Doamne ajuta sa nu fie nevoie!



#703
Adella84

Adella84
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 18:51

Buna fetelor,

 

Saptamana viitoare voi merge si eu la o prima consultatie la domnul doctor Kovacs.

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu recomandari pentru cazare de o noapte in preajma clinicii ( am citit informatiile de la inceputul topicului dar vreau niste pareri mai recente - daca stiti vreo pensiune in care proprietarii vorbesc romana ar fi nemaipomenit ) .

Si as vrea sa va mai intreb daca la prima consultatie v-au fost facute analize/teste si daca sunt fete cu endometrioza cu reusita la domnul doctor.

Multumesc de ajutor!



#704
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 22:10

Adella bun venit si ședere cat mai scurta!

Eu nu pot sa te ajut cu informații pentru ca voi merge la Szeged, poate va intra Piscotel sa iti de-a cateva detalii, ea a facut cel mai recent la Budapesta, dar presupun ca si ceea ce ai gasit pe prima pagină este valabil. Ai putea incerca sa trimiti mail daca au adresa acolo si vezi daca primesti vreun raspuns. 

Esti la primul fiv?



#705
Adella84

Adella84
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 11:33

Adella bun venit si ședere cat mai scurta! Eu nu pot sa te ajut cu informații pentru ca voi merge la Szeged, poate va intra Piscotel sa iti de-a cateva detalii, ea a facut cel mai recent la Budapesta, dar presupun ca si ceea ce ai gasit pe prima pagină este valabil. Ai putea incerca sa trimiti mail daca au adresa acolo si vezi daca primesti vreun raspuns. Esti la primul fiv?

 

Multumesc la fel! Da, ar fi primul FIV. Și inca mai sper sa rămân natural pana atunci :) 

 



#706
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 12:17

Adella, bine ai venit si mutare rapida la gravidute iti doresc!

Eu am stat intr-o zona centrala când am mers la FIV, sa ma pot si plimba. In zona clinicii nu prea poti vedea mare lucru. Citisem inainte de a merge de mai multe pensiuni in zona. Kristal e una din cele de care imi amintesc acum, dar gasesti mai multe detalii pe prima pagina a topicului. Eu am stat la hotel Belvedere (când am mers la consultatie-1 noapte), care e cam la 2 km de clinica. Platesti putin la taxi si la intoarcere poti merge pe jos. Oricum, foarte posibil ca la intoarcere sa te trimita la farmacia Deli pentru a cumpara medicamentele. Unele dintre ele nu le gasesti in Romania.

La prima cosultatie nu se fac analize, insa trebuie sa aduci tu tot dosarul (daca aduci copii xerox, il ajuti si pe el, nu mai pierde timpul cu copiatul documentelor). Insa o sa faca sigur ecografie. Eu nu am endometrioza, deci nu stiu ce sa-ti zic.

Dar mergi cu incredere, e un medic foarte bun. Nu e genul care sa iti garanteze reusita, e cat de poate de corect si rezervat. Mult succes iti doresc si daca mai ai intrebari, promit sa raspund mai repede :)



#707
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 12:20

Adella, scrie repede mai multe mesaje scurte. Scrie depre orice, numai sa ai minim 5 mesaje ca sa te putem vedea in timp real.



#708
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:48

E cineva care a facut FET recent la Kaali si ar putea sa-mi spuna care mai este pretul, va rog frumos? E tot 50.000 HUF, cum apare pe prima pagina a topicului? Multumesc



#709
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 18:47

In iunie 2016 la Kaali Debretin m-a costat 60.000 HUF un embrion transferat. Daca vor fi doi va costa dublu s.a.m.d.

In septembrie 2015 am transferat doi si a fost 120.000 HUF.


Editat de corinka, 18 decembrie 2016 - 18:49 .


#710
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 18:55

Multumesc mult, Cori [flor] 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -