Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clasa pregatitoare 2014-2015


507 raspunsuri la acest subiect

#331
boticelina

boticelina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.125 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:05

Pfuuui, nu m-as fi gandit in veci sa ma duc cu flori la evaluare. Poate doar daca era programata pe 1/8 martie, dar si asa ma mai gandeam...

 

Eu recunosc ca incerc din rasputeri, dupa cum vedeti, sa imi gasesc un loc printre parintii pilosi dar o fac cu strangere de inima si in speranta de a nimeri la doamna cea simpatica si tanara. Daca ar fi fost toate la fel nu mi-as fi batut capul, dar io nu vreau la doamna care a transmis pe cai informale ca accepta doar "copii cat mai mari si mai cuminti". Mi-as transforma instant copilul in oaia neagra a clasei pt ca fi-mea e zanateca, visatoare, mult-vorbitoare si foarte pretinzatoare-de-imbratisari.



#332
beatrice001

beatrice001

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:11

iris la evaluare nu te-au lasat inauntru cu copilul? eu stiam ca este obligatoriu sa fie un parinte prezent....sau nu?



#333
beatrice001

beatrice001

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:15

nici eu nu m-as fi gandit sa vin cu orice fel de spaga la evaluare....in primul rand chiar vreau sa stiu daca copilul este pregatit sa inceapa scoala.

Dar asa este la noi......peste tot tre sa dai spaga...si a cui este vina oare?



#334
iris_2009

iris_2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:17

Beatrice, nu e obligatoriu. Eu sincer m-am bucurat ca fetita mea a fost cooperanta si a ramas singurica si s-a descurcat atat de bine pt ca daca as fi stat cu ea cred ca i-as fi transmis din emotiile mele, asa cred.

 

Boticelina, tot e ceva, e mai rau cand se transmite informal ca nu ai pus ce trebuia in punga pe langa cutia cu bomboane :(



#335
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:20

Selene, voiam sa-ti spun legat de ce ai scris intr-un post, nu esti nebuna in legatura cu izolarea fata de parintii pilosi. Si eu intru in aceeasi categorie a celor nepilosi.

 

Chiar ma uitam si azi la evaluare, cat stateam si asteptam pe hol a venit o doamna din scoala unde se dasfasura evaluarea, cu un domn alaturi de fetita lui, domnul cu un buchet imens de flori pt doamna care urma sa-i evalueze odorul. Doamna respectiva a intrat in sala sa-i spuna doamnei evaluatoare sa aiba grija de sus numitul domn  [:D] , si toata lumea era fericita si multumita.

 

Pai daca si la evaluarea asta te duci incarcat......au luat-o razna parintii, zau. Si te miri apoi ca auzi atatea cazuri de coruptie. Asa sunt invatati de parinti.

 

M-am luat de-o grija. Avem si la gradinita o astfel de fetita, tratata diferential, preferential, cum vrei sa spui.



#336
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:24

mda, si eu stiu invatatoare din scoala care tin  musai ca un copil de 5 ani si 11 luni nu e la fel dezvoltat si va avea probleme fata de cel de 6 ani si 1 luna. mdaaaaaa ...:)



#337
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:26

A, hai sa va mai descretesc si eu fruntile. 

 

Cred ca stiti subiectul cu "ce ne facem daca copilul nostru se dovedeste a fi gay". Ieri mi-a aratat a mea ca e cat se poate de straight.

 

Se juca cu un baietel mai mic, el era vanatorul, ea era vulpea hoata. La plecare, ramane cu ochii dupa el. Zic:

 

- Ce-i?

- Pai vroiam sa-i dau un pup lui A., dar m-am razgandit, ca nu vreau sa i se faca ochii inimioare (faza aia de la desene, cand o fata pupa un baiat pe obraz si aluia i se transforma ochii in inimioare roz, rosii).

 

Si eu, care o stiam nevinovata... :P



#338
beatrice001

beatrice001

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:33

A, hai sa va mai descretesc si eu fruntile. 

 

Cred ca stiti subiectul cu "ce ne facem daca copilul nostru se dovedeste a fi gay". Ieri mi-a aratat a mea ca e cat se poate de straight.

 

Se juca cu un baietel mai mic, el era vanatorul, ea era vulpea hoata. La plecare, ramane cu ochii dupa el. Zic:

 

- Ce-i?

- Pai vroiam sa-i dau un pup lui A., dar m-am razgandit, ca nu vreau sa i se faca ochii inimioare (faza aia de la desene, cand o fata pupa un baiat pe obraz si aluia i se transforma ochii in inimioare roz, rosii).

 

Si eu, care o stiam nevinovata... :P

super..



#339
iris_2009

iris_2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 13:44

A, hai sa va mai descretesc si eu fruntile. 

 

Cred ca stiti subiectul cu "ce ne facem daca copilul nostru se dovedeste a fi gay". Ieri mi-a aratat a mea ca e cat se poate de straight.

 

Se juca cu un baietel mai mic, el era vanatorul, ea era vulpea hoata. La plecare, ramane cu ochii dupa el. Zic:

 

- Ce-i?

- Pai vroiam sa-i dau un pup lui A., dar m-am razgandit, ca nu vreau sa i se faca ochii inimioare (faza aia de la desene, cand o fata pupa un baiat pe obraz si aluia i se transforma ochii in inimioare roz, rosii).

 

Si eu, care o stiam nevinovata... :P

:)))) ce fain



#340
Elfishorella

Elfishorella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 16:29

Iata ca revin si eu cu info legate de inscrierea la pregatitoare. Am avut consiliul de familie cu socrii. Ne-am decis intr-un final sa o ducem la scoala din cartier, cel putin pentru clasa pregatitoare. Daca vedem ca lucrurile nu merg bine si nu sunt in regula, regandim situatia din mers si facem transfer. Banuiesc ca nu e asa un capat de tara si se rezolva lucrurile in timp.

 

CorinaDani, multumim pentru toate informatiile documentate.

Ca sa concluzionez un pic: pana in momentul de fata vom astepta data de 24 februarie ca sa se activeze aplicatia online, nu?

Azi avem si sedinta cu parintii la gradinita; sa vedem ce noutati ne mai servesc pe tava.

 

Din ce inteleg eu pana acum, in cadrul formularului online nu e nevoie sa se mentioneze si evaluarea psihosomatica, nu? Gradinita e programata la evaluare pe 5 si 6 martie.

 

Ce stiti despre completarea formularului online?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -