Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014)


754 raspunsuri la acest subiect

#151
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 18 aprilie 2014 - 17:15

Loredana....tu ce ti'ai dori...baietel sau fetita? :)



#152
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 09:26

   Hristos a Inviat! 

 

  Andreea, medicul m-a chemat la 10 saptamani, adica in jur de 5 mai. Deja, mi-a dat sa fac dublu test, asa ca m-am programat pe 12 mai la doctorul Calamfirescu din Bucuresti. Am citit despre el pe forum, insa parerile sunt la extreme: ori foarte profesionist, ori sa fugim cat mai departe de el. Voi faceti bitest?

 

 Mi-as dori sa fie fetita, Andreea! insa, cel mai mult imi doresc sa fie sanatos indiferent de sex. 

 

Urmatorul pas la mine, ar fi sa caut un doctor in Bucuresti, care sa ma poata asista la nasteri. Din cate stiu, medicul meu nu mai participa la nasteri, desi este cu mult mai competent decat altii. Asa ca deja imi fac griji daca voi gasi un doctor bun.



#153
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 13:41

Adevarat a inviat Loredana. Eu sunt programata la 12 saptamani pe 19 mai la control. Deocamdata mi'a dat sa fac doar analize de sange. Banuiesc ca la urmatorul control imi va face si morfologia fetala. Eu am medic in Bucuresti cu care vreau sa nasc si care ma monitorizeaza acum dar e in sistem privat. Eu voi naste la Sanador. Daca vrei ti'o pot recomanda pe Dr Roxana Constantin.

 

Urmeaza sa ma interesez si eu exact de costuri ptr nastere in detaliu ptr ca in mare le cam stiu si nu sunt cu mult diferite fata de cele din sistemul de stat in schimb nu se compara conditiile.



#154
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 22 aprilie 2014 - 13:44

Din cate stiu Dr Constantin este si in sistem de stat dar nu stiu la ce spital in Buc. Este tanara iar eu una sunt foarte multumita de ea. Nu iti fa griji ca sigur vei gasi un medic cu care sa fi pe aceeasi lungime de unda...



#155
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 13:28

 Multumesc pentru raspuns. Inca oscilez intre clinica privata si spital de stat. Te rog sa ma anunti cand ai informatii noi despre costuri. Pe internet, la Sanador am vazut deja preturile. 



#156
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 13:30

Am observat ca este si la Medlife, doctorita Roxana. Crezi ca poti afla in ce spital de stat lucreaza?.



#157
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 15:56

ma interesez....lasa'mi o adresa de email si iti trimit detaliile de la ei....am intrebat eu si mi'au trimis un model de contract si preturile exacte ptr Dr Constantin si modalitatile de plata



#158
ionela_h

ionela_h

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 12:30

dragi mamici de decembrie, sunt si eu o mamica .....tot de decmbrie..mai exact DPN 17 decembrie. [:)] Am 6 saptamani si 2 zile, am facut deja eco..bebe e mic mic mic mic de tot, mi au recoltat pentru papanicolau..si sunt asa stresata pana la rezultat!!! [fri] Doamne ajuta sa fie bine, si sa trec peste primul trimestru cu bine.In rest..cu greata nu am mari probleme, in schimb sunt obosita parca fiecare zi la servici e o zi pe front!  [:)] Sanatate multa!



#159
AndreeaP1

AndreeaP1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 698 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 15:43

bine ai venit Ionela.....rabdare si incredere si totul va fi bine



#160
Lavynia89

Lavynia89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 15:51

Dragi mamici,ma alatur si eu voua cu mare drag!eu ieri am aflat k sunt insarcinata si tot ieri am fost la dr k sa imi confirme sarcina!Ultima menstruatie am avut-o pe 12.03.2014...iar data la care ar trebui sa nasc este 17.12 :D Deocamdata ma simt ok...am doar dureri de burta si de sani k la menstruatie care dureaza cam de o saptamana...ar trebui sa ma preocup?acid folic iau de 35 de zile...altceva nu am luat!pt ce sunt no spa si restul medicamentelor care le luati voi?va imbratisez cu drag!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -