Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

carpicon - chist ovarian


88 raspunsuri la acest subiect

#21
MADYN

MADYN

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 404 mesaje

Postat 05 august 2004 - 14:15

Fetele, io am gasit supozitoare Carpicon in pasaj la Unirii cu 75.000 lei, fata de 99.000 cit sint la mine in cartier.

#22
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 05 august 2004 - 14:16

ok, mercic! pentru cele interesate, la giulesti e 70 si pe site la naturaplant e 67 iar produsele lor se gasesc la plafarul din spatele hanului lui manuc

#23
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 05 august 2004 - 15:57

Eu am gasit carpicon cu 70.000 lei cutia la un plafar din piata Moghioros (nu cel dinspre strada, celalalt). Am luat carpiconul ala acum vreo 2 ore si am si baut ceai din plantele enumerate mai inainte. Efectul? O diaree de zile mari[bang]. Poate da carpiconul o asemenea reactie? Ca daca nu, inseamna ca e de la ceai si trebuie sa vad care e planta care-mi franjureshte intestinul in halul asta. Hai va pup! Lordra

#24
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 05 august 2004 - 16:11

de la carpicon sigur nu e

#25
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 05 august 2004 - 16:25

Mai am o intrebare: coctailul de plante sub forma de ceai are acelashi efect ca ceaiurile separate din plante? Dat fiind ca nu sunt acasa decat dupa ora 19, imi vine tare greu sa le fac separat. Pana acuma le-am pus pe toata impreuna si am tras un ceai baban de vrun litru jumate pe care l-am baut pe tot parcursul zilei.[alcool] O fi bine ce fac eu?[ups] Lordra

#26
Nane

Nane

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 05 august 2004 - 16:31

nu e sigur de la carpicon, eu mi-am pus pe la 11 azi si n-am nimic. ;)

#27
MRL

MRL

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 06 august 2004 - 10:49

Fetelor, Supozitoarele cu caricon si tinctura din muguri de zmeur se pot lua si pentru anexite? Acum 2 luni la CM am stat in pat cam 2 ore de durere iar la ultima CM cam cu 4 zile inainte am inceput sa am dureri jos (centru si partea dreapta)care au mai continuat inca 4 zile dupa ce au venit rushii. Durerea se manifesta de parca aveam un cutit care se rasucea inauntru. Cu doua zile inainte de CM a inceput sa ma doara si mijlocul, durere care ma tine si acum (tot pe partea dreapta). Ma gindesc sa folosesc si eu supozitoarele, poate ma ajuta cu ceva. Pupici! LilianaM

#28
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 06 august 2004 - 11:24

Liliana, ete ce am gasit pe net: Tratament pt anexite: Anexita, cistita Aloe Vera Gel - 2 linguri dimineata si 2 seara pe stomacul gol, cu 30 minute inainte de masa, se bea cu inghitituri mici pentru a facilita absorbtia la nivelul mucoasei bucale. Forever Bee Propolis - 2 tablete la 6 ore. Se tin sub limba pana la absorbtie. Se iau inainte de masa cu 30 minute (dupa gel). Doar cu titlu informativ va informam ca echipa noastra a obtinut rezultate semnificative in aceste situatii adaugand la cura cu produsele FLP urmatoarele remedii: Carpicon (supozitoare) - 2/zi, dimineata si seara, intrarectal;Miprosept (ovule vaginale) - 2/zi, dimineata si seara, intravaginal (se recomanda repaos la pat 15 minute dupa aplicare). Cura cu argila Deci carpiconul e bun si pt asha ceva. Ura![pup] Lordra

#29
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 06 august 2004 - 11:28

Am si eu o intrebare: luni trebuie sa ma duc sa-mi fac un Papanicolau, o secretie vaginala si o cultura de col. Exista vreun impediment ca-mi administrez carpicon? Stiu ca asta e intra-rectal, insa nu stiu in ce masura poate modifica (sau nu) secretia vaginala. Voi ce stiti despre asta? Lordra

#30
Nane

Nane

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 06 august 2004 - 11:32

Buna MRL! Uite indicatiile Carpiconului: Anexite acute si cronice, fibromatoza uterina, chisturi ovariene, prostatita, adenom de prostata, cistite, hemoroizi si mod de administrare: Femei: 2 grame pe zi intrarectal, administrate din ziua a 5-a pana in ziua a 19-a a ciclului menstrual, dar nu mai mult de 6 luni consecutiv. Indicatiile extractului din mladite de zmeur: tensiune mamara, dismenoree, fibrom uterin, chist ovarian, amenoree, menoragie, vaginita, pilozitate excesiva, iminenta de avort, tulburari de libidou, imbatranire precoce. Asadar cred ca poti lua linistita supozitoarele cu carpicon, in ceea ce priveste tinctura, nu cred ca te ajuta prea mult. CU, Nane


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -