Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (8)


202 raspunsuri la acest subiect

#1
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 00:42

Continuarea de aici [asia]

#2
tata lu Toma

tata lu Toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 589 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 13:29

alooo, ce-i imbulzeala asta pe aici ?!
Sa fie clar, io am lipsit motivat pe baza de vara lunga si fierbinte la munca iar mai apoi pe baza de doua saptamani de grecie. De fo doo zile-s inapoi la munca si-mi vine sa-mi fac sepuku ...
Daca raspundeti la apel poate va pun si neste poze.

hai noroace si sa fiti sanatosi,
v

_________________________
Take me home, country roads

#3
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 13:49

tatauc, mai bintui si io din cind in cind pe-aci, ca fantoma...[ilp] Cit despre sepuku, imi vine sa mi-l fac io...auzi "vara fierbinte"!!!...noi pe-acilea nici n-avuram varaaa :-((

Bine-ai revenit si eu una, astept pozele (daca nu se mai ingramadeste nimeni, poti sa-mi dai linku' pe privat [:p]).

Auzi, te prinse focu' la greci??



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#4
tata lu Toma

tata lu Toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 589 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 14:00

Fost-am exact intre focuri si alegeri dar destul de departe de zonele afectate (de ambele evenimente). Am prins doar o noapte cu o furtuna grozava de tot.
In rest doar tzatziki, midia saganaki, garides si alte bunatati stropite din belsug cu Mythos sau cu Amstel Pulse ... oribil.
Vremea destul de recisoara pentru Grecia la inceput de septembrie da' oricum buna de balaceala.

v
ps.Poze am inceput (timid) sa pun aici :
http://www.flickr.co...os/9767074@N08/

_________________________
Take me home, country roads

#5
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 14:25

wooww...tatuc, jos palaria pentru shot-urile alea!! [asia] Si poza aia cu drowned, cu ce-ai mesterit-o??



cit despre bunatatile locale, ce sa mai vorbesc...stiu, comportament tipic de turist!! [:D]...sa nu ratezi nicio bunatate!!!

Clar, tre' sa-ti cer informatii amanuntite despre locul cu leandrii, fiindca planuim si noi o vara pe la greci, dar ne-au cam dezumflat niste prieteni cu impresiile lor din nordul Cretei: cica scump, confort dezamagitor si o politete indoielnica a localnicilor. Au avut ei ghninion, nu?



"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol

#6
tata lu Toma

tata lu Toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 589 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 14:54

Anda, stii cum e cu asteptarile pe care le are fiecare de la ceva/cineva ... noi mergem in Grecia "la tara" ca sa zic asa. Undeva in Sithonia (degetul din mijloc a lu' Halkidiki)unde avem "marea in curte" ca sa-l citez pe musiu' Toma. Un studio fara pretentii de lux dar curat si cu tot confortul necesar (inclusiv AC).Proprietareasa e o scumpa pe care o apuca plansu' cand ne despartim.
Cat despre lipsa de politete nu stiu ce sa zic da' in afara de cea a unui chelner beat (acu' doi ani) eu alta n-am mai intalnit. E adevarat ca, in general, nu te pupa nimeni in fund si ca la toate tavernele iti torni singur de baut da' io prefer asa decat sa am pe unu'protzapit langa mine de-mi sta mancarea-n gat.
Ma rog, de gustibus. Cand vrei iti dau cu placere toate detaliile tehnice. Am vazut foarte mult din Grecia continentala si am vazut si doua insule (Thassos si Aegina) si pot sa-ti spun cu mana pe inima ca Sithonia este un loc in care noi am reveni oricand (chiar si de tot).

v
ps.Pozele cu apusu'(inclusiv aia cu leandrii) sunt facute din Toroni (tot pe Sithonia).
pps.prelucrari la poze fac cu un soft free de pe net pe care-l cheama PhotoFiltre
ppps.Sa nu iei de bun tot ce zic despre Grecia ca io-s indragostit de ea si, deci, probabil subiectiv.

_________________________
Take me home, country roads

#7
arboria

arboria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.067 mesaje

Postat 19 septembrie 2007 - 02:10

tatic de toma, bine ai revenit de pe degetul din mijloc [8D]

vaz ca-ti tii pozele pe flikr... am si io o intrebare. dupa ce le incarci acolo, mai poti sa le descarci la dimensiunea originala sau tre' sa te faci vreun membru si sa te scobesti prin credit carduri?

eu mi-am dat jos pozele de pe yahoo photos, daca tot se inchide poimaine si nu stiu unde sa le pun.
webshots si photobucket nu te lasa decat sa le vezi sau sa le download in marime unghiutza.

si nu-mi spune sa le pastrez pe cd-uri sau alte suporturi externe, pliz. io vreau ceva ca yahoo.photos

multumesc pentru orice raspuns [bere]


Daca esti Pârâcios


#8
lorelaim

lorelaim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.488 mesaje

Postat 19 septembrie 2007 - 11:19

Buna dimineatza [canada]

Frumoase poze de vacantza :-)

Eu nu prea am fost in "mood" de scris pt ca de vreo 3 zile-ncoace prunca plange si jeleste de mama-focului la gradi "I miss my mummy!"[q][q][q][q][q] Si eu plec de-acolo (gonita de catre d-na educatoare) cu inima indoita si plina de sentimentul de vinovatzie... Foarte incurajator - ieri seara la "sedintza cu parintzii" am fost consolata de alte mamaici... ca aceasta etapa "trecatoare" va "trece" in vreo 6 luni [bang][bang][bang]

Asa ca, desi e soare afara (dar racoros si vantos) eu nu am chef, putere si dorintza de nimic... Umblu de nebuna, trista si abatuta, gandindu-ma la piticutza, fac poze in prostie... dar nici macar nu ma obosesc sa le pun pe I-net (cred ca o sa astept lunga noape polara... si in loc de a coase golbleinuri voi piguli la poze). Si intre timp astept ora 12:30-amiaza sa-mi iau prunca de la gradi, s-o hranesc (ca nu vrea sa manance NIMIC la gradi) si sa mai bantuim inca vreo 3h prin parcurile din imprejurimi. Inca nu am scapt complet de muci, dar folosim cu incredere "batista bebelusului" care s-a dovedit a fii o achizitzie nesperat de utila.

No va tzuck [pup] si o zii faina va doresc!



P.S. Cam asa arata pe la noi prin jurul casei:

http://picasaweb.goo...key=30BplwHPbqI

http://picasaweb.goo...key=UylSD6Lss20







Lorelai

Haga Parken-Fluturi, Haga Parken-Flori de pai

Gabisor face "salata", Gabisor in parc,

A inflorit iasomia, Alte albume foto

"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

#9
tata lu Toma

tata lu Toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 589 mesaje

Postat 19 septembrie 2007 - 14:02

Arborico, io le pun pe flickr doar ca sa le pot arata ca de pastrat le pastrez pe voo doua computere si pe sidiuri. Din cate stiu eu de pe flickr le poate descarca oricine la dimensiune mare.

Lorelai, naspa rau prin jurul casei lu matale !
Nu mai jeli cand pleci de la gradi ca ii transmiti si pruncei jalea ta. Nu dureaza 6 luni; spune-i mereu ca ca vii sa o ei, ca ai luat-o, ca o vei lua de acolo intotdeauna, etc, etc, etc pen'ca asta-i frica lor cea mare ca au fost parasiti acolo.

v



_________________________
Take me home, country roads

#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 19 septembrie 2007 - 21:51

Hej,hej!

Io n-am citit nimic, imi cer scuze, dar inca n-am net acasa, abia pe 28 vom avea...suntem OK, ocupati cu servici, scoala si de luni va incepe si Silvia la förskolan, eu va trebui sa stau cu ea vreo 2 saptamani, depinde de acomodare. Acum sunt la biblioteca si ma grabesc, copiii nu mai au rabdare...



Va pup pe toti si toate, tatic mersi de mail, uite am raspuns pe aici...



Am sa revin peste vreo 10 zile, toate cele bune!



Mihaela si fetele mele




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -