Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iulie-august 2004 (8)


144 raspunsuri la acest subiect

#141
rain

rain

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 15:56

pupici! Anca, nu stiu daca ai inteles cum am facut-o eu pe moata sa pape la 3-4 ore, eram cam adormita atunci [:D]! Dana, Simona, intilnirea a ramas pentru maine dupa amiaza si mergem in Tineretului, astazi nu mai e soare si cald ca ieri dar e frumos, e placut, eu am venit acum de afara si moata doarme de vreo 2 ore jumate, deci i-a placut si ei [:D], sper sa fie si maine vreme de stat in parc! ora nu am fixat-o, eu ma gandesc sa ne vedem pe la 1 sau 2 dupa amiaza, ce ziceti, e ok ??? Gabi, va asteptam si pe voi in parc??? hai veniti, ne e dor de voi !!! pupici P.S. dupa amiaza ma duc sa-mi fac o schimbare de look! tineti pumnii, oke? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.web....com/user/niar1

#142
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 16:26

Nicole, pentru mine e ok 1 sau 2 ca e ora de somn si nu ma taraie Vic [:D]. Alina a zis ok, indiferent de ora.

Gabitza, vreau si io scufundari si hidroterapie pt Vic. Vii maine in parc? Daca nu, atunci da-mi, te rog, pe PM mai multe amanunte. Lui Vic ii place la nebunie in baie, iar aseara l-a lasat tati singurel, fara sustinere in cadita lui si n-a comentat. Dadea din maini si picioare si radea si cand a simtit apa ca vine spre gurita a inchis-o strans sa nu cumva sa se intample ceva. A fost taaare haios! Da' am stat cu inima in gat!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici[copil]

#143
Christel

Christel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 828 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 16:38

Buna dragi mamici, Nu am mai scris demult ca nu prea mai am timp, dar va citesc cu interes constant. Noi avem acum aproape 6,5 kg si 60 cm la 3 luni si o saptamana,si suntem bine sanatoase. Vreau sa va intreb bbii vostri cat stau sa suga la o masa? ca a mea mai mult de max 10 minute nu vrea sa stea sa suga, vrea sa se ridice in sus si nu mai vrea sa stea culcata cu nici un chip, asa ca trebuie sa trecem la muls, si m-am cam plictisit, plus ca nu intotdeauna vrea sa iasa laptele la pompa, uneori nu vrea sa iasa mai mult de cativa ml, dupa care daca o pun pe ea sa suga incepe si curge din amandoi sanii, iar altadata am scos si 260 ml, desi ea mai mult de 150 nu mananca la o masa. Si mai vreau sa va intreb la cat timp dupa nastere revine menstruatia? Eu am nascut acum 3 luni si alaptez inca la interval de 4-5 ore inclusiv noaptea. La primul copil menstruatia mi-a revenit fix dupa doua luni ( am nascut atunci prin cezariana) si desi alaptam si atunci, ii dadeam si completare lapte praf, acum insa bebelusa mananca numai de la san, asa ca ma gandesc ca asta ar face sa nu imi vina pana acum menstruatia, nu ca as fi nerabdatoare sa vina, dar acum cateva zile am avut o indispozitie, adica durere de cap, urmata de stare de voma si sunt tare ingrijorata sa nu fie o noua sarcina, pentru ca nu as dori deloc acest lucru pentru ca deja am 2 copii si am 35 de ani. Noi am fost destul de prudenti ( am folosit prezervativul) dar mai stii? Eu am ramas destul de usor insarcinata de fiecare data ( prima data la 32 de ani si apoi la 34 de ani ). Am reteta de la medic de anticonceptionale ( cerazette) pe care le-am folosit si acum 2 ani in timp ce alaptam, dar inca nu am ajuns la farmacie sa le iau. Sper sa nu fie prea tarziu. Voi ce ziceti poate sa fie o sarcina asa repede? Eu stiam ca alaptarea este totusi un mijloc contraceptiv pana la 6 luni, nu foarte sigur cei drept, dar totusi. Si as mai avea o intrebare, ce parere aveti despre vasectomie? Eu am dicutat cu sotul si ar fi de acord sa o faca, sa nu mai stam cu grija tot timpul si eu as scapa de a mai lua pilule, cei drept nu prea le-am folosit pana acum decat pe perioade foarte scurte de timp, iar acum stiu ca sunt pastile de ultima generatie care au cantitati mici de hormoni, care nu fac foarte rau, dar ni se pare totusi aceasta a fi o solutie mai buna. acum ma duc sa-i dau micutei sa manance ca a inceput sa planga, dar mai revin. Va pupic si sanatate voua si puiutilor.

#144
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 17:47

vreau si eu detalii despre scufundari si masaj la bb!!!!! Marina

#145
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 18:09

Bebelusi de iulie-august 2004 (9)


Irina,veve & croko[hia]

pozici





Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -