Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Voi cum vedeti viitorul?


15 raspunsuri la acest subiect

#1
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 14:24

Anul asta vom merge la vot. Nu stiu de ce dar de cate ori ma gandesc la aceste alegeri am un gol in stomac. 

Avem de ales intre PSD si PNL, intre Victor Ponta (sau reprezentantul acestuia) si Crin Antonescu. Si va spun sincer ca imi vine sa ma ascund sub perna si sa ma trezesca cineva cand se termina domnia astora 2. Indiferent care, separat sau impreuna..

 

Nu pot sa votez PSD-ul nici daca cineva ma duce taras pana in cabina de vot... Iar cu PNL-ul... indiferent cat de liberara sunt eu, cand vad fuduliile si cretinismele d-lui Antonescu pe sticla nu pot decat sa ma gandesc cat de disperati sunt greii acestui partid de baga bani in fundul domniei sale.

 

Cu PSD-ul am o problema de cand d-l Nastase a bagat pumnul in gura presei... cu aceasi fudulie afisata azi de C. Antonescu. Chiar imi seamana izbitor prin atitudine cei doi... ca un lup in jurul unei mese bogate, cand se vede deja sus pe masa. 

Si acum am acelasi gol in stomac ca si atunci...

Stiati ca Vanghelie umbla sa cumpere Realitatea TV? Antenele sunt ale lui Voiculescu (anexa a psd-ului), masa de manipulare la greu...

 

Ascultam aseara la Antena 3 (sotul e fan),  declaratile unei femei care a facut puscarie in vremea lui Ceasca, si mi-a atras ceva atentia fara sa vreau, spunea "nimeni nu se astepta sa dureze atat", vorbind despre domnia lui Ceausescu.

Cam asa se vede de la mine din fotoliu si situatia Romaniei azi. 

Multi o sa voteze PSD-ul... si nimeni nu stie cand se va termina domnia acestuia. 

 

Oare mai vede cineva la fel ca mine atat de sumbru viitorul?

Sau am luato eu razna de cand tot stau acasa  [:)]



#2
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 19:12

Eu il vad la fel de sumbru, din pacate nu cred ca solutia mai poate fi in alegeri. Cred sincer ca singura chestie care mai poate schimba Romania e ca cetatenii ei sa nu mai accepte compromisul de orice fel, sa nu mai aleaga calea "usoara" in nici o problema. Schimbarea nu incepe de sus, schimbarea incepe de jos. 



#3
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 19:53

"Nu e solutia la alegeri" [:)]

Atunci care e solutia...manifestari? iesit in strada?

Ieri Base a zis ca o sa scoata oameni in strada (nu am inteles prea bine de ce) azi unul de la PSD ii spune ca o sa-i scoatem si noi  [:)]

Pana si manifestarile au culoare politica la noi!

 

Tot azi un liberal a facut un proiect de lege ca marile lanturi de magazine sa fie inchise in weekend. Sa mearga domne` tot poporul in piata! Sa cumpere produsele romanesti!

Ma intreb care produse romanesti ca in afara de niste morcovi amarati si mere nu am vazut nimic. 

Oricum e interesant ca PNL-ul scoate astfel de proiecte populiste!

Ar trebui sa-i spuna cineva d-lui ca taranul roman si nu bisnitzarul, de fapt nu lucreaza duminica! 

 

Schimbarea incepe de jos? Si ce anume as putea eu de exp sa fac? Ce naiba compromisuri sa accept ca oricum nu face nimeni nici un compromis cu mine! Ca pt ei nu contez oricum... 



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:30

Va fi greu de ales - si sper si suflet ca generatia tânara sa meargă la vot! E Esențial !

#5
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:56

Si pe cine sa aleaga? Da-mi un nume?

Sorin Oprescu? "Lasa ma ca merge si asa ca romanul e prost" pt cine nu isi mai aduce aminte. Sau lacrimile din cazul Ionut! Astea din urma mi s-au parut culmea ipocriziei! 

Oare cat de prosti ne cred oamenii astia?

Mugur Isarescu a zis ca nu il intereseaza dar vad ca de pomana da. 

Dan Diaconescu? De omul asta chiar nu pot sa scriu nimic decent. Asa ca mai bine nu zic nimic.

Pe Geoana? 

Eu chiar nu vad pe nimeni acum. Poate scoate Basescu pe cineva din palarie. Desi putin probabil sa fie votat. Va trebui sa fie cineva f activ si hotarat, cu programe clare. Cu multe atuuri. Si chiar si asa ... nu stiu cate sanse va avea o astfel de persoana.

 

Ca psd-ul o sa scoata sigur toti pensionarii la vot. Ca le da pamant sau ulei, ca le promite luna de pe cer, acesti oameni vor face acum tot ce sta in putinta lor sa castige alegerile. Miza e uriasa pt ei.



#6
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:05

schimbarea va incepe cand fiecare va invata ce inseamna respectul fata de el insusi si nu va avea loc la alegeri si nici in cativa ani. eu nu sunt brucan [:)] , sunt 0 la politica dar stiu ca atata timp cat nu te respecti nici nu vei fi respectat. si cand spun sa te respecti nu ma refer la "ma doare la basca de vecinu , mie sa imi fie bine" . [clo]

 

probabil  noua generatie o sa aduca schimbarea, daca sunt mai multi cei care nu au fost indoctrinati de parinti si mediul inconjurator  in directia interesului personal  si  se vor gandi si la interesul comunitar. dar mai e vreme pana atunci!

 

pana la urma cine candideaza la presedentie?



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:25

Nu ma pricep la poltica,nu am tangentza cu viatza politica romaneasca,insa ce au Isarescu si Geoana,eu stiu ca sunt oameni capabili...de ce nu ar fi buni ca si presedintzi?

 

Dana



#8
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:26

"Nu e solutia la alegeri" [:)]

Atunci care e solutia...manifestari? iesit in strada?

Ieri Base a zis ca o sa scoata oameni in strada (nu am inteles prea bine de ce) azi unul de la PSD ii spune ca o sa-i scoatem si noi  [:)]

Pana si manifestarile au culoare politica la noi!

 

Tot azi un liberal a facut un proiect de lege ca marile lanturi de magazine sa fie inchise in weekend. Sa mearga domne` tot poporul in piata! Sa cumpere produsele romanesti!

Ma intreb care produse romanesti ca in afara de niste morcovi amarati si mere nu am vazut nimic. 

Oricum e interesant ca PNL-ul scoate astfel de proiecte populiste!

Ar trebui sa-i spuna cineva d-lui ca taranul roman si nu bisnitzarul, de fapt nu lucreaza duminica! 

 

Schimbarea incepe de jos? Si ce anume as putea eu de exp sa fac? Ce naiba compromisuri sa accept ca oricum nu face nimeni nici un compromis cu mine! Ca pt ei nu contez oricum... 

 

Manifestatii necomandate de nici un partid. Manifestatii contra legilor date cu dedicatie, sa le aratam ca NU suntem de acord cu amnistii, imunitati si ale soparle de genul asta. De cate ori ti se face aluzia ca o mica atentie ti-ar asigura o prestatie mai rapida sau mai buna nu oferii atentia. Respecta legea chiar daca o ocnsideri o prostie, si incearca sa o schimbi adunand altii ca tine care vor schimbarea asta. 



#9
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:54

Inca nu a inceput campania electorala. Ma gandeam doar cu groaza la ce ne asteapta.

Dar Crin Antonescu sigur va fi din partea PNL-ului si sigur psd-ul va avea un candidat.

 

Dana sunt buni in activitatea lor profesionala. Desi Isarescu cam face ce vrea pe acolo si ne invarte cum vrea ca nimeni nu vrea sa-l supere. Iar Geoana a avut sansa lui.

Un bun profesionist e si Tariceanu, si Ungureanu si mai multi.

 

Madanic, asta tine tot de educatie civica si asa cum spunea si a_alinta asta se face in ani. Ca acum degeaba ies eu in strada daca sunt numai eu.

Iar asta cu aluzia... mey astia au devenit de-a dreptul profesionisti in chestia asta. Unii iti spun de la obraz cat face, ca sa nu te mai dai tu cu presupusul.

Si pt mine ca adult nu dau...chit ca ma lasa in ambulanta. Dar pt copil... nu pot! 

Pur si simplu nu pot sa nu dau. Cand iti cere. Ca de nebuna nu dau nici eu. 



#10
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 22:59

Deci imi e o frica de psd la fel ca si de comunisti! 

Habar nu am de ce... de unde vine senzatia asta.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -