Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intre 5 si 8 kg intr-o saptamana. Verificat !


78 raspunsuri la acest subiect

#21
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 12 martie 2005 - 19:30

Eu am tinut ieri ca la carte. Sigur ca fara paine. Am pus iaurt degresat in ciorba. Azi dimineata m-am si cantarit si cantaru' zice ca am si dat jos un kg. Poate e stricat:)) Nu am pus fidea sau nimic fainos ca nu stiu daca e bine. E cam greu. Mai ales azi, ca cica sa mananc numa' supa si legume cu frunze verzi. Adica salata verde. Poate imi fac niste fasole verde, cred ca ar fi in regula. Dy, multa bafta.

#22
syd

syd
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 martie 2005 - 20:08

Am facut supitza,arata bine.Eu nu prea le am cu supele,o sa-mi pun zeama de lamaie s-o acresc.N-am m-ai pus fidea,ca e multa varza.N-am mancat decat un mar si o portocala,matzele o iau razna.Ai mei se pregatesc de o masa copioasa cu branza care-mi place,eu cu castronelul,o sa fie cam greu,sper sa merite!

#23
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 martie 2005 - 21:35

Vin si eu in clubul "varzarilor",am mai tinut acest regim si a dat rezultate. Chestia la acest regim este ca organismul consuma mai multe calorii pentru a digera acesta supa de varza decat caloriile pe care le contine supa.De aceea cu cat mancati mai multa supa pe zi cu atat slabiti mai mult. Si mai ales nu trisati,nu puneti fidea si alte alea ca pe urma plangeti ca nu ati slabit cat trebuie. E o dieta destul de strica (nu si cantitativ). Eu de maine ma inscriu la supa.Deci plec de la 77kg la 1.78m, sa vedem la cat ajung... Doamne ajuta!![ruga] Ah...aceasta dieta este recomandata de nu stiu ce spital din Sua inaintea unor operatii pe cord,deci o fi ceva... Monica si bebe Bogdan (01.09.2004) http://community.web...er/monicaotelea

#24
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 12 martie 2005 - 22:08

Bine ai venit DoamnaBibi! Bafta! Ah, deci organismul consuma calorii ca sa digere ciorba? Inseamna ca eu nu fac prea bine. Stiti ce fac? Cam dau la o parte varza si mananc mai mult zeama. O sa reconsider. M-am gandit sa mananc azi ca leguma niste dovlecei cu sare, la micowave si pun putin iaurt degresat.

#25
syd

syd
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 14:53

Ieri am tinut bine,doua castroane cu supa si cateva fructe. 1.5 kg au disparut pe cantar! Stiu ca n-am pierdut ,a scazut apa din organism,dar deja ma simt mai legera. La pranz imi fac fasole verde ca mi-e taaare foame,cu usturoi,fara grasime. Trebuie sa va schimbatzi ideea preconceputa ca supa de varza e o oroare! Este foarte buna,a mea e un pic picanta.Si i-am adaugat zeama de lamaie.Azi pun iaurt degresat. Si nu sunt mancatoare de supa,abia bag o ciorba de la mama. Ganditzi-va la fiecare lingura inghitzita cat de bine o sa va faca,cat de slabutza si multzumita o sa fitzi la sfarshit. O sa recitesc o carte de Anthony Robins" L'eveil de votre puissance interieure", nu stiu exact in romaneste. Autorul te indruma sa-ti descoperi puterea ilimitata pe care o ai in tine,capabila sa faci orice-ti propui. Stiu ca printr-un execitiu simplu si mental reusesti sa nu mai mananci un aliment si sa apreciezi altul.

#26
Dy

Dy
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 16:00

Si ciorbita mea este gata. Arata f. bine. Maine de dimineata incep regimul (ciorba si grefruit) Spor la slabit (la mancat ciorba de varza). Sper sa avem toate cele mai spectaculoase rezultate. Promit ca daca am rezultate (de fapt vointa sa nu ma ating de nimic din ce nu am voie), imi voi schimba stilul de viata. Voi nu tanjiti la hainutele superbe de prin magazine, hainute care este cam greu sa le gasesti si pt. marimi xl. Cred ca vom reusi impreuma! Sa me sustinem reciproc. Felicitari Syd. Ruxij, cu siguranta cantarul tau arata f. bine. la un astfel de regim se slabeste spectaculos in prima sapatamana (daca este tinut absolut strict), iar in a doua saptamana, daca se continua regimul se vede in centimetrii. Mersi An-k pentru informatii. Sarcina usoara si nastere la fel. Deci de maine mai incepe Doamna Bibi. Multa bafta! Si nu in ultimul rand, multumesc f. mult Annablue. Stiam de mult de aceasta dieta, dar cred ca daca nu o postai nu m-as fi apucat de ea. Sa auzim de bine! Dy

#27
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 16:54

Mai fetelor, suna tentant ce povestiti voi aici, da totusi eu am auzit un medic care spunea ca nu e bine sa slabesti asa repede si mult. Ca de preferat ar fi 5 kg intr-o luna...Daca scapam de una si dam de alta? mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

#28
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 17:32

Bravo Syd, felicitari! Eu am trisat, am spus la alt subiect, in ziua de legume am mancat si un ou si trei felii de sunca. Dar tot mi-a fost foame. Nu m-am mai cantarit, ca vin rusii. Lucia Mirela, asa este, nu este sanatos sa slabesti brusc. Motivul este acela ca probabil pui la loc imediat. Plus vergeturi, sani lasati. Pana acum de cate ori am slabit am slabit 1kg pe saptamana. Si tot am pus dupa. Dar noi nu o sa slabim cate 5kg in fiecare saptamana, ci doar o saptamana tinem cura asta. Unele fete au tinut cura si s-au mentinut. Eu am multe kg de dat jos si dupa saptamana asta de ciorba de varza, am sa tin alta dieta, cu slabit 1kg/saptamana, asa ca sper sa nu pun la loc. Vergeturile am spus ca nu ma sperie, ca le am deja. Sper ca daca reusim sa ajungem la greutatea ideala, sa putem dupa aceea tine un regim de intretinere, toata viata si daca te cantaresti saptamanal si cum vezi un kg in plus, il dai jos imediat, nu mai pui la loc. Dar e foarte greu si de cele mai multe ori dupa o cura de slabire revenim la prajituri, paine, inghehtata etc., nu suntem atente si iarasi punem multe kg.

#29
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 17:37

Dy, in Romania nu gasesti frate haine pentru persoane "normale", ca noi. Aici port L, in Romania si XL e mic:)) Au aia niste masuuuri! Sa va zic ce mi s-a intamplat dupa ce am nascut. Nu eram chiar obeza, dar eram cam grasuta, mai grasa ca acum. Si ma duc eu la mare in Ro. Intru la o toneta d'aia si cer niste pantaloni scurti masura XXL. Vanzatorul, un gras burtos ce se prezenta la bustul gol clientilor, se uita la mine si imi zice: "Doamna, nu va dau, ca Dvs. va trebuie 4 de X si un L" loooooool

#30
syd

syd
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 martie 2005 - 18:03

Eu la 63 kg intru in masura M mai stramtutz si L asa mai lejer.In Ro nu prea stiu.Dar xxxxl e exagerat. Citisem pe undeva ca se poarta plangere impotriva unui magazin ca afiseaza masuri mai mici decat normal si destabilizeaza femeile care dintr-o data simt ca trebuie sa slabeasca.Tally Weijl magazinul parca. Trebuie sa gasesc formula aia cu apreciatul mancarii ca tare m-am chinuit cu supa azi.[sm]Am bagat fasole verde la greu.Nu-mi palce cu iaurt,mai buna cu lamaie. E clar ca dupa o saptamana nu ne aruncam pe mancare,trebuie inceputa alta dieta mai abordabila,stati sa ajung acolo[:D] Diseara am cartof cu UNT,mi-e frica sa nu ma mai pot opri,ador untul[il] Eu fac si infasurari pentru celulita,am observat ca nu prea se vede rezultatul fara dieta. La supa fetelor,nu va lasatzi![bis][bis]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -