Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2


323 raspunsuri la acest subiect

#11
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:14

Dragi mamici ca mine (speciale) , jocuri tip incastru gasiti "in tarile calde", mai aproape in Austria, Germania, eu de acolo am cumparat si , mai nou , o alta mamica de aici , de pe forum , a gasit tot in Austria, cu animale sau alte forme care se aseaza in locul corespunzator formei pe o tablita de lemn. Mai nou , am auzit ca s-ar putea comanda ceva asemanator in catalogul Quelle (mii de scuze pt. reclama, dar nu aveam cum sa precizez altfel), eu astept sa primesc catalogul , sper sa fie adevarat, ca nu stiu daca ajung repede prin tarile calde. Cu drag si mare respect pt. tot ce faceti , magnolia.

#12
mari_paun

mari_paun

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.464 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:28

se poate comanda si online?

exista un site special?

daca da poate posteaza cineva linkul...



Mari, mami de Ema[copil]

www.help-ema.puls-il.ro Ema

#13
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:50

Fetelor, cred ca aici gasiti ceva in genul jucariilor care va intereseaza http://www.casaretro.com/ Au magazin undeva langa spitalul G. Alexandrescu

Pentru voi si puiutii vostri[flo][pup]

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.web...user/andrruzzaR
________________________
"Neasteptatul se produce intotdeauna"


#14
akella

akella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:51

Uraaa! Capitolul 2!
Sanziana, multumim de lamuriri, o sa caut si eu magazinul cu pricina, poate-i gasesc Dariei si alte joculete utile.

Editez: Witchie, sticuieste si subiectul asta, te rog.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

http://community.web...r/miana_dragnea

#15
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:54

Nu mai dati bani pe el. Taiati in 2 o foaie si dupa un timp in 4....si asa e mai simpul si nu costa nici bani prea multi...o hartie desenata de noi.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

#16
Milena Surdu

Milena Surdu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:29

Nu prea am timp sa scriu acum, abia am sosit de la serviciu, in 10 minute ma duc dupa Mihai la gradinita si apoi cu Mara la ora de pian, dar ma intorc....[:)] Am vrut doar sa va felicit ca ati facut posibila deschiderea capitolului 2.
Cristina_t, despre integrarea in scolile de masa ar trebui sa vorbim foarte serios si chiar sa elaboram un text pe care sa-l inaintam Parlamentului sau cui trebuie, inca nu sunt foarte informata[:I]... acuma ma chinui sa dau o forma initiala, apoi o sa-l postez aici si o sa incepem sa strangem semnaturi... nu e normal ce se intampla. Sau ce nu se intampla...
Axia, mult succes cu Tiberiu si distractie placuta la botez.

Despre incastre, si eu recomand tot casaretro, au si site... la cluj inca nu au magazin. Puzzle-urile personalizate sunt foarte bune pentru copiii cu dizabilitati, in sensul recomandat de paula, cu o mentiune, totusi: desenul pe care urmeaza sa-l decupati trebuie sa reprezinte la inceput o singura imagine, cu contur clar, pe un fond uniform. de asemenea, trebuie lipit pe o suprafata mai tare (carton), eventual piesele rezultate (2,4,6, 9, 12, in functie de abilitatile copilului) sa poata fi ulterior asezate intr-un capac tot de carton, de la o cutie de pantofi, de exemplu. astfel, va exista o oarecare stabilitate a piselor (prin grosime) si a produsului finit prin marginile capacului cutiei.

FUUUUUG, intarziu, va pup

#17
cristina_t

cristina_t

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 18:51

quote:
Originally posted by Milena Surdu
despre integrarea in scolile de masa ar trebui sa vorbim foarte serios si chiar sa elaboram un text pe care sa-l inaintam Parlamentului ... nu e normal ce se intampla. Sau ce nu se intampla...



DA ! Poate asta merita si un topic special pe DC. Mi-e teama ca trebuie elaborate zeci de texte, si fara sprijin si know-how din partea unor organizatii cu experienta din afara nu putem produce mari efecte.

De exemplu ma intreb si eu cam cati ani ne vor trebui ca sa impunem prin lege neobligativitatea scrisului de mana pentru copiii cu anume deficiente vizuale, asa cum e in U.K. I mean, pana cand sistemul de educatie va fi capabil sa acomodeze in mod specific fiecare dizabilitate.


#18
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 19:26

Nu stiu daca se cheama incastre dar la bamboo in carrefour orhideea veti gasi puzzle de lemn care sunt cam asa: o tablita de lemn din care sunt decupate 5-6 figurine de animale/fructe/obiecte pe care copilul le tine de un soi de tumburus.

Costa 100.000.



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Atinge stelele cu mana



#19
axia

axia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 19:43

Multumesc pentru indicatii fetelor, de-aia ma sfatuiesc eu cu voi [pup]. Sit-ul e grozav, am si ochit ce ma intereseaza.



Paula ai dreptate, dar eu am fost un dezastru la desen si lucru manual inca din scoala. Puzzle-urile alea de gata sunt asa frumoase si frumos colorate.....Mai incolo, o sa ne distram facand impreuna, dar pentru moment eu sunt tare fericita ca Tiberiu le potriveste. Alege dintr-o cutie plina cele doua piese corect. Inca nu am trecut la patru.



Mari, ma duc maine sa-ti iau puzzle, sa-mi zici daca mai vrei si alte chestii. Carticele-acordeon cu diverse teme gasesti ? Stii, fructe, animale, flori, legume......



Cristina si Milena legislatia s-ar putea sa se "asorteze" la UE in 2007, dar eu ma intreb ce ne facem cu mentalitatile......



Andreea, mama lu' Tiberiu [avion]

Micul Print



[comoara]El e Tiberiu



Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.




#20
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 19:52

Stiu ca nu este politicos sa cer o asemenea favoare , dar poate sa-mi ia si mie cineva jocurile despre care vorbea witchie?(cele cu animale , fructe , obiecte, cu butonel?Eu am 3 , dar nu folosesc decat unul din ele cu Mihai , celelalte 2 sunt prea complicate deocamdata pt. el .Daca exista cineva care ma poate ajuta , adresa mea de mail este: koralpop@yahoo.com - sa discutam despre detalii.Daca nu se poate , va rog sa-mi iertati impolitetea. Cu drag , magnolia.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -