Sari la conținut

Sari la conținut


pediatru sector 3


2 raspunsuri la acest subiect

#1
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 16 decembrie 2014 - 13:58

Buna
Am vazut ca exista un subiect fluviu cu recomandari de pediatri, dar nu am efectiv timp sa caut in cele 74 de pagini, plus ca ultimul mesaj e de mai bine de un an.
Mi-a emigrat in franta pediatra fetelor, si cea care a preluat cabinetul ei e medic generalist parca, oricum a spus ca prefera ca in primul an de viata sa imi inscriu bebelusul la alt cabinet, dar nu a fost in stare sa imi recomande un pediatru in zona. Am vorbit in stanga si in dreapta dar n-am gasit nimic decent unde sa-l inscriu pe cel mic. Ba e prea departe, ba costa de la 200 lei in sus o vizita la domiciliu, ba am gasit doar comentarii negative pe net, cert e ca am implinit deja 2 saptamani si nu figuram in nicio evidenta pediatrica pana acum. Nu sunt stresata, bebe-i sanatos, eu am suficienta experienta incat sa nu simt nevoia unui doctor acum, dar nu pot amana prea mult momentul.
Asa ca, caut pe cineva preferabil in zona Dristor, sau oricum, cu un cabinet usor accesibil (zona metro sau altceva facil), cu tarife decente, si care sa raspunda la telefon in caz de urgente. Nu's o mama disperata, daca am dat 5 telefoane intr-un an pediatrei vechi la 3 copii, insa atunci cand sun, chiar e ceva grav si vreau sa stiu ca ma baga cineva in seama. Si in caz ca va fi vreodata nevoie sa vina acasa, sa nu ma coste milioane.

Cunoasteti/puteti sa imi recomandati pe cineva care sa corespunda "profilului"?

#2
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 09:11

Nimeni? Nu sunt mamici din bucuresti pe forum? Sau va pastrati doar pentru voi toti pediatri buni?! :-) :-)

#3
paulinio

paulinio

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 964 mesaje

Postat 18 decembrie 2014 - 07:42

Mickyyy... eu merg la un doctor din sectorul 3... la policlinica Vitan... dar nu stiu daca l-as recomanda; in primul rand este ff aglomerat... DAR isi face timp pentru toti pacientii.

Eu merg tot la ea desi cu domiciliul m-am mutat mult mai departe.

Nu stiu daca sa-ti recomand pentru ca indeplineste doar o parte din conditii: da, mi-a raspuns la telefon cand am sunat (am sunat extrem de rar oricum) dar n-am chemat-o niciodata acasa... nici nu stiu cat cere.

Din pacate si pe la altii tot de 2 mil am auzit ca ar fi tariful pentru vizite la domiciliu.

 

Am mai auzit de doctori buni la Policlinica Gomoiu... dar n-am nici un nume in mod deosebit.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -