Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 112

fiv medlife albu

402 raspunsuri la acest subiect

#361
Maya_2014

Maya_2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 10:01

Buna dimineata
Multumesc mult de tot pentru primire si incurajari!
Conteaza enorm pentru mine! Am o fire foarte emotiva si ma stresez pentru orice nimic.
Pe scurt ( daca se poate asa ceva) povestea mea
Incercam sa avem si noi bebele nostru de 3 ani si jumat. Eu 38 sotul 36. Am inceput eu prima sa vad care ar fi cauza insa nimic nu parea atunci suspect la mine cu exceptia varstei poate...ginecologul a recomandat atunci o spermograma la sot. Rezultat OATS severa. Rezultat confirmat prin o a doua spermograma pt ca am crezut ca e o greseala de laborator. Singura sansa pt noi FIV ICSI. Am refuzat sa cred ca asta e singura optiune si m-am apucat sa caut tot ce imi cadea in mana despre asta. L-am trecut pe naturiste, stil de viata cat mai sanatos, l-am plimbat pe la o gramada de urologi si embriologi, eliminat optiunea de a opera un varicocel pentru ca din mai multe pareri concluzia a fost ca nu de la el ar fi problema. Nimic ....nu se imbunatatise. Cum bani pentru FIV nu aveam am tot cautat un tratament minune. La o alta spermograma in doar cateva luni am ajus la cryptozoospermie-adica dezastru. Au urmat alte cautari pe la medici sa aflam cauza pt care am dat din rau in mai rau dar fara rezultat. A facut si o biopsie testiculara din care nu s-a gasit nimic de congelat. Eram la pamant. Am inceput sa ne gandim la varianta cu donator pentru ca medicii nu ne prea dadeau mari sanse sa fie al nostru. Varianta initiala era sa facem procedura la o alta clinica dar intamplator am ajuns la dr albu care foarte linistit a spus ca noi putem avea bebele nostru. Am ramas si eu si sotul cu gurile cascate ...si... ne-am schimbat clinica, in ultima clipa am renuntat la ceilalti. Sper din tot sufletul sa fie bine si decizia de a merge pe mana lui albu sa fie cea mai buna. In tot acest timp cat ne-am focusat pe sot se pare ca eu am cam ramas fara rezerva ovariana:( dr albu ne-spus ca in cel mai fericit caz o sa avem 3 ovocite :( Vestea aceasta a grabit si mai si hotararea noastea de a incepe cat mai repede posibil.
Am citit pe acest forum la capitole gen azoospermie,OATS si iata-ma in plin proces de fiv si eu nu stiu absolut nimic despre asta. O sa incerc sa citesc din urma cat pot din ce ati scris. Va rog mult daca aveti sfaturi sau orice altceva care credeti ca ne ajuta sa impartasati din expetienta voastra . Eu am inceput anticonceptionalele din 24 iulie
Va multumesc daca ati avut rabdarea sa cititi tot pomelnicul meu :)
O zi minunata!

#362
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 10:22

Mai sti Qiao maine poimâine va arat pozici cu Ileana cosanzeana si pletele de aur :))) glumesc desigur nu ma contrazic ca nu stiu,dar câteodată simt ca scot flăcări pe gât nu imi este de ajuns ca sunt cat elefantul,mai fac si pe balaurul :)))  hai ca am mai ras un pic, NicNic asa este ai perfecta dreptate tocmai d.aia m.am exprimat asa " prima dragoste nu se uita niciodată" , sigur noi suntem aici pentru toate fetele,cam asa începem toate prin a răsfoii capitole si intr.un final ne facem curajul sa ne povestim durerea.  Sofia îți multumesc frumos si iti doresc si tie si tuturor fetelor sa ajungeti si voi sa ne postați pozici cu burtica voastră in dezvoltare  [flo2]   NicNic am spus medicului de mâini si picioare,dar nu prea m.a băgat in seama,a spus ca e normal in sarcina + ca e vara caldura,cu sarea nu prea ma omor,nu stiu ce sa zic,crezi ca trebuie sa ma axez pe vreo investigatiei ceva? 


Editat de andreutza2, 29 iulie 2014 - 10:23 .


#363
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 13:53

Felicitari Ina !!!!!!!!!!!!! [deziuata]  [deziuata]  [deziuata] 

Sa le tragi dupa  tine si pe celelalte fete !!!! Iti urez sarcina usoara si la termen !!!

Andreutza eu cand am arsuri mai dau cu lapte rece...functioneaza la mine....nu beau mult ca nu-mi place dar o gura doua la nevoie....ma ajuta !!! Sunt groaznice arsurile :(

si nu suport cand aud fete ca zic ii creste parul....mitul asta nu face decat sa-mi zburleasca mie parul de nervi cand aud chestii de genul.....prefer sa nu ma plang de arsuri tocmai ca sa nu aud ......:))))))

Nu arati deloc ca un elefant....esti "numai burta" ....stiu ca e normal de prin luna a 7-a daca se umfla picioarele datorita greutatii burticii care face presiune si nu mai permite o buna circulatie a sangelui dinspre picioare inapoi spre inima (sper sa nu zic prostii dar parca asa citisem ) in schimb stiu ca daca se umfla mainile trebuie anuntat medicul...

Pupici la burtici si la toate fetele de pe forum !!!! La gravideala toata lumea !!!



#364
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 15:15

Andreutza asa stiu si eu, ca daca se umfla mainile e de anuntat medicul sa nu existe vreun alt risc. Dar poate ca ce a vazut la tine e ceva normal. Si la mine se umfla cate un pic, si de aia mi-a zis plimbari usoare, hidratare si sare putina. Sa iti tii tensiunea sub control, pt ca daca apar fluctuatii sau tensiune marita, impreuna cu umflarea mainilor si picioarelor pot indica anumite semne. Sanatate si nu te panica,

#365
Sofia2014

Sofia2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:05

Hop si eu - 485,78 Beta in ziua 15 de la punctie, ziua 10 de la embriotransfer

 

 

Fetelor tremur toata!! Nu este prea mare???



#366
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:09

felicitari !!!! super valoare !!!! nu e prea mare, relax. mai bine gandeste-te ca s-ar putea sa fie gemeni, dar nu e obligatoriu. au mai fost bete marisi un singur bebeic


Editat de QiaoBing, 29 iulie 2014 - 16:09 .


#367
Sofia2014

Sofia2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:10

Multumesc!!!! Doamne fetelor sunt......nu am cuvinte! ma duc sa-i dau vestea sotului. 



#368
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:11

aoleu, sotul inca nu stie ?!?

[soricel]


Editat de QiaoBing, 29 iulie 2014 - 16:11 .


#369
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:21

Felicitări Sofia si sarcina ușoară fără probleme pana la termen !!! In concluzie o sa ne atașezi pozici cu burtica ta :)  [flo2]  



#370
ina30

ina30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 29 iulie 2014 - 16:47

Sofia felicitari!!!!deci numai vesti bune.Xenia,urmezi :)te asteptam!



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -