Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (23)


142 raspunsuri la acest subiect

#11
tanja

tanja
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 decembrie 2004 - 21:24

Buna fetelor, Nici nu stiti cat ma bucur ca am un sprijin si stiu ca este cineva alaturi de mine.Incerc atat spre binele meu cat si a lui Stefan sa fiu cat mai tare si sa nu cedez psihic.Cate-odata ma rog sa fie doar un cosmar,dar cand ma trezesc revin in aceeasi realitate urata .Nici acum nu imi vine sa cred ca imi face asta,dar accept cu capul sus ceea mi se intampla.Nu e barbatul care sa imi fie alaturi toata viata;dar presimt ca nici nu amanta lui nu va avea viata lunga si asta din cauza nenumaratelor lui probleme pe care le cam are atat cu politia cat si cu legea.Uneori ma bucur ca s-a intamplat acum asta,asa scapand si eu de unele probleme pe care le-as putea avea din cauza lui.Asa cum am mai zis eu cred ca exista un Dumnezeu acolo sus care vede tot si care la timpul potrivit il va pedepsi pentru tot ce face el acum si ca va rasari soarele si pe strada mea. Va multumesc ca existati si ca imi sunteti aproape atat cat puteti.Azi voi pune poze cu Stefanel. Va pup si va trimit multe [flo][flo][flo][flo][flo]pentru toate. http://community.web...om/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.

#12
tanja

tanja
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 decembrie 2004 - 22:52

Fetelor am pus noile poze cu STEFAN http://community.web...om/user/catyrom LUCRURILE MARI NU SE FAC PRIN PUTERE CI PRIN STRADUINTA.

#13
magdala

magdala

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 11:12

Buna fetelor! [bis]Vreau sa intru si eu in clubul mamicilor din Constanta[grup], impreuna cu scumpa mea de aproape 4 anisori[copil]:Rafaela-Maria, nascuta pe 1 martie 2001. Noi mergem la gradinita de doi ani asa ca suntem marisoare si abia am asteptat[pegeam] sa vina Mos Craciun care a zis ca ne ia la el acasa sa ne faca pitic( la gradinita), asta pentru ca suntem foarte mici de inaltime, aproximativ 96 cm.
Cum Craciunul a trecut[flo], si ma bucur sa vad ca a fost atat de frumos pentru toata lumea, va dorim si noi
"UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE BUCURII SI SANATATE!" si sa aveti parte de cat mai multe zambete, in special din partea bebitilor vostri[mamica], care sa va umple inima de fericire.[s]

Va dorim numai zambete, mami Magda [pup]si scumpa Rafaela[zana].


http://community.web.../user/magdala77


#14
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 11:17

Salut! Am pus si eu cateva pozici la: http://community.webshots.com/user/mav26 Nu stiu de ce nu pot sa pun si foto facute cu ap. digital... poate sunt prea mari?! Mai studiez problema si revin! Sebitzu este bine, cred. N-a mai avut febra. Si azi-noapte s-a trezit plangand pe la ora 2 (nu obisnuieste), i-am dat sa bea apa, i-am masat gingiutele cu Calgel si in cateva minute a adormit la loc. Totusi, vom merge azi la doctor pt un control! pupici!!! mav

#15
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 13:04

buna dimineatza dragelor! Magda, bine ai venit printre noi! Tania....ce mai, trebuie sa iti pun o absenta maaaare pe anul asta..pai se poate???? hai, drum bun si distractie placuta, aveti grija de voi si sa va intoarceti cu bine! Tanja, suntem alaturi de tine! multi pupici lui Stefanel...dragutze poze! Mav, bafta la medic...sa nu fie nimic va dorim! si grasu meu e super marait, doar ziua, ins chimb noaptea doarme bustean. cred ca ne pasc si pe noi ceva dintisori ca musca ca un pitbull. dar nu se vede si nici nu se simte nimic pe gingie. om vedea. va dorim o zi super!

#16
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 14:56

BIne ai venit Magdala! Noi am fost colege de facultate![:D] mav

#17
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 15:04

BIne ai venit Magdala! Noi am fost colege de facultate![:D] Ti-am dat un PM. [cit] Acum asteptam sa vina tati de la serviciu, sa ne duca la dr, desi in aparenta suntem ok. Mai stie cineva ceva de gegea[gravi]? Cum merge sarcina si ce-a facut cu dr? Pupici la toata lumea[pup][pup][pup][pup][pup] mav si [copil]sebi(04.02.2004)

#18
ematutui

ematutui
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 18:02

Buna fetelor si " La multi ani !" pentru ca se apropie noul an. Si noi suntem din Constantya, mai bine zis din Navodari si scriem rar dar citim des la bebelusi de martie aprilie 2004. George s-a nascut pe 23 martie 2004 prin cezariana, in urma problemelor mele : tensiune indusa de sarcina. Doctorul care mi-a monitorizat sarcina si care a reusit sa-l aduca pe George pe lume pentru ca s-a lasat asteptat este dr. Dantes. Ne-am nascut cu 3,8 kg si 53 cm iar la 9 luni avem 9 kg si 5 dintisori. Suntem vioi chiar prea energici, mergem in premergator, spunem ta-ta, ba-ba, la-la si mai nou ma-ma, adica a spus ma-ma in seara de ajun adica Mos Craciun i-a adus mamei un ma-ma. La mancare suntem tare mofturosi dar la insistentele mele mananca. Este alaptat artificial fiindca am facut ragate din momentul in care l-am pus la san. Eu mi-am reinceput activitatea la serviciu cand George a facut 3 luni, asa ca stau prost la capitolul timp, dar in limita timpului ramas incerc sa corespondez cu voi, cele din familia DC, unde am gasit raspunsuri la multe intrebari care se nasc in mintea unei mamici incepatoare. [flo][flo][flo][flo] emat

#19
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 28 decembrie 2004 - 20:27

Buna!
Ieri si azi nu am avut net, am schimbat modemul, ne modernizam, vom avea in viitor si telefon la RDS. Spun asta pentru ca acest timp mi-a parut o vesnicie fara voi.
M-au surprins aparitiile noi: mav, magdala, ematutui; ma bucur mult ca ne inmultim.
Tanja, fii tare si nu da inapoi! Noi suntem alaturi de tine!
Tania drum bun si sa vii cu vesti bune!
Mav, super povestea ta! Bine ai zis sa vorbim separat despre sarcina sau nastere! Pe mine travaliul m-a chinuit, cand a iesit bb nu am simtit si nici coaserea epiziotomiei. Doctorul a fost langa mine, iar cadrele care asistau ma incurajau(la impins). De hemoroizi, nu vreau sa vorbesc, ca-s durerea vietii mele( eu si Tania suntem NR.1)

La multi ani Stefaneilor! cu intarziere, dar sunt singurii Stefani pe care-i stiu si nu pot sa nu-i felicit!

Pote revin mai pe la noapte pentru ceva completari. Acum nu mai pot sta, de fapt nu ma lasa Alexia.
Pupicei!

Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia
PoZe


#20
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 29 decembrie 2004 - 09:57

Crix, deabea acum ti-ai schimbat modemul? Cam tarziu...[:)] Iar telefonul de la RDS e f. misto, fara abonament si 50 minute cu Romtelecomul, care ajung daca nu vorbesti in disperare. Cu timpul cred ca toata lumea va renunta la Romtelecom, mai ales ca astia cresc preturile intr-o veselie, cine sa ii mai suporte? Sarbatori fericite in continuare la toata lumea, petrecere frumoasa de revelion oriunde v-ati afla! PS. S-a mai intalnit cineva ieri la Tomis? Ca eu nu am putut sa vin... Pupici, Oana si Paul (3 iulie 2002)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -