Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand altcineva apare in locul tatalui


6 raspunsuri la acest subiect

#1
tybys

tybys
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 19:13

O problema destul de delicata.
Acum patru ani sotul meu a hotarat ca viata nu este facuta pentru a o petrece cu familia si pentru familie, si ar fi mult mai bine sa fie singur cu o colega de serviciu.In mare cam asa a luat sfarsit experienta mea de familista.
Acum patru ani pentru mine si tyby a inceput o alta viata.Greu a fost la inceput, pentru amandoi.In acel moment nu am crezut si nici nu mi-am dorit ,, un altul,,, insa el a aparut si de aproape doi ani si jumatate incearca sa ma convinga, ca poate fi bine, ca neiubeste, insa singurul convins de acest lucru este doar Tyby, baietelul meu. Nu stiu niciodata cum sa reactionez cand el are o parere despre tyby, nu stiu cum sa reactionez cand povesteste altcuiva despre tyby, nu stiu cum sa reactionez atunci cand isi face planuri cu tyby. Inca nu sant convinsa, nu-mi vine sa cred, ca altcineva poate fi interesat si grijuliu fata de tyby, desi fostul meu sot nici nu prea isi aduce aminte ca are un copil.

#2
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 23:15

Ba sa crezi! Daca te vrea, te ia la pachet, cu copil cu tot; stie lucrul asta si probabil asta vrea. Nu iti imaginezi ce repede te obisnuiesti cu un copil, daca stai langa el in permanenta. Dar trebuie sa stii un lucru: daca accepti, atunci trebuie sa-l accepti in rol de tata. Adica stii tu, tatii uneori sunt mai severi, iar tu trebuie sa-i respecti dreptul de a se manifesta ca un parinte. Iar parintii uneori gresesc, nu ca nu i-ar iubi pe copii. Adica trebuie sa ai incredere. E greu? E usor? Tu hotarasti, dar orice copil are nevoie de tata. Oricat ai fi de buna, nu poti suplini chiar tot. http://community.web...com/user/tora97

#3
ladymina77

ladymina77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 22 ianuarie 2005 - 00:10

RECLAMA extras din Regulament: 06. Desprecopii.com nu tolereaza reclama pe forum sau spamul pe mesaje private Desprecopii.com nu tolereaza reclama pe forum si in egala masura, nu accepta folosirea mesageriei private in scopul trimiterii de spam. Tocmai pentru a pastra obiectivitatea discutiilor, mesajele ce au acest scop vor fi sterse fara preaviz iar utilizatorii care nu respecta aceasta regula vor fi sanctionati si ulterior, eliminati din randul comunitatii desprecopii.com Pt detalii legate de posibilitatea afisarii reclamei va rugam luati legatura cu Administratia sitului www.desprecopii.com multumim, Moderator mina

#4
Roxy Trixy

Roxy Trixy
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 24 ianuarie 2005 - 13:19

tybys, am invatat de la viata ca nu trebuie sa iti pierzi speranta si increderea chiar daca unuii oameni te-au ranit. Cred ca te poti numi fericita ca ai intalnit un om bun cu adevarat, ai grija ca nu se gasesc pe toate drumurile astfel de persoane. Tu cum te intelegi cu prietenul tau, cum decurge relatia dintre voi? Oricum 2 ani jumate mi se pare suficient timp in care sa-ti fi dat seama daca sa fii convinsa sau nu. [pup] Roxana & Bianca micuta

#5
tybys

tybys
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 25 ianuarie 2005 - 17:23

Roxy, tu ai dreptate nu trebuie sa imi pierd speranta, dar am momente ca fiecare dealtfel, cand ma intreb.............. Ce pot sa spun?Totul este prea frumos ca sa poata fi adevarat. La inceput cand ne-am intalnit am crezut ca o sa fie doar o ,,aventura", eram la un an juma'dupa divort si nu prea aveam ,,tragere de inima,, ca sa cunosc pe altcineva
Insa totul a venit de la sine.Dupa 10 luni ne-am mutat impreuna, parintii lui nu au avut nimic de comentat in genul << tu ,, flacau", ea "divortata si cu copil", au grija de tyby, iar el are grija ca absolut tot ceea ce face sa fie ok pentru tyby.Este foarte rabdator cu amandoi.Pe scurt santem o familie fericita. Stiu, "buba" sau "pasarica" este la mine pe creieras, iar asta vine de la un singur lucru, am divortat dupa aproape 5 ani de casnicie, eu aveam 25 el 38, iar primii 4 ani juma' au fost superbi, era genul de sot caruia nu ii puteai reprosa aproape nimic, insa apoi totul a explodat, el s-a cuplat cu o colega(50 ani), nu a mai fost sotul tandru si atent ci cel brutal, generos nicidecum, iar ca tata execrabil.Si asta dupa o perioada extraordinara. Este adevarat, nu pot pleca de la premiza ca si acum va fi la fel, insa am teama asceasta si este greu

#6
Roxy Trixy

Roxy Trixy
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 25 ianuarie 2005 - 18:20

tybys, stiu ca povestea ta este foarte trista, asa cum fiecare parinte singur are cate o poveste care te seaca la inima... Viata merge inainte draga mea, cu bune si cu rele, incearca sa nu te mai uiti in urma si sa te bucuri de fiecare clipa pe care o ai alaturi de tyby si de prietenul tau. Construieste un viitor pentru voi! Eu nu stiu ce fel de om este prietenul tau, dar pot sa iti spun ca poate intr-adevar e greu sa iei decizii pe termen lung, daca nu chiar imposibil. Dar ia decizii macar pe termen scurt, pentru clipa de fata si pentru maine. Bafta!!! Roxana & Bianca micuta

#7
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 25 ianuarie 2005 - 18:58

Draga Tybys, cred ca fiecare mamica singura -taticii mai putin, desi nici ei nu sunt exclusi- trec/au trecut prin asa zisa "panica". Totul depinde de tine, sa încerci sa treci pragul, tu spui singura ca sunteti o familie fericita, deci da-i omului de langa tine sansa sa-ti dovedeasca ca toate temerile tale sunt neântemeiate. Consider ca cel mai important lucru intr-o noua familie sau "adoptia" unui nou membru trebuie sa se faca dupa o perioada de test si acomodare, iar la voi acest lucru s-a intamplat, deci considera-te norocoasa, si nu uita ca asa cum te comporti tu fata de el asa se comporta si el fata de voi, astfel ca trag concluzia ca esti o femeie cu capul pe umeri si exact ceea ce-si doreste prietenul tau, so da-i bici si bucura-te de ceea ce ai! It is better to have loved and lost than never to have loved at all! http://www.yamafoto.com/?ref=12560


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -