Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici singure, adica necasatorite?


22 raspunsuri la acest subiect

#21
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 27 ianuarie 2005 - 14:28

quote:
Originally posted by country girl
Mamica singura, adica necasatorita, de fapt viitoare mamica singura, sunt si eu.[:)] Copilul pe care il astept a venit pe neasteptate, in ciuda diagnosticelor medicale si la o varsta la care nu prea mai speram. Nu zic ca nu ma sperie situatia in care ma aflu, dar nu pentru ca sunt singura. La fel de speriata de raspunderea pe viata pe care mi-am asumat-o pentru acest copil as fi si daca noi, parintii lui, am constitui o familie. Poate daca as simti ca tatalui lui se preocupa mai mult, daca as avea cu cine imparti temerile, mi-ar fi mai usor. Dar cel putin deocamdata, viitorul tata nu pare sa constientizeze situatia. Ina
In primul rand felicitari Ina pentru [gravi]. Sarcina+nastere usoara si bebe sanatos si voios.[flo] Sa sti Ina ca ai dreptate. La fel de speriata, adica de-a dreptul ingrozita, ma simteam si eu, maritata cu acte in regula cum s-ar zice. Lasa-i putin timp. Si chiar daca Matei a fost dorit de amandoi (dar eu am insistat mai mult), in perioada de sarcina au fost si momente mai dificile. Poate sotul meu nu era inca 100% pregatit si cred ca uneori era si el foarte speriat si reactiona ciudat. Dar s-a nascut Matei si atunci am vazut cum s-a topit. Nu zic ca asta-i o regula. Dar sti, cand inca bebe nu a aparut pe lume, poti cateodata sa faci abstractie de el, de bebe. Adica poate ca tatal se preface ce bebe nu exista, ca sa se linisteasca pe sine. Eu nu cred ca exista om de omenie caruia sa nu-i tresalte inima la vederea unui nou-nascut, mai ales daca este sange din sangele sau. Toate bune. Ruxandra & Matei (ianuarie 2002) & sotul drag

#22
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 27 ianuarie 2005 - 15:09

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Bineinteles, exista situatii si situatii: ramai insarcinata si te paraseste, divort, alcoolism, abuz fizic si emotional, moarte. Dar sa faci cu bunastiinta un copil, folosindu-te de barbat doar pentru samanta, DA mi se pare egoism !!
Am revenit cu postarea mea initila pentru ca mi se pare ca ce am scris in penultima postare, si anume: "un tata care e o liniuta pe certificatul de nastere sau un tata care exista, dar nici n-a stiut sau n-a fost intrebat daca vrea sa devina "tata" - lasa loc la diferite interpretari. Ruxandra & Matei (ianuarie 2002) & sotul drag

#23
country girl

country girl

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 28 ianuarie 2005 - 17:31

Multumesc pentru urari, Ruxandra! Sa stii ca bebele asta chiar a fost dorit de amandoi, doar ca medicii mi-au dat de inteles ca nu prea sunt sanse sa mai apara. Asa ca a fost o surpriza mai mult decat placuta. Sincera sa fiu eu zburd de fericire! Si tatal sau e incantat. Doar ca eu imi fac mai multe griji, el e asa, mai detasat... Ina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -