Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


693 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 10:50

Astazi Ana s-a dus la scoala costumata. Colanti negrii si cu oase albe (desenate), mantie, palarie de vrajitoare...are si o matura, dar nu stiu daca a luat-o cu ea.

Fac o mica petrecere la ora de engleza.

In ultimele zile am auzit din o gramada de surse cat e de stigmatizata sarbatoarea asta la noi...de biserica ortodoxa, catolica, de oamenii de tot felul.

Daca pe biserici le inteleg (de, asta-i obiectul de activitate...), pe oameni nu. Adica motivele lor. Ca e sarbatoare de import, ca e prea comerciala, ca e urata...

Mai, eu cand ma uit cat de incantati sunt copiii astia, si chiar si multi adulti, zau ca nu inteleg carcoteala asta.

De ce naiba mai traim, daca nu ne bucuram cu orice fel de ocazie ne iese in drum?



#2
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 10:54

Azi plecam la tara, la olteni.

Acolo bostanii sunt la tot pasul, iar zaibarul seamana perfect cu sangele.

Mama, ce Halloween o sa trag... [:-)))]



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:01

M-ai facut trista, Rufus, cu plecarea Ioanei.

==

 

Pai asa suntem noi romanii. Trebuie sa carcotim. Sa te bucuri de viata din orice pozitie, sa te distrezi cu orice ocazie... Nu e in genele noastre.  



#4
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:08

Morning! [cit]

 

Rufus, ce-mi place cum o sa serbezi tu Halloweenul!! [vampir]

 

Noi deja avem totul pregatit, trebuie sa tai bostanul mai incolo, am instructiuni clare ce figura sa scobesc! [vampirel]  Trebuie sa fac si curat prin lounge si sa pregatesc lemnele in semineu sa fac focul, primul pe sezonul asta, dar siguro sa stau cu geamurile si usile deschide, ca e soare si se anunta 21 grade azi! [ascuns]

 

Elyda, la multi ani frumosi si sanatosi alaturi de domnul tau!!! [artif]

 

Letitia, anul viitor sa pui alarma pe telefon pentru ziua ta! [:D] La multi ani! [acor]

 

Rox, distractie placuta la Roma! [il] Vreau si eu in vacanta, am loc in valiza ori nu incap? [:p] mai bine stau acasa... Cand plecati?

 

karula, unde-i palaria vrajitoarei? [mata]  sau nu a vrut sa isi strice coafura? Misto casa in care a avut loc petrecerea... shabby chic!!

 

Nu mai stiu ce am citit, mi-s chiauna... am dormit putin si prost! Imi mai trebuie o cafea sau poate mai multe.. sa ma trezesc, ca trebuie sa fiu fresh pentru diseara! [bat]

 

Sa vedem daca si cand se trimite mesajul asta ca tare tare greu merge forumul asta de cateva zile!

 

[dra]



#5
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:09

Nu numai ca episcopii catolici din Romania infiereza "sarbatoarea" asta  considerand-o una cu accente sataniste dar dau si exemplul Rusiei care inca din 2003 " a interzis orice fel de manifestare in scoli legata de Halloween, spunand ca ar fi in contradictie cu "natura institutiilor de invatamant, tulburand mintea si afectand sanatatea spirituala si morala a elevilor".

 

Tot episcopii astia zic intr-o scrisoare: "A-i transporta pe copii si tineri intr-o lume de vrajitoare, strigoi si vampiri este in defavoarea lor, daca nu chiar periculos"



#6
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:23

Voila! Asa mergem la pizza [:-)))]

Miniaturi atasate

  • Reaper.jpg


#7
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:28


 

karula, unde-i palaria vrajitoarei? [mata]  sau nu a vrut sa isi strice coafura? Misto casa in care a avut loc petrecerea... shabby chic!!

 

 

 

Alaturi de bagheta zanei. V-am zis de Iana? ea a vrut musai sa fie zana de Haolin, alaturi de cele mai bune prietene ale ei. Dar n-avea bagheta, asa ca am plecat cu ea sa-si cumpere. Doar ca in magazin i s-a lipit de maini un set de detectivi, un laborator de amprente. Si nu i-a mai trebuit bagheta, normal :D

Miniaturi atasate

  • vraji.jpg
  • 053.jpg


#8
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:28

Mulțumesc mult pentru urari.Va doresc si voua tot binele din lume !☆


Imi place Ioana lui Rufus.
Stiu ca e trist pentru părinți sa isi vada copiii plecand.Eu pot sa spun asta cel mai bine dupa cate stiti.Dar pe de alta parte ca o persoană care si-a luat viata in propriile maini destul de devreme(dupa cate ati citit in ultimele zile:))), sunt convinsa ca o sa fie bine.
Totul este ca parintii sa o ajute aratand ca au încredere in ea, in deciziile ei si sa o incurjeze.
In "afara" familiei este o lume destul de greu de "digerat", dar daca stii ca undeva ai sustinere neconditionata te simti mai puternica si mai putin retinuta in a da piept cu viata.
Eu nu prea am avut aceasta sustinere si a fost destul de greu.Dar cum ce nu te omoara te face mai puternic,am reusit sa imi dovedesc mie ca pot.Si asta mi-a dat încredere in mine.Si increderea asta te face sa mergi mai departe.Si am mers.:)

Rufus, te înțeleg ca iti faci griji, dar ai sa vezi ca Ioana e mai puternica decat va inchipuiti voi si cred ca mai puternica decat crede ea.Ti-o spune cineva care a trebuit sa faca același lucru candva si nu avea pe nimeni sa isi faca griji.
Dar are nevoie de "bucatica"ei de drum.
Ai sa vezi o Ioana independenta si sigura pe ea si tu si Tora o sa fiti mandri.Si aveti si de ce.Si daca i-ati si spune asta la un moment dat ar fi bine pentru toti.

Editat de elyda, 31 octombrie 2014 - 11:30 .


#9
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:34

Rufus, unde te duci"la olteni" ?:)

#10
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 11:52

si eu am plecat de acasa la 18 ani, la facultate. in apartament singura, cu buget... mi-a prins extrem de bine, zic eu.

 

stiu ca e daily mail, dar articolul e bine scris.. http://www.dailymail...SARAH-VINE.html  a propos de presiunea pusa pe fetele tinere, nu numai pe noi.

 

Strumph, maine plecam.

 

si pentru ca maine e sarbatoare mare mare abia astept sa ajung luni la Vatican, avem biletele rezervate...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -