Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

TRAMP TRAVEL ???


14 raspunsuri la acest subiect

#1
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 13 august 2006 - 11:50

Ce parere aveti de aceasta agentie ??? Sunt seriosi ? Cer bani in plus pe autocar pentru trecerea prin vami ??? Sunt punctuali ?



Noi cu ei plecam in Grecia si agentia prin care am cumparat biletele spun ca suntem primii lor clienti care pleaca cu Tramp Travel !!!



Astept informatii si pareri de la voi !!!



Mersi ...



albumele noastre

#2
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 14 august 2006 - 16:52

HE HE HE ... nimeni nu a calatorit cu aceasta agentie ??? Sau nu cunoasteti pe nimeni cine a calatorit ???



albumele noastre

#3
camelia.t

camelia.t

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 285 mesaje

Postat 15 august 2006 - 11:02

Ana eu ii cunosc destul de bine. Inainte sa raman acasa pt bebe am lucrat la o agentie de turism (a tatalui meu). Am colaborat anul trecut pe grecia aproape in exclusivitate cu Tramp Travel (ei au sediul in Sibiu).Coloborarea noastra a fost destul de buna, nu pot zice foarte buna.......Ce scartaia la ei era transportul(orele de plecare si sosire)....tot timpul ne dadeau informatiile de care aveam nevoie chiar in ultimul moment, abia mai aveam timp sa ne anuntam clientii. Locatiile pe care le administreaza ei in Grecia erau ok anul trecut, tatal meu le-a vizitat(la ce hotel mergi?). Totusi, anul acesta am optat pt o alta agentie partenera, la ei apelam numai cand primii nu mai au locuri.

Daca mai ai nevoie de informatii ......intreaba!



**********************************************************

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)



Baieteii lui mami[bonjovi] AICI

Varsta Fineas



Varsta Andrei







#4
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 15 august 2006 - 14:30

Camelia mersi de raspuns .

Merg in Leptokaria la Vila Maria . Au mai scris fetele la topicul Vacanta in Grecia cum ca ar fi OK vila si statiunea .

Noi plecam din Cluj si tot asa agentia prin care am luat bilete inca nu stie exact ora de plecare , dar se pare ca va fi undeva la 4,30 dimineatza . Eu sper sa fie seriosi si sa nu ne tzina prea mult la imbarcare deoarece merg si cu fetita cea mare ( 6,6 ani ) .

Stii ceva despre banii care se dau pe autocar pentru a trece prin vami mai usor ? Suntem noi , turistii , obligati sa dam acesti bani ghidului sau soferului ? De unde stiu eu ca nu-si retzin cota parte din ei ? Sau nu sunt eu prea bine informata legat de acest lucru , nu se dau bani ? Mi-ar folosi orice informatie !!!



Mersi inca o data !!!







albumele noastre

#5
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 15 august 2006 - 15:20

Camelia, de aceeasi parere cu tine. As mai adauga ca is usor depasiti in varf de sezon, cel putin noi am plans cu vorbe vreo 5 zile si am dat telefoane si mailuri la greu ca sa ne confirme o rezervare a unor clienti. Si noi apelam la ei doar dc nu gasim in alta parte ce ne intereseaza. [:D]

Eu am fost primavara trecuta intr-un info organizat de ei, dar n-as putea spune ca m-au dat pe spate. Aceleasi probleme cu orele de plecare/sosire, nu foarte organizati, ma rog.



Ileana

poze,poze si iar poze...

Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca



#6
camelia.t

camelia.t

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 285 mesaje

Postat 16 august 2006 - 10:50

quote:
Originally posted by adameasca
Camelia, de aceeasi parere cu tine. As mai adauga ca is usor depasiti in varf de sezon, cel putin noi am plans cu vorbe vreo 5 zile si am dat telefoane si mailuri la greu ca sa ne confirme o rezervare a unor clienti. Si noi apelam la ei doar dc nu gasim in alta parte ce ne intereseaza. [:D]Eu am fost primavara trecuta intr-un info organizat de ei, dar n-as putea spune ca m-au dat pe spate. Aceleasi probleme cu orele de plecare/sosire, nu foarte organizati, ma rog.Ileanapoze,poze si iar poze...Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca
Primavara trecuta? Atunci a fost si tatal meu in infotripul organizat de ei...........multumitor....dar atat.Inseamna ca v-ati vazut [cool]**********************************************************adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)Baieteii lui mami[bonjovi] AICIVarsta FineasVarsta Andrei

#7
camelia.t

camelia.t

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 285 mesaje

Postat 16 august 2006 - 10:54

Ana, oficial nu stiu de nici un ban care s-ar da la vama.....dar nici nu am informatii de la turistii nostri ca ar fi platit ceva....si au fost si cunoastinte de ale noastre printre ei (ne-ar fi spus ma gandesc).

Leptokaria e ok, ceva mai linistita decat Paralia. Iti doresc o vacanta reusita!!!



**********************************************************

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)



Baieteii lui mami[bonjovi] AICI

Varsta Fineas



Varsta Andrei







#8
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 16 august 2006 - 11:07

Mersi mult de informatii !!!



Sper sa avem o vacanta placuta , fara peripetii !!!



albumele noastre

#9
impreuna

impreuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 16 august 2006 - 11:40

Ana, in afara de incadrarea in timp, nu au fost alte probleme cu ei. Nu cer bani suplimentar in autocar, cel putin cand am fost noi. Eventual cei de la vama se leaga de cate cineva cu mici nereguli si atunci persoana respectiva da o mica atentie. In rest turistii nu cotizeaza cu nimic in plus.
Cu ora de sosire si plecare, ei spun ca totul tine de cat stau prin vami, acum nu stiu cat de mare e partea lor de vina sau nu...
Eu sper sa fiti multumiti.
Noi cand am plecat din Cluj am asteptat 1 ora si jumatate sa ajunga autocarul.
Sa cereti de la agentie nr de tel al ghidului sau insotitorului de grup si daca vedeti ca intarzie dati telefoane macar sa stiti care e situatia.

Fla (sotie si mamica fericita)


#10
dianaiulie2009

dianaiulie2009

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.733 mesaje

Postat 16 august 2006 - 14:05

Deci e OK autocarul !!!

Am auzit ceva de geamuri sparte si lipite cu skotch ... he he .. sper sa nu fie asa cand plecam noi !!!



albumele noastre


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -