Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

simteam ca ma lasa puterile dar mi-am revenit !...


13 raspunsuri la acest subiect

#1
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 10:15

Daa... simt ca ma lasa puterile... E doua noaptea, sint frinta de oboseala si nici macar nu pot sa dorm... pling ca o bleaga si incerc sa imi descarc sufletul macar virtual... Stiu ca miine voi fi mai bine si poate imi va fi rusine de momentul asta de slabiciune... Mi-e ciuda pe mine! Asi vrea sa pot mai mult, sa pot mai bine... Ma sperie oare limita si neputinta mea?... Imi vine sa ma iau la suturi singura!!!... Simbata m-a palit o gripa nenorocita! Nu ma lasa sa ma odihnesc, asi dormi in prostie, ma doare tot corpul de parca m-a batut cineva cu parul, nu am energie deloc, nu stranut, nu tusesc, am numai starea asta de amortire totala! Parca nici creierul nu imi mai functioneaza normal! Nu imi vine sa maninc nimic, ma doare stomacul, ma doare fiecare bucatica din mine! Si mai mult ma doare sufletul! Ieri a luat fripa asta si Maya fata ea cea mica. Mi se rupe sufletul sa o vad cum sufera si ea... "mami, ma doare stomacul"... "mami, vreau juice"... "mami, vreau apa"..."Mami!...Mami!... Mami!.." I-asi lua boala ei inzecit numai sa nu o vad pe ea bolnava... Plinge si ea si se vaita... Cind are cite o repriza de plins se inneaca si vomita... Fac curat dupa aceea, spal imediat sa nu miroasa a acru... Zi, noapte trebuie sa sterg... Nu pot spune nimanui sa ma ajute... Cea mare, Sarah este ok! Dar si ea se trezeste, vrea apa, viseaza urit, vrea sa se joace... La munca este sfirsit de luna miine... Trebuie sa inchid luna, sa inchei dosarele, sa fac bilantul... Am fost azi la munca, de abia ma puteam concentra sa fac lucruri automate... Parca mi s-a transformat creierul in jello!... Ieri am vazut un film la televizor cu o mama singura cu doua fetite frumoase si destepte... La un moment dat, coplesita de probleme se plinge si ea "When did I screw up my life so bad?!?.." " Cind mi-am sticat viata asa de rau?"... plingea de oboseala cum pling eu acum... Dar ca in filme, vine printul cel frumos si o consoleaza "Nu ai gresit cu nimic! Esti o mama super si incerci sa te descurci singura cu doua feite! Tu nu ai gresit cu nimic, el a gresit parasindu-va si nestiind adevarata voastra valoare!"... Daaa... Si tot ca in filme se termina cu o imbratisare pasionata si un sarut lung... promisiunea ca el va avea grija de toate trei si cele doua fetite zimbind smechereste linga ei!... Am plins!!! De ce se intimpla asta numai in filme!?... Nu e drept! Nu ca mi-ar trebui mie Fat Frumos in viata mea... Ma refeream la umarul ala pe care poti sa plingi cind vrei, la pieptul care iti poate da stabilitate cind simti ca lumea din jurul tau se invirteste ca un carusel... la glasul in miez de noapte care iti sopteste ca toate vor fi ok!... Fetele dorm linistite acum... Si eu stau si bocesc ca proasta de oboseala, de neputinta...

#2
MirelaV

MirelaV

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.194 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 10:23

niciodata sa nu cauti ceva anume. el va veni atunci cand il astepti mai putin. hai..capul sus..spatele drept..nu se termina totul aici. e doar o perioada proasta. vin sarbatorile, sa ne bucuram de ele. pupik. [flo] MirelaV pupicei pe burticei

#3
gianina-alina

gianina-alina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 10:46

draga mea,draga!daca nu am simti asa am fi masini!dar sintem oameni cu dorinte ,cu vise,cu asteptari... dar cum spui si tu miine sigur va fi mai bine! gindeste-te la puii tai ,la ce mult asteapta de la tine,la faptul ca esti un om care are mult mai multe decit altii... capul sus si priveste cu incredere inainte! s-ar putea sa gasesti ce visezi mai devreme decit crezi!si daca nu,asta este! va veni el soarele si pe strada noastra! te pupacesc cu mult drag, giani

#4
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 11:21

Pasare Phoenix, nu-ti face griji, Dumnezeu e acolo sus si are grija de tine. Iti va da puteri sa mergi mai departe, ca si pana acum!

Ganduri bune de la noi[flo]!

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)
aici suntem noi

#5
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 12:02

Alice, pui mic, M-ai facut sa pling. Lasa ca te vei vindeca repede si fetita ta la fel. Si la serviciu vei termina cu bine treaba. Stari din astea avem cu toate, sigur nu asa de acut, dar toate trec. Fruntea sus si sanatate.[flo][flo][flo][flo] Mik.

#6
mama lui codrut

mama lui codrut
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 12:29

pasare phoenix, pai nu urmeaza sa renasti tu din cenusa ori de cate ori va fi nevoie? si eu sunt o mamica singura, fara mari sperante sau ajutor, si uneori ma simt la capatul puterilor. acum 2 zile puiul meu nu reusea sa manance (il alaptez) si plangea de foame. i-am dat tzatza, m-am muls si i-am pus in biberon zicand ca poate-poate -- nimic! de la o vreme plangeam eu mai tare ca el de neputinta lui si de oboseala mea, mai ales ca el dormise toata ziua, dar eu nici prea mult din noapte, fiindca nu ma simtisem bine. si ma gandeam ca degeaba plang, ca acresc laptele si oricum pe mine n-are cine ma alinta. tot piticul m-a impacat dupa ce a mai prins cateva zeci de minute de somn si apoi a inceput sa pape cum trebuie. capul sus si multa sanatate tie si fetitelor! sada

#7
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 16:16

Alyssa iubita, faza cu gripa o stiu si eu...acum cateva saptamani am ramsa singura cu Sofia cateva zile si eram bolnava rau de tot...si trebuia sa am grija de ea sa-i vorbesc incomtinuu etc., si eu abia ma tineam pe picioare.A fost sinistru...insa a trecut.
Stiu ca la tine e de o mie de ori mai greu, insa ai sa vezi ca trece...si incearca totusi sa ai pe cineva sa te ajute, sa ai o supapa in cazuri din astea.
[pup][:I][:I],
Cu drag,

[harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia
Poze cu noi

Cele mai frumoase fete



#8
zepellina

zepellina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 16:25

Iti inteleg disperarea, incearca sa te linistesti pt ca esti una din cele mai fericite femei AI DOUA FETITE FRUMOASE ( as vrea sa am si eu doua), iar daca aveai un fat frumos in casa care nu era acasa sau nu te intelegea era si mai mare supararea, erai furioasa si pe el, erau alte probleme. Dumnezeu e cu tine si cu ingerasii tai. Sanatate zepelina

#9
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 18:25

Te inteleg perfect pt ca sunt exact in aceeasi situatie, cu o excveptie: am numai o tetita........bolnava de simbata noaptea.........cu febra, vamat non-stop........dureri de git, de urechiuse......miriita, obostita......... Ca si tine, nu am un umar alaturi. De aceea iti inteleg suferinta! Ai grija de tine, ca sa poti avea grija de fetite. Incearca sa te hranesti si sa te odihnesti., Dupa inchiderea de luna, poate reusesti sa-ti iei un concediu medical........poate asa te refaci si tu, si Maya. Stiu cum e cind te rapune oboseala (nu am mai dormit ok de vineri noaptea) si mai ales disperarea. Dar uita-te la minunile mici de linga tine si zimbetul lor (chiar daca acum este umbrit uneori lacrimi de suferinta cauzate de boala), te va ajuta sa te ridici, sa -ti capeti increderea in tine, si mai ales, sa mergi mai departe! Multa sanatate! Ralu

#10
Roxy Trixy

Roxy Trixy
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 30 noiembrie 2004 - 18:56

Draga Alyssa, imi pare tare rau de sufletelul tau... si as vrea sa pot sa iti spun ceva ca sa e mai linistesc. Gandeste-te ca asta nu este decat o perioada de trecere, si sunt convinsa ca daca e un suflet pentru tine pe undeva in lumea asta, tu il vei intalni cu siguranta! Si cu siguranta ca exista acel cineva! Poate ne e dat sa trecem prin unele experiente pentru ca mai tarziu sa putem aprecia si pretui cu adevarat oamenii care chiar merita asta. Pana atunci insa bucura-te de fetitele pe care le ai, de serviciul pe care il ai si de tineretea ta! Toate trec! http://community.web.../user/roxytrixy Roxana & Bianca micuta


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -