Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV TURCIA 24

fiv turcia acibade . tayfun

314 raspunsuri la acest subiect

#291
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 15:13

Bbcriss a reusit sa faca sotul tau analiza de microdeletii ale bratului lung y, cariotipul si fibroza chistica? Retin ca hormonalele le are in grafic, parca, nu?



#292
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 16:16

Multumesc Ella de sfat, cred ca o sa-i scriu si dr. un mail sa vad ce-mi spune. Noi nu prea le avem cu engleza, decât f putin, dar cu ajutorul lui "goagal" ne vom descurca.
Cu cei de la Akin am reusit sa ma inteleg in engleza. Si am reusit sa fac rezervare la Akin Suites cu 50 euro pe noapte. M-am linistit din punctul asta de vedere. Am facut rezervare si la autocar. Pe 10 ian la 6.30-7.00 dimineata sunt la Istanbul.

Voi cum ati procedat cu plata la cazare? Ati platit acolo sau in avans?
Noua ne-au spus ca putem plati cand ajungem. Sper sa nu ne faca vreo surpriza pe motiv ca nu am virat un avans.

#293
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 16:52

Bebel, sotul meu a facut cariotip genetic si "test FISH pentru detecţia disgeneziilor gonadale", asa scrie in buletinul de analiza, iar la concluzie scrie ca "nu au fost identificate anomalii structurale care sa implice zonele pt care au existat sonde". Aceste sonde au fost pt cromozomii X si Y. In principiu, cred ca asta a facut , doar ca nu gasesc scris chiar asa "microdeletii ale braţului lung Y. Oricum, doctorii (Moisa si Voinea Sebastian de la Fundeni) au zis ca este in regula cariotipul genetic. Cauza la noi nu prea a stiut nimeni sa ne spuna exact. La ecografia testiculara scrie la diagnostic "hipotrofie testiculara bilaterala". Asta cicatrice ar insemna ca outele sunt cam mici (dimentru de 29 mm/14 mm), dar cica nici dimensiunea nu ar fi atât de importanta.
La hormonale are FSH ul la limita superioara, adica el are 12, 5 iar limita este 12, 4 iar LH ul este de 9, 4 iar limita este de 8, 6. Sunt putin mari aceste valori dar nu atât de mari incat sa fie atât de grav. Voi, care cunoasteti aceste analize de la sotii vostri, intelegeti ce spun, nu-i asa?

#294
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 17:25

Bbcris din spusele urologilor pe la care am umblat noi, atrofierea testiculelor inseamna ca aceastea nu si mai indeplinesc functiile, nu mai exista spermatogeneza.

Sfatul meu e sa insistati sa i faca inainte microtese sotului, sa congelati si abia apoi sa incepi tu stimularea. Asta inseamna sa mergi inainte de z 2, cand ar tre sa incepi protocolul.

La noi s a mers la ghici, adica riscam sa fiu stimulata degeaba, ceea ce nu mi se pare deloc corect. Sa va ajute Dumnezeu!



#295
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 17:32

Bună fete, Criss noi am plătit în prima zi pentru 14zile și dupăam mai prelungit..
Va pup pe toate

#296
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 17:34

Buna,fetele! [flo2]

Bbcriss, ma bucur ca ai rezolvat cu hotelul, la Akin din cate am inteles.....nu stiu cum e cu plata acolo, noi am platit in ultima zi de cazare, la hotelul unde am stat...despre My Home, confirm cele spuse de Ella [flor], camerele cu vedere spre interior, cu pisicutze la geam care vor papica, sunt super linistite.... si intr-adevar, multe cupluri cazate acolo vin cu treburi medicale, in perioada in care am fost, erau 5 cupluri pentru Acibadem din care 3 doar din Romania...asa am cunoscut-o pe Isa, fapt ce  mi-a fost de mare ajutor [pup] ......cat despre engleza, nu te ingrijora...nici  nu  eu vorbesc curent  limba engleza, dar asa de bine ne-am inteles, pe parcurs m-am si perfectionat......in plus, va fi Daniela cu voi iar domnul doctor o sa iti placa din prima...noi iti tinem deja pumnii sa fie bine.

 

 



#297
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 17:58

Dragele mele, sunt iar ingrijorata..... [fri] aseara si azi de dimineata, am vazut pe capatul aplicatorului de crinone o mica formatiune de culoare maro frate cu negru ce semana cu o coaja de rana....astazi pe tot parcursul zilei, progesteronul care s-a eliminat era amestecat cu firisoare de aceeasi culoare ca mai sus, de parca inauntru era murdarie (ma scuzati ca descriu asa de amanuntit)....asa ca au inceput supozitiile, ma corectati daca gresesc:

1. sangerarea nu este proaspata pentru ca ce se elimina este inchis la culoare;

2. cauza poate fi controlul ecografic de luni sau minunatul polip cervical care s-o fi inflamat si isi face de cap;

3. pot fi alte cauze pe care nu vreau sa le iau in considerare si de care ma tem cel mai mult.

Acum, voi v-ati confruntat cu asa ceva in sarcina? Ar trebui sa suplimentez progesteronul? (iau deja doua crinone pe zi) Sau ar trebui sa nu ma ingrijorez si sa astept sa fie rosu?

La doctor ajung joi, pe 9 ianuarie....si parca nici nu as mai merge pana atunci, poate nu sunt bune nici atatea ecografii.....voi ce credeti?

Deci, ce spunea doctorul, no stress? Nici pomeneala! [batcap]

Va pup pe toate. O seara frumoasa va doresc.

 



#298
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 18:19

Birtmanutza, draga mea, inteleg ca esti îngrijorată dar incearca sa nu te mai gândesti la ce e mai rau. Eu nu pot sa-mi dau cu parerea despre problema aparuta la tine pt ca nu stiu cum e, nu am ajuns niciodata in aceasta faza sa stiu ce semne sunt bune sau nu, dar cred ca ar trebui sa-ti suni dr si sa-l intrebi. Nu sta pana pe 9 in stres. Suna-l si vezi ce-ti spune. Parca la dr. Dantes esti, daca am retinut bine.
Ma rog pt tine sa fie bine, tu esti talisamanul meu. Trebuie sa fie bine! Te pup si ai grija de tine.

#299
cookie77

cookie77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 18:25

Bună fete,
Cine folosește utrogestan? Cate pe zi și la ce interval? La 8ore sau la 6ore?

#300
Isa04

Isa04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 19:02

La multi ani, dragele mele!

 

Bbcris sa fie cu noroc, iti tinem pumnii sa fie ffff bine si sa iti indeplinesti visul.

 

Cookie si eu iau utrogestan de 200 de 2 ori pe zi, dimineata si seara nu conteaza la cate ore.

 

Birmanutza [pup] orice scurgere de alta culoare nu este inregula, incearca sa vb cu doctorul, nu sta asa pana pe 9, asta este parerea mea nu vreau sa te panichezi......o sa fie bine.

 

Nici eu nu am o stare prea buna, de azi nu m-au mai durut sanii si nici greturi nu am mai avut, asa ca am tras un mic plans ca deh.....se apropie perioada critica la mine pentru ca intre 8-10 sapt am prostul obicei de a pierde sarcinile, dar maine voi merge la doctor si voi vedea.............

 

Va pup pe toate [pup]





Etichetat si cu fiv, turcia, acibade, . tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -