Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iulie-august 2004 (8)


144 raspunsuri la acest subiect

#11
maaria

maaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 00:53

Dana, n-ai alta solutie (s)mulgete:))! Si eu fac la fel daca plec mai mult de 3 ore de acasa. Si-i dau biberon mai nou in fiecare zi ca parca nu suge cum trebuie...si nu refuza sanul. Mihaela si al meu e martian vorba lu' Papa. de vreo saptamana face doar o data pe zi, seara intre 7-8. dupa ce mananca. daca ar fi si somnul de noapte asa ...ceas cum e KK ce fain ar fi:)) eu m-am hodorogit...mi-a pleznit spatele. a mai patit cineva asa? ma doare de muuuor, nici nu pot sa-l ridic pe Luca, il tarai...vai de steaua mea:) Maria si BB cu ochi albastri(26.08.2004)

#12
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 01:29

vaz ca va reveni lipiciu la deste . Sunt si io pe aici citind mai mult ca de scris mai greu dar acum ca am scapat si de examen mai rasuflu si eu. La mine raportez ca bb Mitzu creste mare, frumos si vanjos, fara probleme deosebite sau sunt eu nesimtita si nu ma mai stresez. Pupaturi la gasca[pup] Marina

#13
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 01:32

Mi-a mai venit un pic inima la loc...M-a speriat dr., ca ar putea fi nu stiu ce infectie ...., dar ca la fel de bine poate fi ceva normal.Adicatalea........ca Napoleon: mergea pe cal si se uita la dreapta[bang][bang][bang] Sar'na de raspunsuri.

#14
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 01:34

oooffff, ooooffff, numa asta nu am vrut! ca n-am beberoane la dispozitie, ca daca nu mi-au trebuit... acu o sa fac u beberon si o sa-i las si neshte nan ca cica daca nu se satura sa ii dam completare... si daca nu se poate vine tati cu el la training sa-l hranim [:D]

Mihaelo, si al meu face verde. Azi a fost kiar gradina ca ieri papa fro doua linguri de nan cu fer...

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici[copil]

#15
maaria

maaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 01:41

Danutzo, mai clocii o idee:)) ada-l la mine ca ti-l hranesc eu, 100% tzatzi:) Maria si BB cu ochi albastri(26.08.2004)

#16
BLUE ANGEL

BLUE ANGEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 01:42

si Luca al meu mai face din cand in cand kk verde ..am inteles ca este normal daca ii dai laptics si de la tine ...nu te ingrijora ! se vede ca s-au adunat mamicile prin casa si pe la calc .. probabil din cauza vremii sau pentru ca s-au mai acomodat cu bb-ii ... in schimb eu am o maaare dilema .. cum adormitzi voi bebicii seara ? noi ii facem baitza la oar 21 apoi ii dam papa la greu si apoi adormit in brate , leganat sau plimbat sau nu mai stiu cum ... apoi cand adoarme il punem in patutz ...in sfarsit pe la ora 24 reusim !nu prea mi se pare normal ... ,ai ales ca o sa creasca si nu o sa mai pot sa-l port asa in brate... nu mi-a reusit niciodata figura cu pus direct in patutz si sa adoarma singur ... ce n-as da io !!!! oadata adormit si pus in patutz doarme pana pe la 3 , 4 dimineata voi cum facetzi ? gresesc eu pe undeva ? satul este ..ca am incercat sa-i dau mai multa papa..dar nu !!!! cu suzeta nu este prieten decat daca ii dau ceva gust ... nu stiu ce metoda sa mai adopt ... acum , de exemplu ma duc sa-l adorm ... si la cata gimnastica fac ..tot pun kg pe mine ! pupici o noapte usoara simona

#17
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 02:25

Simona, si cu Vic s-a intamplat la fel, mai ales in perioada colicilor. Apoi intr-o seara am cedat nervos [bang] si l-am pus in patut, l-am pupat de noapte buna si l-am lasat acolo sa scanceasca [alcool] Si cum io am urechi sensibile si nerfi care se incretesc usor am plecat sa-mi fac dushul de seara sa nu-l aud. Si a scancit din ce in ce mai putin pana a adormit. Acu papa si adoarme la san, suge in somn si cand se satura il lasa din gura. Dar cand e sa il pun in patut deschide okii. Si s-a obisnuit cu ritualul: pupici, mangaiat pe caput si frichinit olecuta. Mai nou ia si u mic desert: deshtu aratator de la mana stanga [:D]
Rabdare ca se obisnuieste el si singurel in patut.

Pupe si soamne dulci la tata lumea!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici[copil]

#18
AncaMaria

AncaMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 03:11

Simona, si a mea adoarme foarte greu... inainte imi lua si mie 2-3 ore sa o adorm... cu tot cu mancat... dar acum m-am prins ca trebuie sa fie somnoroasa, altfel n-are rost.. asa ca o tin pana vad ca pica de somn (dar nu plange, incepe sa se vaite... e asa haioasa...:))... daca o las prea mult insa, s-ar putea sa fie atat de obosita sa nu mai adoarma deloc (asta am citit si pe net)... apoi o pun in patut, dar trebuie sa stau cu ea pana adoarme, altfel nu suport sa o aud plangand sau vaicarindu-se.. dar tot e o realizare ca adoarme fara sa fie tinuta in brate sau leganata... Apropos, ca aseara atata s-a zbatut (da din maini si din picioare ceva ce n-am pomenit) ca am infasat-o ca nu mai suportam... voi mai infasati inca bebeii? Mai am o intrebare, cat zahar sa pun la ceai... parca tu cristalina ai zis odata da io nu mai imi aduc aminte... scuze ca neuronu s-a defectat...:)) Ma duc ca se vaicare iara de somn...:)) Anca & bb Bianca (19 iulie 2004) http://community.web.../user/aneagu100

#19
naomi_ioana

naomi_ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 06:10

Buna draga mamici,vin si eu in clubu vostru,ma,,primiti? Am o printesa care s-a nascut pe 22iulie,prin cezariana,de 2594g si50,6cm,Naomi Ioana. s-a rezit,am sa mai revin,va[pup]Anca[mamica]siNaomi Ioana[fetita]

#20
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 10:53

Blue, Eu pastrez jumatate din masa pentru dupa baitza(care e de obicei pe la 22-22.30)si o infas.Seara ii dau inainte de baie Humana si dupa tzitzi,la care in 99 % din cazuri adoarme.Apoi o pun in patut cu suzeta si adoarme pana la 6 dimineatza.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -