Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (18)


146 raspunsuri la acest subiect

#21
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 00:13

Gabi-am gasit pe NaturaPlant:
Septilin
Producator: Himalaya
Compozitie: Extracte: Maharasnadi quath 65 mg, Tinospora cordifolia 49 mg, Rubia cordifolia 32 mg, Emblica officinalis 16 mg, Moringa pterygosperma 16 mg; Pulberi: Balsamodendron mukul 162 mg, Shankh bhasma 32 mg.
Continut: 100 tablete
Administrare: Pentru obtinerea unor rezultate favorabile in imbunatatirea starii de sanatate acest produs se poate administra timp de 1-6 luni: la copii - 1-2 tablete pe zi, la adulti 2 tablete de 3-4 ori pe zi.

--------------------------------------------------------------------------------

Indicatii: Mareste capacitatea organismului de autoaparare impotriva infectiilor. Completeaza si scurteaza tratamentele cu antibiotice in cazul bolilor recidivante. Reduce riscul contractarii gripei atat la adulti cat si la copii.
Septilin este un produs complex din extracte vegetale cu efect imunostimulator. Plantele Rubia cordifolia si Tinospora cordifolia din compozitia produsului contin principii active care maresc rezistenta organismului la infectii.pret de referinta 145.000.lei
eu ii dau Andutei oscilococcinum care costa in jur de 30.000. doza si echinaceea de la walmark cu figurine ursuleti costa 127.000 si sunt 100 buc. si vit. C toata perioada rece!
Eu tot rau ma simt si nu stiu daca o poate afecta pe Bibi la alaptat.Maine ma duc la dr.
Multa sanatate!


Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy


#22
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 00:13

quote:
Originally posted by CRIXIA
Sanziana!Mergi la Politia de pe Cuza Voda si la intersectia cu strada Atelierelor, adica vis-a-vis de Politie este un centru xerox.Acolo iti dactilografiaza fisa tip, iti da formularul de fisa medicala si iti fac si poze daca cumva nu ai. Ar fi bine daca gasesti o singura poza prin casa,pentru ca pentru permis fac cei de la Politie, asta este doar pentru fisa.Deci: Fisa tip, dactilografiata si cu o fotografie Fisa Medicala Chitanta CEC de 465000lei in contul RA-APPS Copie xerox BI si Permis Permisul Copie certificatul de casatorieFara dosar, ca fac stoc degeaba cei de acolo.Actele se depun de la 9-13 luni, marti, miercuri si vineri, iar joi dupa amiaza.Cum se intra in holul mare, in partea stanga la capat este o usa ghetou pe care scrie " captare imagine" sau ceva de genul asta, adica s-ar face poze acolo. Nu va spun ce nervi mi-am facut ca nu scria nicaieri unde se depun si am stat la mai multe cozi.Deci la usa din stanga se depun si te pozeaza la depunerea actelor( sa fiti frumoase, nu ca mine)iar in partea dreapta (la ghiseul nr.2) se elibereaza.Hai, sa auzim ca v-ati descurcat!
Uf, multam fain, chiar maine sper sa ma apuc de ele...o trimit pe socrela sa imi ia actele...sau poate ajung eu maine dupa gradi... e coada?Sinzi [avion]si David[marinar]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni

#23
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 00:29

Sanzi, n-am vazut mesajul pana azi cand ai zis ca mi l-ai trimis.Multumesc! Aveam si mai am inca niste dureri de stomac...Cred ca am facut enteroviroza la stomac. Nu mai vomit dar, inca ma doare rau stomacul...si mi-e o fooooameee de zile mari!Dar mie greatza de orice manacare.Sa vedem ce spune dr. maine.
O noapte linistita tuturor!

Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy


#24
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 11:21

buna dimineatza dragutzelor. yuck, ce somn imi e...ced ca si de la vreme, dar si ptr ca individu' meu azi-noapte isi tzocaia de zor pumnul si eu eram la apel, sa nu cumva sa moara de foame...aiurea, el dormea tun! ce mai, risu lumii. Cali si Mada, am facut modificarile. Cali, iti mai spuneam cind ai luat ceaiul, 1 lingurita la cana se face infuzia, lasi 15 minute, apoi se poate bea. daca faci mai mult dimineatza nu trebuie sa stai sa faci cite o cana la citeva ore.

#25
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 11:31

Buna dimineata! Dady, multa sanatate! Dar stii ca eu am aceleasi simptome[:D]? Crixia, cererea am facut-o la OCnstanta ca pe atunci eram constanteanca in acte [:D], iar primul cupon, dupa cum ai dedus nu il am. Nici nu stiu ce e aia. Eu imi imaginam ca vin banii la posta. Daca ridicam banii obtineam acest prim cupon? Parca sunt de pe alta lume. Daca eram matematician, mai intelegeam [;)]. Dana, felicitari surorii tale si multa sanatate proaspatului constantean! July, ce repede te-ai acomodat la serviciu! E foarte important ca iti place meseria ta. Te admir pentru asta. La Maria se vad diferente de la o saptamana la alta. Ii spun papagalita. Ma trezesc ca repeta dupa mine diverse cuvinte. Asta nu inseamna ca vorbeste, dar e un mare progres, pt. ca a inceput sa prinda curaj. In top acum sunt: acu (acul), mei (mar), asha (asa, catelul Dasha si camasa), oshu (rosu), caca (caca, casa, cana, cafea), cagu (cangur), pu (Ursuletul Winnie the Pooh). Mai nou raspunde (cand vrea ea) la intrebarea cati ani ai: unan su nan. Stie cum fac o groaza de animale (in intepretare proprie). Dar trebuie sa aiba ea initiativa, daca o intreb raspunde foarte rar. A, spune îî si da vehemet din cap (nu) si raspunde cateodata cu da, dar cred ca doar ne imita pe noi. va pup Cornelia

#26
lizuca

lizuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 12:25

July, bine ai revenit in clasa muncitoare. Mie mi-a fost mai greu in primele saptamini, pina m-am adaptat, parca veneam de pe Luna. Oricum, dupa programul vulcanic de-acasa, aveam senzatia ca ma duc la servici sa ma odihnesc. Am avut noroc si ca Alisia mea n-a plins, a priceput iute ca ma duc la “sevici” sa aduc bani, “apte” si “fute” (sic) -lapte si fructe, adica. Sar’mina, Tania, asta am citit si eu, dar inca nu l-am gasit la Plafar, vreau sa ma duc si linga Stadion, la homeopate. Apropo de suferinta ta, nu cred sa fie un enterovirus, n-ar trebui sa ai si febra? Oricum, pentru durerile de burta, ca sa poti functiona cit de cit, ia si tu un antispastic (scobutilul, de pilda, e destul de eficient si nu se duce in lapte). gabi & alisia (22 luni)

#27
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 19 octombrie 2004 - 14:36

Buna mamicutelor! Venim si noi la apel, cam tarzior ce-i drept. Cum a fost la intalneala? Noi nu am putut veni pentru ca avem bubite si putem infecta si pe altii. Nu avem voie sa luam contatct cu prea multe persoane. Se pare ca are bubitele de la cineva cu care a venit in contatct. Acum nici nu stiu pe cine sa banuiesc pentru ca nu s-au apropiat de ea decat neamurile. Cert este ca din cauza cuiva, are Bia acum 5 bubite marisoare pe corp si mai multe bubite mici. I-am dat augmentin, de doua ori pe zi si i-am uns bubitele cu Violet de gentiana. Pana acum nu am vazut o ameliorare a lor.De doua zile, am rerenuntat la violetul de gentiana si am inceput s-o ung cu ceai de pelin si apoi cu unguent de galbenele. Medicul pediatru zice ca este cam galbioara si i-am facut analize ca sa vedem daca nu are cumva o carenta de fier. Maine trebuie sa merg dupa rezultate. Sper ca nu este nimic grav. July si Caty, La Multi Ani (cu intarziere) sa va traiasca ingerasii,!Sa aveti grija de ei sa creasca mari si sanatosi! Tatiana si Bia (5 iulie 04)

#28
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 14:48

Salutari si de la noi pe ziua de azi. David sta in scaun si mananca singur ce i-a preparat ma-sa-mare!!!! Adica cartofi prajiti si snitzel din file de merluciu... E tare incantat ca poate sa manance singur si eu ca ma lasa linistita dupa furtuna de la gradinita.
Avea bietul meu copil 3 cojace pe el, ca socrela e friguroasa tare...
Peste putin plecam la multiplex, nu mai vine nimeni? Facem si ceva cumparaturi...asa sa ne simtim bine!!!

Sinzi [avion]si David[marinar]
Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni


#29
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 16:44

Ziua buna!
Pot spune si despre mine cam la fel. Ma simt mai bine , nu am luat decat redigest de la hofigal si vad ca-i mai binishor.Un picutz ma mai incearca stomacul, dar nu ma mai doare capul si nici senzatia de greata nu mai am.
Lizuca-am luat imediat si 2 doze la 6 ore de oscillococcinum si cred ca de aceea nu am facut febra(ca ma incerca).
July-nu i-a placut Loganul in ideea ca mai bine punem 2-3.000 de E si luam ford focus de 2 ani si in garantie-sunt oferte.(8.-9.000E).Dar deocamdata nu-i prioritate nr,1 masina.
Tatiana, ai fost la dermatolog cu ea si ti-a dat augumentin? Mi se pare cam taricel antibioticul!Cu Nidoflor ai incercat, nu face rau daca incerci.
Sanzi-si mama e friguroasa rau si zic ca din cauza ei e acum sensibila Anduta ca a obisnuit-o cu o mie de cojoace!
Cornelia,tu ai alte motive de greata[^], dar redigestul nu are contraidicatii, deci poate fii folosit de catre oricine si este f. bun.Incearca-l poate mai reduce senzatiile de greata.
Fetelor, vreau si eu o reteta de preparare al pastravului.Nu stiu cunm se prepara.
Roxi, nu am vazut reteta pe care mi-ai scris-o ce pagina era, mai tii minte, sau ai reusit sa-mi tri miti e-mail.Nu m-am uitat.
Laura, cred ca a plecat deja...ce fain, aia astept sa ne povesteasca ce a facut si mai ales sa ne puna poze super...
merg la papa....pupici tuturor!


Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy


#30
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 16:49

Multumim de urari dragelor. Constantzeanul cel pitic s-a nascut azi noapte la ora 23.40 si are 3.400 kg. Nico s-a chinuit de pe la ora 17.30 si pana la urma i-au facut cezariana. Totul a decurs bine, doar ca dupa ce a trecut anestezia au inceput durerile si starea de greatza. Azi am vorbit cu ea si era putin c-am trista din cauza durerilor. Dupa amiaza va fi mutata intr-o rezerva si se presupune ca atunci isi va cunoaste si puiul. Inca nu la vazut decat tatal. Cumnatu spune ca e "alb, mare, gras si are par negru ... si tzipa". Impresiile sorei mele am sa vi le destainui dupa ce are loc intrevederea celor doi eroi ai zilei. Mi-a spus sa nu merg inca la ea (la Constantza) pana nu o duce acasa pentru ca nu am cu ce sa o ajut (eu ma deplasez si foarte greu dupa cea de-a doua operatie la piciorul drept, inca sunt mai mult in 3 picioare). Daca aflu salonul in care va fi, am sa va scriu ... poate ii faceti o vizita si ii mai ridicati moralul. Pupici la constantzici, dana


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -