Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Biserici in Bucuresti


191 raspunsuri la acest subiect

#11
andreea c

andreea c

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 21 ianuarie 2005 - 16:09

A facut cineva nunta la biserica din Baneasa? Cum mergi catre iesirea din Bucuresti pe stanga.

#12
Melaroxy

Melaroxy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 329 mesaje

Postat 25 ianuarie 2005 - 13:11

mama, mama, ce preturi! un var de-al meu se cununa la sfat in mai si vrea sa faca si logodna la biserica. nu are bani de nunta. si eu o sa le fiu nasa. stiti cumva cam cat e pretul doar pt o logodna? [flo] Mela+[copil]Vladut Alexandru

#13
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 28 ianuarie 2005 - 13:11

Eu voi cununa la sfarsitul lunie iulie la biserica Sf. Constantin si Elena , cea de la Piata Muncii. Nu stiu cat a fost anul trecut si nici acum nu prea stiu la cat sa ma astept ca va ajunge. Am dat avans 1 mil (+ 600.000 contributia mirilor), preotul ne-a spus ca acum biserica e 3 mil dar pana la vara vor mai creste tarifele +corul care e in jur de 2 mil. Totul ma va duce la 6 milioane (zic eu) . In 2004 in iulie eu m-am casatorit la Catedrala Sf. Spiridon si nasii au platit tot 6 milioane . http://community.web...user/blanca_000

#14
gabitzam

gabitzam

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.859 mesaje

Postat 28 ianuarie 2005 - 13:36

M-am cununat asta vara in iulie la biserica Mavrogheni, de linga muzeul taranului roman, de pe Kiseleff. Avansul, banii "oficiali" cu chitanta au fost 300.000, iar la nunta 3milioane, fara cor. Rezervarea am facut-o din februarie, si nu am fost noi primii din ziua aceea. Gabitza si bebe Andrei Stefan [copil] DPN 31.05.05

#15
dixie

dixie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 ianuarie 2005 - 04:34

buna, stie cineva ceva despre biserica Radu Voda din zona P-ta Unirii din Bucuresti? doresc sa fac botezul acolo, si as dori sa stiu daca biserica este incalzita si daca slujba este frumoasa! multumesc, dixie

#16
Elly1977

Elly1977

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 31 ianuarie 2005 - 05:40

De cate ori am fost la biserica Radu Voda, era destul de cald inauntru. Daca vrei sa faci botezul acolo, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu calugarii sau cu preotul cu ceva timp inainte ca sa faca cald in ziua respectiva. Sa-ti traiasca puiul! Elly "Asta-i viata, astea-s conditiile, deci descurca-te!" (Sorin Preda)

#17
adriana

adriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 31 ianuarie 2005 - 13:13

quote:

buna,
stie cineva ceva despre biserica Radu Voda din zona P-ta Unirii din Bucuresti?

doresc sa fac botezul acolo, si as dori sa stiu daca biserica este incalzita si daca slujba este frumoasa!






Noi am botezat-o pe Olguta acolo, in ianuarie anul trecut [il]. A fost frumos. Biserica fiind mare, nu prea au cum s-o incalzeasca, apa a fost calda, iar pr. Nectarie cel care ne-a botezat-o a fost dragut...

Daca cunosti acolo pe vreunul din preoti e tocmai bine, atmosfera e frumoasa si, mai ales, sunt moastele Sf. Nectarie acolo [bis]

--------------------------------------------------------------------------------------------
Adriana, mamica lui Codrin[testoasa](19 aprilie 2002) si a Olgutei[hippi](6 decembrie 2003)


#18
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 01 februarie 2005 - 10:15

Buna, Stie cineva daca se pot face cununii la Sf Anton? Si care sunt conditiile?

#19
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 01 februarie 2005 - 12:59

Alexia28, iti promisesem ca ma interesez eu: uite ce-am aflat. Se fac cununii la Sf. Anton dar e mai scump decat la Domnita Balasa, de exemplu. Slujba cu tot cu cor e 9.000.000 lei. Asa ca noi cel putin am renuntat la ideea de a face acolo nunta. I wish I were an angel...

#20
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 01 februarie 2005 - 15:37

Multumesc mult pt informatie. Intr-adevar este scump. Ce sunt cu preturile astea? Daca nu ai bani ce se intampla, nu te mai cununa? V-am pupat.


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -