Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

cosul de gunoi


21 raspunsuri la acest subiect

#11
lacrabaciu

lacrabaciu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 03 august 2006 - 00:31

Sincere multumiri tuturor; ma duc la metro la noi in Iasi sa vad cum stau lucrurile; eu si asa stau cu mobila de bucatarie nemontata la locul ei caci nu mai termina cei cu gazul, sa putem pune centrala, apoi sa mutam aragazul pe peretele opus si apoi sa montam mobila caci este cat toata lungimea peretelui; dupa ce gasesc o solutie, pozez si postez;

Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!

#12
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 03 august 2006 - 00:47

Eu am asa ceva, dar nu pot sa te ajut cu poze, decat peste 2-3 zile. L-am cautat de mi-au iesit okii prin selgros sau prin metro, practiker, bricostore. L-am gasit la o firma specializata pe accesorii si pal pentru mobila de bucatarie. Ii zice regency si are magazin pe vergului, la intersectia fundeni cu pantelimon, cum vii de pe fundeni traversezi pantelimonul si e imediat pe dreapta.
[:D][bang] Acu vad ca esti din iasi... Poate gasesti totusi la metro [:D]

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan


#13
roxana1974

roxana1974

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 04 august 2006 - 12:45

oh, e simplu, eu am de 6 ani asa un cos de gunoi! in Romania (sic!) sa vad daca pot sa-i fac poza, "mecanismul" e simplu de tot...



No, vidiazni!

#14
sheherezada

sheherezada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 04 august 2006 - 19:53

Eu il am de cum 4 ani cand mi-am schimbat mobila de bucatarie.Am facut-o la comanda si a venit cu mobila.La Practiker sigur gasesti.



"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

sheherezada

#15
lacrabaciu

lacrabaciu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 04 august 2006 - 23:59

Astept poze cu tot interesul caci m-am hotarat sa-mi "improvizez" unul daca nu pot altfel; cineva iontreba ce are un cos simplu fara capac? nu are nimic ... dar coloana mea are ... nevoie de operatie ... so ...

Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!

#16
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 05 august 2006 - 12:31

Gata, hai ca ma duc sa pozez. Sper sa nu ma deturneze fi-miu, adik sa mai doarma si el o juma de ora macar.

Uite acia poze cosul de gunoi



Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan



#17
lacrabaciu

lacrabaciu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 13 august 2006 - 12:00

Multumesc din suflet pentru poze; imi sunt de folos caci eu voiam sa fac ceva mai simplu (atat imi imaginam); dar ce am vazut la tine chiar ca mi-a placut;




Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!


#18
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 19:43

Un astfel de cos am si eu, dar din plastic alb. In interiorul suportului se afla un cos adevarat, in care pui punga. Poti lua cosul cu totul sa-l duci la ghena, nu doar punga. Se spala foarte usor.
Atentie pt cei care vor sa improvizeze: cosul asta se monteaza pe usa de mobila, dar capacul se fixeaza in interior, sub chiuveta. Astfel, cand inchizi usa, capacul se lasa peste galeata, astfel nici nu mai ies mirosurile de-acolo. Cand deschizi usa, capacul este retinut si se ridica. Fiu-meu (2 ani) deschide usa si arunca pampersu' fara sa atinga nimic decat manerul usii!

PS L-am gasit la Tamilia...

#19
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 02 septembrie 2006 - 01:59

Revin ca sa spun ca suportul are un sistem dedesupt, care, cand deschizi usa, culiseaza si galeata (cu suport cu tot) iese in afara. Nu mai trebuie sa te apleci sa arunci sub chiuveta.

Si am mai vazut un sistem interesant la prietena mea din Alaska (ehe, nu am vazut personal, webcamu' sa traiasca) - in blatul de bucatarie era decupat un cerc. Peste asta se punea un fel de capac. Sub blat, pe sine, era cosul de gunoi. Dadeai capacul la o parte, curatai legumele si aruncai resturile acolo. [:)]

#20
lacrabaciu

lacrabaciu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 15:03

Faza cu decupajul blatului e si mai bestiala ... pentru mine care am mai probleme cu coloana, merita sa incerc si asa ceva ... merci inca o data


Cel mai mare bine pe care il poate face un tata copiilor sai este sa o iubeasca pe mama lor!



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -