Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Abdomen extraplat (62)


880 raspunsuri la acest subiect

#1
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 17:50

Poftiti de sportuiti:)



#2
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 18:07

Caress, pentru tine am pus poza cu mana. Tin minte ca acum cateva luni am discutat despre musculatura la mana. Se vede ca am facut munca fizica, am carat copii si bagaje. Trebuie sa-mi dau seama ce exercitii nu-s indicate ca nu vreau sa mai pun nimic la maini.

Baia e noua insa bine ca a fost intuneric ca au fetele mele un stil de a se spala imprastiat ca ar trebui sa spal zilnic oglinda. Spor la treaba in baia ta ca dupe ce termini cu instalatiile banuiesc eu ca trebuie faianta noua, etc.

 

Allure, tu esti de revista dar stiai nu-i asa? arati mai bine decat cea din poza pusa de Ariel.

 

Ariel, se vede ca faci mult sport, ai tonus bun si fata de poza din 2012 clar ai alta postura. Cred ca suntem destul de apropiate ca inaltime si constitutie. Eu am 1.60m. Si ce-mi place ca tu lucrezi metodic toate grupele de muschi.

 

Aquai, abdomenul tau arata foarte bine. Bravo!

 

JG, cred ca ai putina grasime in sani de aceea nu se duce cand slabesti. Daca esti la cupa C nu e insa prea rau. Mai nasol e cu E si sa curga laptele din ei cand ti-e lumea mai draga [:I]

 

Andanii, chiar si putin e mai bine decat deloc. Unde-s pozele ca directorul e gata facut ? Eu zic sa nu dezertezi ca fiecare are problemele lui, ritmul lui dar grupul stimuleaza miscarea asa ca e de bine.

 

Mihaela, spor la treaba si ai grija cu fluctuatiile.

 

Marina, adica in traducerea mea libera te invarti in cercuri mai elitiste unde e musai sa ai anumite obiecte de firma [8D]

 

Trebuie sa recunosc ca mie imi place sa vad colegi imbracati mai office. Insa n-am prea avut noroc. Haine comode, tricouri, hanorace, blugi. Pana si eu cu copii mici dupa mine am mai variat garderoba sau am venit in fusta. Cand ii vad aranjati parca uit ca-i vremea posomorata

 

 

Faini pantalonii aceia insa vin si mai bine pentru cine-i mai slaba, mai inalta. M-am uitat la preturi pe net insa n-am bagat de seama daca au si lungimi pentru pitice.

 

Chiar vroiam sa va intreb cate tinute de sport aveti. Ca eu vreo trei si le dau la spalat dupa o folosinta si iaca raman in pana de haine.

 

Ieri m-am dus la sala ca eram tare nesatisfucuta ca ziua precedenta n-am facut nimic sa transpir. Si am reusit sa alerg 5 km dupa care a inceput ceva Jazz exercise dar a fost o aniversare pentru 4 antrenoare asa ca daca am vazut mare coada la usa am intrat si eu cand am terminat cu alergatul. Am iesit de acolo lesinata. Noroc ca au servit niste fructe si am luat cateva felii de pepene galben ca nu mai puteam. Si chiar m-am mirat ca de obicei dupa efort nu-mi vine sa mananc ceva timp.



#3
mocanita

mocanita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.099 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 18:33

si eu as da pe genti..., si-am dat..si dau:) si pe rochii :)

dar si pe conversi si camperi  [:)]

46635-003_L.jpg



#4
mocanita

mocanita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.099 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 18:37

Am facut azi spate + trices si 30 min sprinturi, am mai marit viteza, sunt mandra. Caress si Ariel , cand aveti timp puneti-mi si mie va rog exemple de antrenamente , la aparate ma refer. Ce aparate, cate serii, cum le combinati....



#5
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 18:40

Eu ieri am facut sport 4 ore pe DN7 si azi am mai facut sport inca 4 ore pe DN7.  Ma doare fundul si am gatul intzepenit de atata sport... [batcap]

 

M-am uitat de Einkornsi livreaza in Romania, dar costa transportul cam 120% din pretul produsului… Asa ca zic pas, am trait 9 luni fara grau, pot trai in continuare. In februarie pleaca taica-meu in Germania, poate gaseste pe la Reformhaus pe acolo.



#6
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 18:42

Caress, am facut o tarta cu cereale suuuuuuperbuna. Tarta rece, nu le-am bagat la cuptor. :))

 

Marina, dar ce au mai special aia de 100 de euro decat cei pe care ii ai tu pe tine in poza? crezi ca fac ceva fantastic? :)



#7
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 19:36

mocanita, pentru spate fac asa ceva:

 

 

numai ca aparatul la care lucrez arata ca un V invers, cu punctul de sprijin pt picioare in partea de jos. Fac 4 serii a cate 25 de repetari cu pauze intre ele. In pauze lucrez picioare sau abdomen.

 

mai fac la helcometru:

 

eu fac cu bara in fata, la piept, 4 serii a cate 20 de repetari, pe  trepte de greutate. Incep cu 10 si cresc cu cate 5.

La acelasi aparat mai fac prin inlocuirea barei cu o piesa in forma triunghiulara, respectand schema de dinainte.

 

Mai e un aparat asemanator cu asta, numai ca manerele sunt undeva la nivelul umerilor:

http://www.youtube.com/watch?v=LJX_tA5EB0k

 

4 serii a cate 25 repetari.

 

Si mai e un aparat la care nu gasesc film....

 

Acum, depinde f mult de dotarea salii, ca poti merge la o sala care sa fie dotata cu alte aparate...Si ar fi bine sa ai pe cineva, un antrenor eventual, care sa iti arate cum se executa corect, care este postura buna, ca eu am cam gresit la inceput la helcometru, nu duceam bara la piept si nu ma inclinam pe spate...



#8
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 19:58

Ariel, cum ai combinat grupele musculare? pe zile ma refer.

 

Am mai multe perechi de pantaloni pt sala, de genul jazzpants, mulati pe fund, lejeri pe picioare sau mulati de sus pana jos. Cel mai bine ma simt cu un ticou ceva mai lejer si pantaloni mulati.

 

Filmulete se pot pune pe siteul nostru?


Editat de XIO, 28 noiembrie 2013 - 20:01 .


#9
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 20:52

eu am pus linkurile direct...

 

in mare schema mea este asa:

luni: spate + picioare (inclusiv fund)

marti: bicepsi + abdomene

miercuri: piept + picioare

joi: tricepsi + abdomene

vineri: umeri + picioare

sambata: picioare+abdomene

duminica: pauza

 

la fiecare schema d-asta adaug 20 minute cardio, de care nu mai chef deloooooccccc!!!!

 

 

otilia, am 1.64 inaltime si azi 61 kg. da, tonsul mi s-a modificat mult de cand am inceput dieta si mai ales de cand am inceput sportul, dar nu numai tonusul, ci si starea mentala si de sanatate. inainte nu aveam deloc incredere in mine, mereu ma plangeam de diferite afectiuni reale sau inchipuite, dadeam vina pe ingrasat pe sarcini si pe dereglarea de tiroida, eram lenesa...acum simt ca am aripi, ca pot face multe, ca vreau mai multe...

 

tinute de sport...la mine 90% din haine sunt sport, dar in ultima vreme am avut o obsesie in a cumpara tricouri, colanti, pantaloni de trening. am vreo 5 perechi de colanti de sala si vreo 5 perechi de pantaloni de trening ca cei din pozele de pe 4shared, pe care, apropos, i-am luat cu fabuloasa suma de 19 lei dintr-un magazin no name :))

 

Ma pregatesc si eu sa plec la sala, sa-mi prelucrez pieptul :)) ca ieri am tras chiulul si uite asa mi s-a modificat si programul insirat mai devreme...


Editat de ariel_7000, 28 noiembrie 2013 - 21:36 .


#10
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 21:07

stati ca acum am vazut pozele noi adaugate de Allure....wooooow! Esti superba!

 

si XIO m-a zapacit cu blugii ei! e prima persoana pe care o admir in skinny jeans!

 

sabina, ti-ai pastrat aceeasi figura de pustoaica, ca atunci cand ne-am cunoscut! esti tare finuta si draguta!

 

marina, esti neschimbata!

 

elena si mocanita, aratati fff bine ca proaspete mamici!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -