Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sfatul lui Dan din Cluj pentru viitorii tatici

nastere

54 raspunsuri la acest subiect

#21
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 19:35

Rufus - DACA  NU POT POT FOLOSI LITERELE CARE IM PLAC ATUNCI DE CE SINT DISPONIBILE?....AM SCRIS MAI MIC....TREBUIE SA INTELEGI CA ADOR SA SCRIU CU MAJUSCULE....INCERC SI EU SA SUSTIN CUM POT LEGEA GINECOLOGILOR....



#22
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 14 februarie 2015 - 19:37

Mai Dane...ce nu intelegi?

 

"

 Nu abuzati de majuscule, culori, marimea textului

Nu abuzati de majuscule. Pe internet MAJUSCULELE sunt echivalente strigatelor (zbieraturilor). Nu abuzati de culori si nici de marimea literelor."

(Extras din regulamentul pe care cica l-ai citit)



#23
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 19:21

nu abuzez da nimic....nu am citit nici un regulament....nu credeam ca exista un astfel de regulament ciudat....eu scriu cu majuscule pentru ca asa imi place....chestia cu majuscule= tipat nu stiu cine a inventat-o....nu conteaza cu ce litere scrii....conteaza CE scrii....



#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 19:50

nu abuzez da nimic....nu am citit nici un regulament....nu credeam ca exista un astfel de regulament ciudat....eu scriu cu majuscule pentru ca asa imi place....chestia cu majuscule= tipat nu stiu cine a inventat-o....nu conteaza cu ce litere scrii....conteaza CE scrii....

Faptul ca nu l-ai citit este raspunderea ta. La momentul in care ai solicitat inscrierea pe acest forum noi ti-am trimis pe formular acest regulament si nu puteai sa soliciti inscrierea decat doar daca ai bifat ca ai citit si esti de acord sa il respecti aceasta este conditie obligatorie. in cazul in care din greseala, din superficialitate sau din orricare alt motiv personal nu esti de acord cu aceste conditii, nu este nici o suparare, ne luam frumos la revedere unii de la altii si ne vedem fiecare de propriul drum. Este suficient sa spui ce cale vrei sa urmezi. Aici cu regulile de aici sau in alta parte.

Info regulament:

http://comunitate.de....com/help/terms

 

Extras;

33.1. In momentul inregistrarii se considera ca ati citit acest regulament si sunteti 100% de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja inregistrat in momentul afisarii regulamentului, actiunea de a posta in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent ca l-ati citit sau nu.
33.2. Prezentul Regulament se considera citit si agreat de catre Vizitatorii care prin inregistrare devin membrii, el constituind drepturile si obligatiile membrilor in relatia cu DESPRECOPII.com.
 

icon_go_up.gif34. Ne-respectarea REGULAMENTULUI

Site-ul (inclusiv forumul) Desprecopii.com, este un site privat. Prezenta pe acest forum si acceptarea ca user reprezinta un PRIVILEGIU si nu un DREPT!

Ne-respectarea REGULAMENTULUI duce la stergerea mesajelor respective, la interzicerea accesului pe anumite sectiuni, excluderea in totalitate din Comunitate si chiar la interzicerea vizionarii acestui forum - prin blocarea IP-ului. Administratorii si moderatorii acestui forum au dreptul sa inchida contul, fara preaviz sau explicatie oricarui membru.

Desprecopii.com nu aprecieaza numarul ci calitatea membrilor sai. Ne mandrim cu aceasta COMUNITATE selecta, civilizata, unica.



#25
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 20:52

Deci domnu' gura mare,viteaz tare, pumni in piept si pe forum si in realitate.  



#26
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 21:49

Domnule Dan din Cluj-Napoca,

 

Faptul ca dvs. v-ati dorit sa asistati la nastere si ati simtit ca va iubiti mai mult fetita asistand la cezariana si taind cordonul ombilical este, din punctul meu de vedere, ceva ce tine de intimitate. Este ceva al dvs. personal.

 

Ceva-ul meu personal a fost sa nu-mi doresc pe nimeni in preajma cand am nascut. Niciun insotitor. M-ar fi stresat mai mult. Este intimitatea mea si consider ca am dreptul sa imi exprim opinia fata de ea. E vorba de alegeri, nu de impunerea alegerii mele asupra celorlalti. Nu consider ca partenerului i-ar fi folosit toata racneala mea si hemoragia din momentul nasterii.

 

"Sunteti barbati, nu carpe" - pentru ca ati asistat la cezariana, pentru ca ati taiat cordonul sau pentru ca v-ati facut loc prin violenta?

 

De curiozitate, care a fost clinica/spitalul din Cluj care v-a permis sa asistati la nastere?



#27
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 21:59

Sincera sa fiu, nu cred ca este reala povestea.  Ar fi fost chemata politia in momentul degringoladei, provocate de atacurile cuiva, intr-un spital.

Atacul violent nu are nicio justificare, in situatia asta. La urma urmei, femeia era pe mainile medicilor, nu stia sotul sa faca mai bine decat ei.

Imi pare totul neverosimil, ceva de genul : rebel fara cauza.  :D



#28
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 16 februarie 2015 - 15:44

Si mie... Spitalele au paza, 112 e disponibil oricui, nu cred ca ar fi mers prea departe dus de pumni... 



#29
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 16 februarie 2015 - 19:59

marius: ziceam, doar ca e ciudat sa ai la dispozitie ustensile dar sa nu ai voie sa le folosesti....



#30
DANCLUJ

DANCLUJ

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 16 februarie 2015 - 20:00

ab5174 - am personalitate puternica....





Etichetat si cu nastere

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -