Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand se vede burtica de bebe?


7 raspunsuri la acest subiect

#1
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 19:08

[help]Am mai vazut poze cu burtici pe net si nu stiu cand se vede burtica.Situ doar ca daca esti la prima sarcina se vede mai tarziu ca uterul se maraste mai greu, iar daca la a 2a,etc se vede mai repede.Iar daca esti mai plinuta se vede la fel mai mare.Faceti-va si voi poze la burtici sa le aratam la bebici cand erau in burtica.O sa va trimit si eu poze. [gravi]

#2
cristinamh

cristinamh

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.336 mesaje

Postat 31 decembrie 2004 - 02:36

nu stiu daca te ajuta...poza din profil am doar la 8 luni. in rest...nu se cunoaste. pana la 5 luni nu s-a vazut nimic, abia de la 7 era evidenta! uite, daca vrei sa vezi poza, intra pe site la POVESTEA MEA, unde mami arata cam asa....[grasa] Cristina http://vvv.andreirazvan.home.ro

#3
corneliaa

corneliaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 31 decembrie 2004 - 10:07

Depinde de conformatia fiecaruia! la mine la 2 luni toata lumea imi spunea ca fie am gemeni fie e sarcina mult mai mare!!!! O verisoara de-a sotului la 7 luni cand s-a dus sa nasca au trimis-o la avorturi ca nu avea burta deloc si nu credeau in ruptul capului ca are 7 luni!!! Depinde de conformatie!!!Eu am plecat de la 60 kg am slabit in primele 4 luni 3 kg....iar acum am 80!!!![q] O prietena de-a mea are burtica dar n-a pus nici un kg pe ea desi are aceeasi varsta a sarcinii ca si mine! Deci, linisteste-te, important e sa fie totul ok cu tine si bebe, atat!!!! Sarbatori fericite si bebei sanatosi![pup] (37 sapt.)[copil] Cornelia si bebe-strumf http://community.web...er/corneliaa100

#4
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 31 decembrie 2004 - 14:10

La mine s-a vazut foarte repede. Mi-a cam incurcat planurile pentru ca am fost nevoita sa anunt la serviciu destul de devreme. Pe la 12 saptamani era deja un mic gogoloi, care putea fi insa mascat cat de cat cu haine mai largi. La 16 saptamani, dupa ce am simtit primele miscari, a inceput sa creasca brusc burtica, incat la 18-20 saptamani mi-am luat haine speciale de gravida si eram deja rotunda bine. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)

#5
Aditza_79

Aditza_79
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 ianuarie 2005 - 17:39

Si eu am aceeasi problema. Toata lumea imi spune ca nu se vede burtica, desi sunt in 15 sapt. Asa ma streseaza lucrul asta de numa'. Ma bucur ca intrand pe forum am aflat de la voi mai multe pareri si ca nu e motiv de panica. La mine poate nu se vede foarte tare si pentru ca sunt inalta (am 1,76 m). Ideea e sa fie bebe sanatos. Asta e cel mai important. Pupici la burtici si mamici, Adriana.

#6
Leta

Leta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 04 ianuarie 2005 - 23:10

La inceputul sarcinii am slabit cca 3 kg, apoi pina in luna a 6-a le-am luat la loc. Deci la 6 luni aveam cca 50 - 51 kg si ma ingrijoram ca nu se vede burtica mai deloc (desi la eco bebe arata normal dezvoltat). Ei, bine, acum, in luna a 9-a (foarte aproape de nastere) am 68 kg !!!! Practic am inceput sa pun pe mine (si mai ales la burtica) in ultimele 3 luni, de cind am inceput sa iau Materna.

#7
crissi

crissi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 05 ianuarie 2005 - 10:22

io am plecat de la 64 de kg, e adevarat ca sint inalta, adika, 1,75, acum cind am intrat in saptamina 19 am 67 de kg, si burta o vad numa' io dupa ce maninc seara , in rest toata lumea la serviciu ma intreaba daca nu cumva ii pacalesc,[:D] ca numa a gravida nu arat... la inceput m am agitat ca poate e vreo problema , de nu se vede nimik, dar, totul e ok, tzine de conformatia fiecareia ... crissi , DPN: 10 iunie [:X] crissi

#8
daniela77

daniela77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 05 ianuarie 2005 - 15:25

Depinde de fiecare in parte, mie la 12 saptamani mi se vedea un guguloi, iar la 16 saptamani.. imi spun colegii (ca eu nu mai tin minte [:D], ca se vedea bine de tot.. acum eu de fel am burtica.. Daniela DPN 10 MARTIE 2005


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -