Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV TURCIA 24

fiv turcia acibade . tayfun

314 raspunsuri la acest subiect

#281
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 10:29

Multumesc cookie.
O sa le scriu si celor de la my home.

Multumesc nelay. O sa va tin la curent.

#282
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 10:56

Vreau_bebel, cu ce dr si unde a facut sotul tau microtese? Cum a decurs operatia?
Scuze daca ai mai scris, dar nu stiu la ce pagina sa ma uit.
Si sotul meu va face micro tese. Noi nu stim cum se procedează, ii va face lui operatia si daca gaseste spermatozoizi ii congeleaza si dupa asta imi da mie tratament pt stimulare? Sau incep eu tratamentul si in ziua punctiei ii va face sotului operatia? Daca nu-i gaseste sotului spermatozoizi, iar ei cu donator nu fac fiv, nu-mi face mie tratamentul degeaba, ca nu va avea cu ce face fiv ul?

Nici nu stim la ce sa ne asteptam!

#283
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 11:08

neata fete frumoase  [flo2]

 

nelay  [flor] sper intr-o zi sa ajung la Marea Intalnire si sa imi cunosc ghindocul indelung asteptat... [clo]

 

birmanuta  [pup] Doamne ajuta!

 

o zi frumoasa sa aveti!  [:X]



#284
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 11:24

Vreau_bebel, cu ce dr si unde a facut sotul tau microtese? Cum a decurs operatia?
Scuze daca ai mai scris, dar nu stiu la ce pagina sa ma uit.
Si sotul meu va face micro tese. Noi nu stim cum se procedează, ii va face lui operatia si daca gaseste spermatozoizi ii congeleaza si dupa asta imi da mie tratament pt stimulare? Sau incep eu tratamentul si in ziua punctiei ii va face sotului operatia? Daca nu-i gaseste sotului spermatozoizi, iar ei cu donator nu fac fiv, nu-mi face mie tratamentul degeaba, ca nu va avea cu ce face fiv ul?
Nici nu stim la ce sa ne asteptam!


Imi permit sa raspund eu pana intra Bebel si iti raspunde.
Ce a facut sotul meu , a facut si sotul ei . Tot la Acibadem. Operatia a fost un succes si au avut si ce congela.
Pe noi ( pe mine si pe bebel ) ne-au pus sa incepem stimularea inainte de operatia sotilor. In ziua punctiei , le-au facut lor operatia si dupa aceea am intrat si noi in sala...
In Turcia nu se face cu donator. La musulmani este pacat, deci donarea de ovule/spermatozoizi este interzisa.
Nu stiu cum o sa procedeze in cazul vostru Tayfun, tinand cont ca la voi spui ca nu s-a gasit nici un spermatozoid la biopsie.
Sa dea D-zeu sa fie bine [ruga]

#285
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 11:25

neata fete frumoase  [flo2]
 
nelay  [flor] sper intr-o zi sa ajung la Marea Intalnire si sa imi cunosc ghindocul indelung asteptat... [clo]
 
birmanuta  [pup] Doamne ajuta!
 
o zi frumoasa sa aveti!  [:X]


Te pup Velvet! [:X] sa dea D-zeu sa vina cat mai repede ziua aceea !

#286
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 11:27

nelay  [pup] Doamne ajuta!multumesc  [floare3]



#287
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 14:27

Velvet, cu siguranta va veni acea zi. Trebuie sa nu renunti si va veni!

#288
bbcriss

bbcriss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 14:45

Multumesc Nelay!
Si noua ne-a spus Tatiana ca sotul trebuie sa fie la Acibadem in a 8-a zi de cand incep eu tratamentul. Iar Semra in mail mi-a scris ca putem veni direct pt fiv.
Asta sa însemne ca dr s-a uitat cu atentie la analizele sotului si a considerat ca sunt sanse sa-i gaseasca gigei la microtese? Imi pun si eu tot felul de intrebari. Oricum pana nu ajungem acolo nu putem sti cum vor decurge in cazul nostru lucrurile. Dar intreb si eu, poate cineva imi poate da vreo informatie ca sa ma mai liniştesc.
Sa ma scuzati daca devin cumva obositoare, dar am asa o stare .......ciudata.
Noi ne punem toate sperantele in aceasta operatie microtese pt ca dr. Voinea ne-a dat sanse intre 50-70 % sa gaseasca ceva la microtese, insa la biopsie ne-a spus ca daca ar fi dupa el nu ne-ar face pt ca sanse sunt intre 5 si 10%, dar pt ca am insistat a facut si biopsia.

#289
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 14:56

La multi ani fete dragi [flor]

 

Velvet ce frumos ai scris .... se vede ca esti tare aproape momentul cand vei putea trai toate senzatiile acestea deosebite [mamica]

 

Bbcriss succes si la tayfuneala inainte, fara nici un fel de emotii! Stie Dr T ce face, la Acibadem s-au rezolvat probleme ca cele ale voastre si acum chiar fetele care scriu aici pe forum sunt cele mai  fericite mamici.

Si eu iti recomand My Home pentru locatie - e o strada mai linistita - eventual chiar sa ceri vedere spre curtea interioara - Birmanutza confirmi si tu ca e mai ok asa?, sunt magazine de alimente - cele de cartier, deci cu preturi normale si mici restaurante in zona, pentru administratorii care sunt super ok si-ti dau imediat tot ce doresti, plus ca se face curatenie in fiecare zi (daca nu vrei asta le zici sa-ti ia doar gunoiul), au mica zona de bucatarie cu aragaz, frigider si cateva ustensile de baza - dar spre deosebire de Akin, aici la My Home bucatarioara e in aceeasi incapere cu camera unde dormiti (in total primesti o sg camera- cea care apare in poze). Sa ai in vedere ca la My Home nu ai restaurant, nu e gen hotel, sunt doar camere inchiriate - in general la turisti, multi dintre ei am observat ca vin tot in scop medical.

Ref cazare daca sotul tau vine mai tarziu (o saptamana stai singura, etc) exista varianta ca la inceput sa stai la un hotel din lista data de Acibadem - si asa ajungi la pret de 1/2 fata de My Home.

Si partea cea mai importanta din aceasta informare: daca vrei sa te asiguri ca Dr T stie cat de special este cazul tau, poti sa-i dai un e-mail ffff scurt in care sa-i expui situatia voastra. Direct, pe adresa lui de e-mail.

Succes!



#290
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 15:10

Pup dragele mele!

Bbcriss, exact cum spune Kinder s a intamplat si la noi. Microtese a fost facut de dr Hakan Ozveri (sper ca am retinut corect) un super dr tot din cadrul Acibadem. Se face chiar in sala unde se fac si punctiile si costa in jur de 950 euro, iar daca se si congeleaza 1850 euro.

Eu cred ca va fi bn, pt ca spre deosebire de biopsie, unde taie, inchide, apoi analizeaza tesutul, la microbtese face o incizie, cauta cu microscopul si taie doar bucatica de tesut pe care se afla spermatozoizi.

Toate cele bune!





Etichetat si cu fiv, turcia, acibade, . tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -