Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pubele


9 raspunsuri la acest subiect

#1
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 15 august 2006 - 14:49

Vreau si eu o pubela! Adica, ma rog, n-as tine neaparat, dar e musai, daca tot ma mut la curte!
De unde pot s-o iau si cam cum sa fie? Sunt scumpe? Eu am vazut cate ceva, in Plus, daca nu ma insel, ceva sub un milion, dar parea cam "de unica folosinta". Voi de care aveti?

[hopsieu]

#2
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 15 august 2006 - 14:52

eu am cumparat pubela din plastic pe roti ca cele care sunt prin fata blocurilor

ulterior cand s-a introdus ridicatul gunoaieloe de pe strazi saptamanal am primit o pubela identica in grija de la rosal

#3
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 15 august 2006 - 15:24

Adica nu trebuie sa o cumpar eu? Mi-o da firma de salubrizare? Cu chirie?

[hopsieu]

#4
Tanaion

Tanaion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 15 august 2006 - 18:07

Am vazut pubela intr-un catalog Metro cu reduceri si era 1 mil. Apoi am vazut aceeasi pubela la Bricostore si era 1,8 mil. Prea multe delatii nu-ti pot da pentru ca eu nu eram interesata sa cumpar, am vazut intamplator, dar m-a frapat diferenta de pret.

Tana

#5
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 18 august 2006 - 17:45

Esti din Bucuresti??

Noi am cuparat pubele (au diverse dimensiuni) din Calea Vitan (parca ii zice), f. apropape de Pta. Bobocica (pe linia autobuzului 102). Este o firma direct importatoare, care da pubele inculsiv la REBU - este deci la "prima mana" - noi am dat pe o pubela de dimensiune medie (adica pot trage si eu de ea prin curte) cu 650.000 lei (in primavara asta) - sunt solide, au roata, au aprox 200 l capacitate.
E mai dificil cu transportul caci sunt voluminoase si daca iei doar 1, 2 buc nu ti le aduc acasa.

Au un depozit mare, se vad pubelele din strada (toate formele, culorile, dimensiunile, inclusiv din cele mari din tabla).

PS - merge si mica "tocmeala" - cu/fara factura..., adica le poti lua si mai ieftin un pic.

#6
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 18 august 2006 - 18:10

Mama_lui_alex, poti sa-mi dai mai multe detalii, eventual pe PM sau mail? Sunt din Bucuresti si pretul mi se pare super OK pe langa ce am vazut eu pana acum (chiar daca a mai crescut un pic intre timp), mai ales daca spui ca sunt si solide. Cu transportul ma descurc eu, nu-i problema.
Multumesc mult!

[hopsieu]

#7
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 18 august 2006 - 23:06

M-am gandit sa postez totusi reply-ul aici, poate vor avea nevoie si altii si gasesc informatia ca fiind utila.

Uite chiar m-am uitat acum pe harta - depozitul (ca-i depozit, in genul celor cu materiale de constructii - imprejmuit cu plasa) se afla pe Bdul. Energeticienilor, foarte aproape de intersectia cu Bdul. Fizicienilor, langa Calea Vitan (unde se tinea targul de masini, acum Autovit-ul).
Sau alte puncte de reper:
- de la Sc. de soferi ILIOARA, pe Bdul. Fizicienilor, sau:
- de la MALL (Vitan), pe Calea Vitan (tot mergi, si tot mergi, pana ajungi la locul cu pricina)
-e f. simplu daca te uiti pe o harta. Este imposibil sa ratezi depozitul - e fix la strada, are deschidere mare si multe-multe pubele la vedere)
Este vav de o facultate particulara (dar habar nu am care - cred ca-i Dimitrie Cantemir)

Au toate formele si marimile, toate culorile (si noi ar trebui sa mai luam unul de tabla - sa putem da foc la diverse).

Initial am asteptat si noi sa ne dea cineva vreo pubela (caci facusem contract cu o firma care debarasa gunoiul)...dar nu s-a "oferit" nimeni - nici macar sa ne dea in custodie vreunul...Cred ca asta se aplica doar pt. casele din Bucuresti - cei care tin de REBU (noi suntem in Ilfov).

Cele de la Metro &Co nu mi-au placut in mod deosebit caci erau cam mici (cele mai mari erau chiar scumpe), si erau din material plastic subtirel si cam firav facute.

Sincer sunt f. multumita de ele - sunt super rezistente - oricum cei care debaraseaza dau cu ele de nu se vad (asta in conditiile in care eu stau sa le spal saptamanal cu furtunul...ca deh...sunt ale mele..nu ale blocului).

Ah- si sunt nemtesti, sunt (absolut) noi, cu eticheta pe ele.

Va pup,
Mama_lui_Alex

#8
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 19 august 2006 - 14:39

Am inteles unde zici ca e. Azi ma duc deja sa vad ce gasesc la ei. Si noi apartinem tot de Ilfov si am aflat ca nu ne da nimeni nici-o pubela nici degeaba nici pe bani.

[hopsieu]

#9
mama_lui_alex

mama_lui_alex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 20 august 2006 - 16:01

Ati gasit?

Sper ca nu m-am aberat eu si le-am facut reclama gratuita!!

Mama_lui_Alex

#10
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 21 august 2006 - 12:17

Cand vine nenea ala de ridica gunoiul ii spui "Domnu, domnu... vreau si eu o pubela" si domnu te serveste imediat, ca au sursele lor. la 1/2 din pret.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -