Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

SF. ANTON -OCROTITORUL COPIILOR


77 raspunsuri la acest subiect

#1
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 28 iulie 2006 - 01:19

[hia]
Fetelor,am auzit foarte multe pareri conform carora atunci cand iti doresti un copil si ai anumite probleme,este bine sa mergi la biserica Sf.Anton.
Am auzit de cazul unei fete care nu putea ramane insarcinata si a mers la Sf. Anton si in scurt timp a ramas insarcinata.
Banuiesc ca sunt fete care pot sa-mi spuna si mie cum se procedeaza exact.Trebuie mers mai multe zile la biserica,trebuie acatiste sau altceva? Este un anumit ritual care trebuie urmat?
Stiu ca este foarte important sa credem in Dumnezeu si doar atunci toate dorintele noastre vor deveni realitate [ruga]
Va multumesc mult!

MIRELA

http://pg.photos.yah...m?.dir=/dce9re2

#2
mate

mate

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 29 iulie 2006 - 06:50

Daca este vorba de biserica Sf Anton de la Piata Unirii,acolo stiu ca trebuie sa te duci 9 zile de Marti la rand cu acatistul in care te rogi pentru sanatate,sa ramai insarcinata etc,in ultima Marti trebuie sa duci o paine,putin ulei ,putin vin pe care le sfinteste preotul ,cam asta e in mare,eu am facut ritualul asta cat eram in tara de doua ori si intradevar s-a implinit pentru ce m-am rugat.





Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici[bibe](27 Nov 2004)

Christinel[copil]

New Zealand

Osama



Cine da din coate...departe ajunge...

#3
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 30 iulie 2006 - 02:27

[hia]

Multumesc mult,mate

[pup]

MIRELA



fotografii



"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)





#4
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 30 iulie 2006 - 03:33

http://www.formula-a...-miracole-.html

Citeste acolo, sper sa te lamuresti.

Du-te la Catedrala Sfantul Iosif in fiecare marti. Nu uita de Novena.

Crinuta si [bonjovi] Rayan




#5
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 30 iulie 2006 - 14:31

Crinuta, iti multumesc pentru link.

[pup]



MIRELA





fotografii



"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)





#6
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 30 iulie 2006 - 17:17

Cu placere.
Daca vrei te poti ruga si Sfantului Iosif care este Patronul familiei.

Crinuta si [bonjovi] Rayan




#7
spic de grau

spic de grau

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 01 august 2006 - 19:11

Pun si eu o intrebare - nu e ironica! De ce trebuie sa ne rugam la sfinti, si nu ne rugam direct la DUmnezeu Tatal sau la Fiul?



[cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)


Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.




#8
Jocelyn

Jocelyn

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 01 august 2006 - 19:39

quote:
Originally posted by spic de grau
Pun si eu o intrebare - nu e ironica! De ce trebuie sa ne rugam la sfinti, si nu ne rugam direct la DUmnezeu Tatal sau la Fiul?[cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

sau Duhul Sfant btw?:) Bine ca ai pus tu intrebarea inaintea mea [biz]nu stiu, e ca si cum Dumnezeu nu e destul de bun si in stare sa ne raspunda... ca sa nu mai zic ca sfintii nu mai sunt in viata si nu pot face nimic pentru nimeni dar asta e o alta poveste. Biblia ne indeamna mereu sa ne inchinam si sa ne rugam Lui Dumnezeu. Nici ingerii trimisi nu acceptau inchinare din partea oamenilor. Cum pot niste morti sa-i ajute pe altii? Daca voi credeti in Dumnezeu, rugati-va direct Lui. Asa cum spunea chiar El... "mila voiesc iar nu jertfa", nu e nevoie de ritualuri ca sa imbunam pe cineva, credinta si rugaciunea sunt cele care fac miracole (vorba vine, Dumnezeu e autorul).
If you don't stand for something, you'll fall for anything.

#9
spic de grau

spic de grau

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 01 august 2006 - 20:07

quote:
Originally posted by Jocelyn
quote:
Originally posted by spic de grau
Pun si eu o intrebare - nu e ironica! De ce trebuie sa ne rugam la sfinti, si nu ne rugam direct la DUmnezeu Tatal sau la Fiul?[cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

sau Duhul Sfant btw?:) Bine ca ai pus tu intrebarea inaintea mea [biz]nu stiu, e ca si cum Dumnezeu nu e destul de bun si in stare sa ne raspunda... ca sa nu mai zic ca sfintii nu mai sunt in viata si nu pot face nimic pentru nimeni dar asta e o alta poveste. Biblia ne indeamna mereu sa ne inchinam si sa ne rugam Lui Dumnezeu. Nici ingerii trimisi nu acceptau inchinare din partea oamenilor. Cum pot niste morti sa-i ajute pe altii? Daca voi credeti in Dumnezeu, rugati-va direct Lui. Asa cum spunea chiar El... "mila voiesc iar nu jertfa", nu e nevoie de ritualuri ca sa imbunam pe cineva, credinta si rugaciunea sunt cele care fac miracole (vorba vine, Dumnezeu e autorul).
If you don't stand for something, you'll fall for anything.
Gura ta adevarat grait-a![flo]Cnd asteptam un bebe, ma rugam la Dumnezeu in fiecare biserica in care intram. Plangeam si ma rugam. Apoi, miracolul s-a infaptuit! Daca primele 2 sarcini le-am pierdut sub tratament, pe David l-am avut fara nici un fel de tratament, si in plus - am mai si cazut cu bicicleta (cnd nu stiam inca ca sunt insarcinata), de eram sa imi rup gatul.[B)]Ptr toate astea, Laudat fie Numele lui Dumnezeu.Pupicei![cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.


#10
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 01 august 2006 - 23:40

quote:
Originally posted by spic de grau
Pun si eu o intrebare - nu e ironica! De ce trebuie sa ne rugam la sfinti, si nu ne rugam direct la DUmnezeu Tatal sau la Fiul?[cit]Lumy- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.

Nu ne rugam lor, ci ii rugam sa mijloceasca pentru noi. Nu ei fac minunile, ci Dumnezeu, in urma rugaciunii lor.Deci a nu se confunda aceste lucruri ca ne facem de ras in fata reprezentantilor altor religii si sunt unii care abia asteapta sa arunce cu pietre in noi.E ca si cum eu as avea o problema si vin la tine cu rugamintea sa mi te alaturi in rugaciune, deoarece se stie ca o rugaciune in grup e foarte puternica.Iti dai seama ca apeland la un Sfant, la puterea lui de rugaciune ( aici intram in alt teritoriu, al rugaciunii) rezultatul va fi poate nu mai bun, dar mai rapid, asta numai daca rugaciunea nu intra in contradictie cu poruncile lui Dumnezeu.Oricum, e strict decizia fiecaruia de a se adresa unui Sfant, sau a se ruga direct lui Dumnezeu. Aici depinde de fiecare.Prin rugaciunea lor ei ne ajuta, sunt ca un fel de " ajutoare din cer".Dar rugaciunea Rozariului de ce e atat de puternica? Stiti ca de fapt ne adresam Mariei?Puterea Mariei de mijlocire pentru noi este imensa. Citit mesajele Ei din aparitii ( Fatima, Lourdes, Medjugorje, Seuca - Romania) si veti intelege.Crinuta si [bonjovi] Rayan


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -