Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta(19)


152 raspunsuri la acest subiect

#21
July

July

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 03 noiembrie 2004 - 18:49

Roxana,cabinet dr.Antohi: Bdul.Ferdinand,intrarea este pe Traian,bloc A5,scara A,parter,langa turnul cu masini Audi,vis-a-vis este Consulatul turc si Apicola. Sinzi,nu am timp decat la sfarsit de saptamana ptr.mers in parc.In rest se duce in Tarisoara cu sor'mea,s-ar putea chiar sa va-ntalniti. Lizuca,asa se-ntampla in primele zile.Eu,adult si cand ma duc intr-un loc necunoscut imi vine aiurea,d'apoi ei,mititica!Cum se comporta cand te duci s-o iei de la cresa,plange?Daca o gasesti fericita inseamna ca totul este bine.Spune-i de fiecare data cand o lasi la cresa ca:mami are treaba,se intoarce dupa ce termina treaba si-o ia pe Alisia acasa.Categorica.La noi functioneaza cu dentistul,dar stie ca ma-ntorc la ea,chiar atunci cand ma vede intrand vine si-mi spune ca mami a venit,a fost la...,are grija de mine,etc.I-a intrat la creieras deja.Primele zile au fost si la noi cu plansete,dar doar dimineata,acum este linistita.A,si cand ma-ntorceam,ca sa vada ca n-o mint ii deschideam gura si-i aratam maselele reparate. Ma bucur ca sunteti in rest toate cu bine,voi si copii vostri! Noi suntem triste,Gabi a plecat la Festival,d'aia dam chindie.[pahar] July si Teodora

#22
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 03 noiembrie 2004 - 22:55

Azi cred ca eram singurii din parc, noi si maidanezii si cei de la primarie care strangeau frunzele...
Andrei si David aveau parcul doar pentru ei!!! A fost magie, cu toate ca afara statea sa ploua...
Crixia ma bucur ca fetita ta e mai bine, papa si e vioaie. Ii trece repede, al meu dupa ce ca nu prea mananca, daca mai da un rosu in gat peste el...ma chinui 2 saptamani cu nspe feluri de mancare.
Roxa nu mai tine bebeul in casa...el are stratul gros de blanita pe el si rezista mai bine ca oricare dintre noi la o biata temperatura!!!
Vai ce scump e in poze, cum sta mititelul in funduletz...hai mai ca e prea mic sa il agati pe perna!!! Hihihi
July, si eu ma chinui cu plansetele lui David cand plec la gradi...incerc sa il conving ca ma intorc, si strabunica mea il consoleaza ca o sa ii aduc bobo, ceea ce eu nu o fac, ca el inca nu stie ce sunt bobo!!! (doar katzi-ciocolata)
Ione, noi inca facem in pampers...zicem caca inainte de fiecare data, dar cand ii aduc aminte de wc sau olita, fuge de ii sfaraie calcaiele...sau spune "nuuuuuuuuuuu"...
Gata, ma duc sa dau si io stingerea...ca maine iar zi plina!!!

Sinzi [avion]si David[marinar]
Poze cu David si Cora nebunatica


#23
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 10:19

buna diminetza si de la noi! July, saru'mina din suflet, prompta ca de obicei! [pup] Sanzi dar nu tin copilu in casa mama! am fost alaltaieri la plimbarici pe malul marii, ieri doar mai putin, dar am fost din nou la mama sa stau cu ea. distractie placuta azi la gradi! Liz, si eu zic sa o mai lasi la Alisia la gradi - se va obisnui si tu te vei simti mai sigura. uite de ce imi aduc eu aminte de cind eram mica - cind ma ducea mama la camin plingem de sarea camasa de pe mine, in schimb cind ma ducea altcineva nici nu ma uitam la respectivul, fugeam repede sa ma joc cu pretenii - poate merge smecheria asta si la tine. multi pupici si succes! haha Crix, inca nu am stabilit data limita....cred ca trebuie sa infiintam o agentie de pariuri! [:D] bine ca i-am mai trecut pprintesei gitutul, sanatate!

#24
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 10:26

Buna dimineata! Crixia, ma bucur ca Alexia se simte mai bine. Lizuca, sora mea a plans 2 ani de zile in fiecare dimineata cand o ducea mama la cresa si apoi la gradinita grupa mica. Plangea pe strada, de se auzea in tot cartierul. Mama mereu se intorcea suparata de la gradinita. Dar cum pleca mama ii trecea si era cel mai activ copil de acolo, ii placea educatoarea, invata prima poeziile, mai se certa/batea cu ceilalti copii [:D]. Abia din al treilea an s-a terminat cu urletele de pe drum. Nu a ramas cu traume sau ceva de genul asta, dar daca nu ar fi fost nevoita sa o duca la cresa si gradinita, sunt sigura ca mama ar fi renuntat. Am rezultatele analizelor si, din cate inteleg eu, sunt bune. Am niste valori acolo si niste interpretari: riscul standard este de 1/380, iar la mine cel mai mare risc este la PAPP-A/varsta (ce o fi asta nu stiu) de 1/524, celelalte fiind de 1/1080, 1/2334, 1/3961. Luni merg la dr., dar sunt linistita. Roxana, valorile inscrise sunt la beta hcg liber 43.70, iar la PAPP-A 5.90. Mai am o coloana cu niste valori (poate sunt maximele admise, ca nu inteleg): 86.10 la betahcg si 13.26 la PAPP. Nu stiu daca ai inteles ceva. Eu cred ca este OK. Va pup cornelia

#25
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 11:28

Cornelia, rezultatele sunt intr-adevar bune, 86,1 si 13 sunt mediile normale / maxime admise a valorilor betahcg si PAPP la acea virsta a sarcinii. bravo, ai vazut cum toate lucrurile se aseaza la locul lor? [pup]

#26
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 11:44

[pup] Roxana! Lizuca, deci tu imi zici sa pregatesc hainutele roz ale Mariei, nu [:)]? Cornelia

#27
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 12:18

Bravo Cornelia! Vesti bune ne aduci! Deci, ai pastrat lucrusoarele Mariei? Ai stiut tu ceva! Azi am fost surprinsa cum bolnavioara mea, care da semne de refacere, cand s-a trezit a intins mana si a cerut banana! Nu puteam sa cred, am rupt putin si i-am dat in mana, a mancat tot si iar a cerut! Imi parea rau ca nu i-am dat de la inceput o bucata mai mare, dar a mancat-o si pe a doua! Am o multumire sufleteasca sa vad ca vrea sa manace din nou! Intram pe linia de plutire! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

#28
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 13:23

Buna ziua, mamicutelor si bombonicilor - indiferent de sex! Noi suntem tot asa, adica nodulul din obrajorul Sofiei se micsoreaza dupa ce o dau cu crema, dar revine apoi la dimensiuni, pe parcursul zilei...astept sa treaca luna de la vaccin, sa vedem ce-i de facut...oricum, am inima stransa... Cornelia, ma bucur ca ti-au iesit rezultatele bune...te-ai mai linistit, nu? Cris, sanatate Alexiei, cred ca e pe drumul cel bun, de azi se apuca iar de boroboate... Roxa, si eu am inceput sa o pun din nou in scoica, ca am luat-o doua zile cu londoul si urla de mama-mama, cred ca nu ii placea ca nu vede nimic, sta culcata. Ieri am pus-o in scoica si a fost copil super-cuminte... Tania, multumim pentru picaturile de intelepciune...medicamente pt suflet si minte...m-am regasit in ce ai scris tu acolo si am luat aminte la partea a doua a mesajului, referitoare la bunatate...cred ca ai drepate...voi mai medita asupra subiectului, eu , care ma iau de barbatu-meu o data la doua zile...el, saracul, e bun... Lizuca, pe dr. Nocivin Daniel il gasesti la Spitalul Militar, in aripa din stanga, undeva mai in dos,la et 4, pana in 12 sau dupa ora 16, in fiecare zi, pare-mi-se... Mai fetelor, am si eu o intrebare: voi aveti diferenta de marime intre sani? Ca eu am acum, de cand alaptez, dreptul mai mare si stangul o idee mai mic...oare imi raman asa, sau ce ar tb sa fac, ca nu ma incanta ideea sa ramana asa!!! Sanzi, ce simulari dai tu?! mie imi aduce aminte de scoala... Va pupam si va dorim sanatate multa - feriti-va de raceli, ca o prietena a ajuns in Bucuresti cu fetita ei de 1 an, are pneumonie de circa 3 saptamani, face febra continuu, nu mananca, sunt disperati parintii...din Constanta i-au trimis acolo, ca aici nu au reusit sa-i dea de cap...Doamne-ajuta-le!

#29
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 13:53

Mada, am intrebat-o pe prietena mea de unguent, mi-a spus ca ce ii dadea ea era oftalmologic (mi-a spus si numele unguentului dar l-am uitat) la baietelul ei ii aparuse umflatura la pleoapa, si spunea ca ei ii se pare cel mai bun Revikenu...
Roxa, haios Voinick-elu!!! Poate dati o fuga in parc in we si ne vedem, ca deocamdata nu am nici un plan...tre sa ajung la tara la niste prieteni, dar nu stiu cand...Saptamana asta am fost in vacanta de la gradinita...
Crixia, super fetita ta!!! N-a fost nimic prea serios daca si-a revenit asa repede!!! Al meu nici cand e sanatos nu cere banane! Hihi, hai sa il laud ca si el tocmai ce a mancat 3 perisoare jumate!!!
Cornelia, felicitari!!! Eu asa zic, sa pregatesti lucrusoare roz!!! Am fost la prietena mea acasa, si Andrei cu David incepsera harmalaia, casa cu susu in jos, urlau ca isi doreau aceiasi jucarie, se tavaleau pe jos, noi fugeam cu linguritele cu mancare dupa ei...Haos organizat!!! Si ne gandeam: aleluia alti copii, iti trebuie nervi de otel sa ai 2 ghimbistoci...
Azi am iesit cu tricicleta, sa scot niste imagini de pe camera si le pun pe webshots...
Ma apuc de treaba asa ca ne auzim mai incolo putin

Sinzi [avion]si David[marinar]
Poze cu David si Cora nebunatica


#30
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 04 noiembrie 2004 - 14:26

Bonjurica!
Ce soare fain e afara.....
Lizuca, dr.Nocivin nu are cabinet particular. Il gasesti doar la el la Spitalul Militar. Daca vrei sa te duci la el suna-l la nr.0723560266 il rogi sa-ti spuna programul pe care il are si in ce zi sa te duci, dar ai grija ca trebuie sa te duci cam la inceputul progr. ca nu se dau nr. de ordine, ci se intra in ordinea venirii.e cam naspa asa, dar....asta e. De dr. Antohi ti-a spus f. exact July.
Cornelia, nu am avut timp csa fac calculele dar iti trimit un mail cu graficul scanat sa te verifici si tu. Trimite-mi inca o data in PM e-mail-ul tau.
Crixia, pupicei multi Alexiei si sanatate multa, multa de tot. Scuza-ma ca nu a reusit Costin sa ajunga prin zona sa ia legatura cu tine. Poate ajungem amandoi cu prima ocazie.
Fetelor, va rog recomandati-mi si mie un instructor de soferit bun, rabdator, sa fie amabil sa ma aduca cat mai aproape de casa si....devreme acasa![:D] Am glumit cu ultima parte, dar vreau musai sa incep scoala de saptamana viitoare si nu stiu pe nimeni mai aproape de cartierul meu sa fie dispus sa ma lase aproape de casa pt.Bibi.
O zi buna!

Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -