Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

bebelusii si energia negativa


6 raspunsuri la acest subiect

#1
KULTA

KULTA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 13:49

Ati observat ca bebelusii vostri sunt agitati atunci cind va certati cu sotul sau atunci cind dpdv fizic sau psihic nu va simtiti bine? Bebelina mea e mofturoasa si plinge de cite ori ma cert cu tatal ei, de cite ori nu ma simt bine fizic sau sunt suparata. Poate fi adevarat sau mi se pare? Chiar si cind mergem in vizita la diferite persoane, daca in acea casa simte energie negativa, nu maninca, nu doarme si e mofturoasa. Kulta si BB Daniela

#2
boo lina

boo lina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 15:26

Sigur ca e adevarat. Mie mi s-a intamplat ca atunci cand il tineam in brate pe cel mic, bebelus fiind, sa ma ratoiesc la fetita cea mare iar asta mic sa inceapa sa planga instant[bang] Copiii sunt afectati de starile nostre sufletesti mult mai mult decat am crede...

#3
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 16:01

Kulta draga, dar nu ti se pare MAI MULT decat firesc sa fie asa????? Copilul a stat 9 luni cu tine, in tine, train totul odata cu tine...crezi ca ruperea asta de tine intamplata prin nastere a determinat si ruperea comunicarii dintre voi? Eu cred ca asta ramine intre o mama si copilul ei pentru totdeauna. Dana - mama lu' Radu Stefan Poze la: http://community.web...om/user/danateu

#4
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 16:09

copilul simte starile cele mai intime ale mamei, chiar daca e bebelus mic de tot, si chiar daca nu e de fata la cearta propriu-zisa e "conectat" pe mama... n-ai observat ca, chiar daca te prefaci ca esti linistita fara a fi in interiorul tau, el te simte si e tot agitat? solutia este (tot francoise dolto zice) sa-i explici copilului de ce te-ai certat cu sotul sau celelate probleme pe care le ai (chiar daca copilul e mic), dar asta il ajuta sa inteleaga si il linisteste... mai mult decat o tacere pentru ca, de cate ori simt tensiune in jurul lor, copiii cred ca e din vina lor si traiesc sentimente de frustrare f mari...[:(]

#5
Caprioara

Caprioara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.645 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 16:13

Sunt intru-totul deacord cu tine, Gandacelu.

#6
ticka

ticka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 16:29

Tzin sa va anuntz ca am primit 2 buline albastre ( la propriu!! buline-abtzibilduri) de la Sandica, pentru ca m-am certat cu ta-su! [box] Mai vrei mai na! De cate ori ajungem la dispute [mariaj], ne pune sa ne facem sandwich - adica sa ne cuprindem toti si sa ne lipim obrajii de obrajorii ei. Nu suporta sa ne vada certati si suparati. Simt ei mititeii asa ca No war ! Make love! [hippi]

Balantze DC![8**]


#7
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 23 octombrie 2004 - 13:46

Sigur ca asa este. De multe ori spun ca Alexandra este oglinda sufletului meu. Este suficient sa ma doara capul, sa fiu putin trista si obosita, imediat se refl;ecta in comportamentul ei. Atunci cand sunt cu adevarat nervoasa, lucrurile devin tare dificile, nu se mai intelege nimeni cu ea. Sunt puii nostri, si noi simtim la fel. Eu am observat ca atunci cand plange si e iritata, de la dintisori, sau stomac sau altele ale bebelusilor, plansul ei imi provoaca dureri de inima. Uneori e rasfatata si tipa ca sa ii acord atentie. Incerc sa o mai las sa si planga, dar pretul este o stare de iritare si frustrare pe care o simt si eu. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -