Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 10 voturi

cum sa procedez cu mama


200 raspunsuri la acest subiect

#41
Hildegard

Hildegard

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 25 august 2006 - 19:23

Luna....oau ce patisi si tu[bang]



ma bucur ca nu sunt sigura cu probleme de astea.

o sa incerc sa-i spun ce ai zis ca "pana nu vei putea sa ma tratezi ca pe o femeie si mama si sa ma respecti nu avem ce discuta" ....

----pai ii inchideam telefonul de cate ori incepea ea sa ma faca in toate felurile.



in orice caz...eu n-am sa fiu niciodata cu nora mea sau poate o sa avem o fata candva.... Din contra am sa fiu model.[:D]



[flo][flo][flo]



PRAJITURI[pofta]

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)

Poze la 9 luni


#42
Luna1

Luna1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.135 mesaje

Postat 25 august 2006 - 20:37

Hildegard eu deja m-am obisniut si iti spun sincer cu ignorarea face cel mai bine, caci mama deja a inceput sa vada ca nu mai are succes si a lasat-o moarta (ea asa crede desi pe mine ma afecteaza). Incearca sa-i arati ca nu-ti pasa dar ca in acelas timp nu esti presul ei si o sa invete ca esti si tu adult si nu mai ai 5 ani sa te puna la colt.

Cat despre ce soacre bune o sa fim noi sau mame... ma indoiesc, cred ca esti bun doar daca te muti pe alt continent si doar trimiti vederi.
[pup]

http://www.alina-jaime.co.uk/main.php

#43
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 27 august 2006 - 21:45

Si eu ma gandeam cum sa intreb, in ce fel????.....sa nu fiu inteleasa gresit. Si la noi se intampla lafel. Ne cred inca copiii, nu ne dau dreptate, se baga peste tot, nu-i bun nimic din ce facem.....si sunt total opusul nostru in a lua o decizie cu piticii. Ex: Eu spun ca-i ora mesei si sa pape ciorba....si mama scoate biscuiti, saratele, turta dulce.... Eu spun sa nu le dea apa rece si ea atunci toarna ....de pofta [help][bang][bang][bang] asa spune ea. Ex. ar fi multe. Nici nu stiu ce sa fac, ma ajuta si prin casa cu treaba, dar si ma supara rau de tot cu sefia din ea.







Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

#44
Hildegard

Hildegard

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 28 august 2006 - 20:20

Paula, asta e de-a dreptul enervant sa faca cineva impotriva vointei tale. Parca in ciuda....si tu bineinteles crapi de nervi[V]







PRAJITURI[pofta]

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)

Poze la 9 luni


#45
monu

monu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 663 mesaje

Postat 28 august 2006 - 20:27

Si eu am probleme cu mama mea si se comporta mai rau decat o soacra. Nu face decat sa critice, sa se vaite si sa vina cu nervi la mine in casa. Cateodata ma simt atat de obosita! Imi pare rau ca am acceptat sa ma mut cu ea pe aceeasi scara. Acum as pleca unde as vedea cu ochii daca as putea. Si mi-e frica sa nu imi afecteze deja si casnicia. Cand am nascut-o pe Alexia a facut tot ce a putut sa ma enerveze de era sa pierd laptele. Acum sunt gravida si fac etot ce poate sa nu ma ajute si sa ma enerveze din nou. De ignorat nu merge figura ca nu o afecteaza. Scandal... face si de fata cu Alexia (desi nu a ajutat la cresterea ei se lauda la toata lumea ce bunica buna e!).
Eu una nu mai stiu ce sa fac.[V][V]

Monu [gravi][fetita]15+ si [zana]Alexia Ioana (24 mai 2005)

#46
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 28 august 2006 - 23:43

Doamne, doamne dar toate sunt la fel. Ma rog ca eu sa fiu buna, sa nu ma bag can copiii mei vor fi mari si sa tin minte din tot ce patesc eu acum. Si mie imi spune ca eu sunt prea nervoasa nu ca ea face doar cum vrea ea si ce vrea ea. Acum fetita stie ca ii sufla in coarne si nu mai conteaza ce spun eu ca fuge repede la bunica-sa. Momentan nu-mi permit nici o bona, la cresa nu-mi mai da voie dr. sa o duc, nu stiu ce sa fac. Se baga peste tot.., nu pot sa spun prea multe, deja am spus destul.





Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

#47
Hildegard

Hildegard

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 13:58

Paula, si maicamea imi spune ca sunt nervoasa, ca nu stiu cum sa fac multe chestii...moama de parca am grajd in casa si sotul meu e vai s'amar de el si copilu' bolnav si murdar.

La noi acasa toate sunt la locul lor, sotul isi vede de servicul lui si eu stau in concediu de ingrijire. Ea nu pricepe ce e concediul asta. Imi spune ca stau acasa si nu fac nimic, ca stau cu fundul in sus. pai curatenie, ....etc. Numai copilu asta cata supraveghere cere, nu?

E incostienta mama mea. In loc sa zica Domne multam ca fiica mea se descurca , are o familie minunata, bine ca sunt sanatosi si uite financiar se descurca de minune, ea tot zice cand o apuca tot felul de bazaconii.

am sa va mai povestesc numai sa ma provocati[:D]



PRAJITURI[pofta]

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)

Poze la 9 luni


#48
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:11

Stii vorba aceea "Mai rarut, ca-i mai dragut". Intalniti-va mai rar, vorbiti mai rar la telefon, si gata. Aici poate sa aiba si sotul un cuvant de spus. La urma urmei, el cu ce-a gresit ca tu sa fii nervoasa si stresata - nu-i de mirare ca, in starea asta de irascibilitate, sa te descarci si pe el, si asta-i rau. Stresul asta pe termen lung poate sa afecteze si casnicia.



Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

#49
Hildegard

Hildegard

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 15:35

Cristina, da io n-am zis ca ma descarc pe sotu'

Imi pare rau!



PRAJITURI[pofta]

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)

Poze la 9 luni


#50
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 18:55

Nici eu n-am inteles asta, foarte bine ca nu-ti descarci nervii pe sot si ca ramai calma dupa un conflict cu mama ta. Am spus doar ca, din cauza ca esti stresata, e posibil (nu-i de mirare) ca, la moment dat sa te certi si cu el. Mie mi se intampla sa fiu artagoasa cand am un motiv de stres.

Sper ca acum m-am facut mai bine inteleasa.

Succes!



Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -