Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre gradinarit (7)


155 raspunsuri la acest subiect

#151
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 01:26

multzumesc mult conchita, intradevar, anul trecut au inflorit ca nebunele sa zic asa, mai ales trandafirii, anul trecut au inflorit de 6-7 ori!!! nu stiu daca pentru ca am fost si eu gravidutza...[:D]
de maci nu stie nimeni nimic???

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICI
[flo]flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

#152
iulia grosman

iulia grosman

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 18:26

imi place tare mult ce scrieti voi,si mie imi plac florile la nebunie.barbata-meu zice ca in curind putem deschide o florarie.aici vremea e mai prielnica pt. plante si cresc f. repede. eu am inceput hobbi-ul asta de vre-un an,pe unde am vazut ceva interesant mi-am luat si eu o ramurica si am un noroc fantastic ca m-i s-au prins toate.copii mei au prins si ei placere de flori si astfel si gradina si in casa e o adevarata sera. dintre cele de care am prins placere deosebita sint muscatele si am multe culori;3 nuante de rosu,2 de roz,mov deschis, mov inchis, visiniu,portocaliu,albe,roz cu mov,alb cu roz,cu frunza creata care face flori mov patat cu alb si am si cu frunza in 2 culori verde si pe margini alb.mai am citeva feluri de hibiscus galben, rosu,portocaliu,toate facute de mine din ramurele cu flori batute ,kalanchoe rosu galben portocaliu,galben roz iar anu asta am gasit si alb,lantana,mi-am gasit intr-un gard si pasiflora si mi-am luat un lastaras,mai am si citeva craciunite inflorite,5 feluri de cactusi,aglaonema,beaucarnea,begonie,chlorophytum,colocasia,cyperus,diffenbachia,dracaena,2 feluri de ferigi,un ficus lyrata,hedera,monstera care e inca puiut,philodendron,2 scindapsus,yucca,o bromelie(guzmania)care planta mama a murit si am pui neinfloriti,ananas,ciclamen am avut doi dar unul a murit,un crin rosu si unul alb imperiali,2 culori de stinjenei,aucuba japonica ca un tufis,cordiline,rosmarin, menta,tradescantia mov si una verde,achmea,2 aloe,am si un lamii care e inflorit, am si un portocal japonez,si mai am citeva dar trebuie sa ma uit dupa ele pe afara.mi-as dori la nebunie un bujor(sau mai multi)mi-ar mai place un brad(dar nu m-i s-a prins nici unul)si mi-ar mai place leustean(v-am povestit patania cu leusteanu adus din romania in vara asta)ma scuzati daca v-am povestit prea mult despre floricelele mele si sper ca in curind sa pot pune si niste poze mersi mult va pup.

#153
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 19:34

Iulia, wow, suna ca un mic paradis, abia astept sa vad pozele [flo]

#154
iulia grosman

iulia grosman

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 20:24

am o problema si nu stiu sa fac album dar daca vrei iti trimit pe adresa ta.as vrea tare mult sa fac album dar nu reusesc.de fiecare data imi spune ca am format prea mare.sint cam afoana.

#155
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 23:13

Iulia, uite aici un site unde iti poti face album gratuit si unde incap sute de poze: http://www.webshots.com/ si eu tot acolo am album, dar e plin, ar trebui sa imi deschid altul. iti faci un cont si dupa aia importi pozele direct de la tine din computer. succes. [flo] iti dau adresa mea de email pe PM aici, nu am rabdare pana faci albumul :))

#156
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 06 februarie 2005 - 23:17

Continuarea aici: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=42149 Cu respect, Florin Choose life


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -