Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Invatamantul la distanta


31 raspunsuri la acest subiect

#11
cosmi1975

cosmi1975

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.193 mesaje

Postat 23 septembrie 2007 - 13:57

am citit pe forum si se apre ca asa i ...id nu i acreditata dar exista un procxes in instanta.....



stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.web.../user/cosmi1975

#12
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 23 septembrie 2007 - 14:45

acreditarea nu ar fi problema...intereseaza dak sunt autorizate. Ai voie sa ai ID doar dak esti fac. acreditata. Iar acreditarea se obtine dupa minim 3 promotii de absolventi.


[gravi][baietel]21+

#13
cristianamat

cristianamat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 17:18

eu va spun din experienta personala ca sutn facultati de stat unde se invata mult mai multe ca la ASE. Eu am facut titulescu-finante banci, e drept ca am terminat a doua pe facultate, si ASe -cibernetica. La ASE doar daca mergeai si iti cumparai carti invatai ceva, la cursuri pauza, nu se preda mai deloc. Din punctul meu de vedere ASE Bucuresti esti una din cele mai proase facultati de stat.

Cine are nevoie de ajutor la proiecte, referate sa imi lase mesaj.

#14
rhea

rhea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 06 octombrie 2007 - 13:25

Nu cred ca la angajare mai e importanta facultatea pe care o termini sau forma de invatamint pentru ca de cind cu admiterea in baza dosarului nivelul in multe facultati a scazut pentru simplul motiv ca profesorii si studentii nu mai ''vorbesc aceeasi limba ''. Daca pe vremea cind se intra la facultate in baza unui examen de admitere si toti admisii aveau un bagaj minim de cunostinte cu legatura cu facultatea la care au sustinut examenul , cind e vorba de dosare nu se poate compara un 8 la un liceu din Bucuresti cu un 8 la unul din Cucuietii din Deal , ca sa nu mai vorbim de diferenta dintre un absolvent de liceu de matematica fizica si un absolvent de liceu de limbi straine , ambii din Bucuresti si ambii de 10 .
Daca absolventul de facultate a ales bine facultatea la finele liceului(in functie de educatia de baza)si daca a fost serios in timpul facultatii nu cred ca angajatorul nu-i va da o sansa numai pentru ca vine de la o facultate particulara si a terminat invatamint la distanta . Desigur ca exista situatii cind un 9 de la o facultate privata este echivalentul unui 7 la una de stat cu traditie si prtofesori exigenti dar angajarea nu se face numai in baza cv-ului .


rhea

#15
croco21

croco21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 06 octombrie 2007 - 14:46

Camelia, eu m-am inscris anul asta la SPiru Haret, CIG, ID. Facultatea, la forma de invatamant ID, are autorizatie provizorie de functionare. Nu cred sa existe facultati acreditate la ID, la stat sau particulare. Pe mine nici nu m-a interesat acest aspect, am terminat politehnica acum vreo 13-14 ani si CIG-ul il fac mai mult pentru mine, sa vad daca mai sunt in stare.



quote:
Originally posted by camelia72

[As vrea,daca se poate,sa ma "lumineze" si pe mine cineva!Sunt studenti la ID,anul intai,printre noi?Voi ce ati auzit?







Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)

POZE










[url="http://community.webshots.com/user/croco21"]

#16
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 06 octombrie 2007 - 15:32

Daca CIG inv de zi e acreditata atunci este ok si autorizatia de functionare a ID-ului. Altfel nu are nici o valoare.

[gravi][baietel]23+

#17
cristi22na

cristi22na

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 06 octombrie 2007 - 22:06

croco21 si eu m-am inscris anul asta la cig la id in bucuresti.as vrea sa vb pe mp despre facultate.

#18
daniella4

daniella4

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 07 octombrie 2007 - 19:25

Ce inseamna CIG?

Daniella si [copil] Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"

#19
cristi22na

cristi22na

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 07 octombrie 2007 - 22:21

CONTABILIATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE

#20
mormelvio

mormelvio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 08 octombrie 2007 - 00:44

Fetelor si eu si sotul meu ne-am inscris acum la Drept la ID la Spiru....filiala Satu Mare. E drept ca va fi a doua facultate, dar ma credeti ca in 7 ani de cand mi-am terminat-o pe prima, nu m-a intrebat nimeni daca am facut-o la zi sau la ID?!!?? Dar cine s-a chinuit cu ea....ca aveam si serviciu...si trebuia sa merg si la scoala la seminarii si cursuri ca altfel nu ne lasau in examen??? Deci acum fara discutii am ales ID....pt mine este clar ca nu conteaza forma...ci continutul...adica ce ai in cap dupa ce termini.....



poze



varsta lui Alin












Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -