Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intre 5 si 8 kg intr-o saptamana. Verificat !


78 raspunsuri la acest subiect

#51
laura6999

laura6999
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 martie 2005 - 22:51

[cool]Fetelor sinteti toate niste dulci si dragute.[flo]Eu in vreo 7 zile am dat jos 4 kg,credeam ca vreo 2 dar m-am cintarit adineauri.Cu supa de varza bineinteles si multa salata de varza cu zeama de lamaie sau otet+ulei de masline si vad ca "s-a miscat"ceva.Si am mai si trisat...Sa vad cit o sa ma tina.Ca de obicei primele 2-3 zile este foarte greu,dar te obisnuiesti.Spuneti-mi va rog daca stie cineva si ceva medicamente "minune"pentru ca vreau sa iau si sa slabesc urgent.[zz]Va pup pe toate!!!!!

#52
bellamia

bellamia
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 12:50

Incerc si eu de azi! N-am tinut in viata mea nici o dieta, am nascut in noiembrie si nu-mi mai revin. Burta si picioarele ma scot din sarite. Nu-mi vine nici o haina de dinainte de sarcina. Sper sa tina dieta asta!

#53
Ellena

Ellena
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 16:17

[flo] Cic, cioc, cioc, Ciorba e pe foc ! Incep si io de azi. Abia acu o fac. Am tinut post saptamana asta si, doamne iarta-ma, n-am dat un kilogram jos. Cred c-am mancat paine multa. [:(] Am mai tinut aceasta cura de slabire acu cati-va ani. Prima data am slabit vre-o 4-5 kg. A doua oara mai putin, dar am trisat la sfarsitul saptamanii... Oricum beau cafeaua dimineata cu un pic de zahar. Ciorba: 1 varza mare, 2 ardei grasi, 6 cepe verzi mari, 1 legatura tije telina, 1 cub concentrat supa (pui sau vita), 2 cutii de rosii in bulion, condimente dupã gust, sare, piper, curry, patrunjel. Legumele se curata si se taie fideluta. Se adauga în 6 litri de apa clocotita si se fierb. Cand sunt aproape fierte se adaugã restul ingredientelor. ZIUA 1: Supa si orice fructe cu exceptia bananelor. Pepenii verzi si galbeni au mai putine calorii decat majoritatea celorlalte fructe. Mancati doar fructe si supa. Beti ceai neindulcit, suc de afine sau apa. Reteta mea e asemanatoare in mare parte. Fetelor care ati inceput-o deja, cum e? Se cunoaste? CURAJ SI RABDARE, MERITA![flo]

#54
sandra20

sandra20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 18:02

[bonjovi] vin si yo la tortura...[:D]

O intrbare am ....in cita apa se face ciorba...la 2-3 kg de varza - ????? L apa...



mami,tati si bb george (22.05.2004) ->[copil]
[9cer] poze nunta ->[zana]



Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu


#55
Ellena

Ellena
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 18:36

Bine ai venit Sandra![sm] In jur de 6 litri de apa (fierbinte) se folosesc la ciorba. Eu tocmai am mancat un castronel. Mi-a iesit 8-9 litri de ciorba. Nu am pus cubulet knor ca inca mai postesc, nici tije de telina ca n-am avut (dau gust buna in ciorba) si am folosit cam 400 ml de bulion (concentrat - facut in casa). Am facut-o un pic mai picanta sa mearga mai bine. Am mancat si sotul meu cu mine si el e un mofturos la ciorbe.... Sa stiti ca primele trei zile e mai greu de tinut. CURAJ SI RABDARE, MERITA! [flo]

#56
sandra20

sandra20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 09:21

Hai ca eu incep de miercuri ca marti sunt plecata toata ziua si nu pot sa ma car cu oala dupa mine [:D] ....deci intrebarea numarul 2...cola light e voie?[:D]....yo`s dependenta de cola...nu pot sa o las...



mami,tati si bb george (22.05.2004) ->[copil]
[9cer] poze nunta ->[zana]



Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu


#57
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 03:51

Laura, bravo! Felicitari! Eu n-am tinut-o. Incerc din nou. Cred ca o mai poti tine in continuare, am inteles ca se poate tine oricat si oricand.

#58
Ellena

Ellena
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 22:41

Ziua a treia. Am inceput sa ma obisnuiesc. E destul de greu, cu ciorba, dar au trecut primele zile. Sandra teoretic nu ai voie sucuri, mai ales acidulate. Incearca cu apa plata, sucuri naturale sau pur si simplu incearca sa bei cat mai putin suc. Si noi suntem consumatori inraiti de cola [alcool] (acu am 3 baxuri de 2l plus 2 baxuri de cutii pe balcon). Eu am rezistat n-am baut. Sotul meu e dependent, cu el e mai greu. Am ramas singura in cursa? CURAJ SI RABDARE, MERITA ![flo]

#59
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 23:28

Nu esti singura. Pentru mine e putin complicat cu ciorba, din cauza serviciului, dar azi cred ca o sa mearga. Am mancat dimineata ciorba, la pranz mi-am cumparat o salata si cand ma duc acasa o sa mananc niste ciorba si poate niste fasole verde.

#60
tana_pitt

tana_pitt
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 martie 2005 - 03:33

Salutare,fetelor!Sunt noua-nouta in randurile voastre.Si ma bucur foarte mult ca v-am gasit.[bis]Mi-o luat-o inainte Dana cu cura de slabire pe care am vrut sa v-o trimit.Am tinut-o si eu,dar combinata cu sala,2 ore pe [greutati]zi+sauna,pe tot parcursul curei.Am slabit 8kg in 2 saptamani+4kg dupa cura.Nu m-am ingrasat dupa aia deloc.Dar bucuria de a fi slaba mi s-a terminat dupa ce am luat anticonceptionale[bang]C-am 15kg+Promit solemn,ca curand ma alatur voua la slabit.Am 1,74 si 75kg[q]Va pup,sunte-ti tare dulcici[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -