Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Mamici de septembrie-octombrie 2004 (24)

142 raspunsuri la acest subiect

Veve

Veve

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 16:32

Continuarea Mamicilor de septembrie-octombrie 2004 (23)

Irina,veve & croko[hia]

lorena_andreianu

lorena_andreianu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 16:49

Na, ca scrisesem dincolo si cred ca am postat in acelasi timp cu Veve si s-a dus naiba mesajul... Ei, incerc sa reiau... Nu stiu ce am ca sunt asa de nervoasa si ma enervez din orice. Noroc ca nu e tati acasa ca l-as fi batut [:D] Vad ca mai sunteti cateva in situatia asta si ma mai linistesc si eu... In rest, bebe e bine; de azi dimineata are program de rasucit. Am iesit un pic cu niste chestii administrative de rezolvat si s-a miscat tot timpul. Il simt peste tot... nu stiu cum poate sa se miste intr-un loc asa stramt [:D] Dar il lasa mama... [il] Crismir, ai grija cu raceala... si ia pastile recomandate de medic. Am citit ca in perioada asta in care suntem noi, orice infectie a noastra il poate afecta pe bebe. Asa ca ai grija cu curentul (cred si eu cum ti-au zis fetele, ca este de la AC sau curent...) [pup] Fetelor, ce bebei mari aveti... Tare as vrea si eu sa stiu de pe acum cat e de mare... dar mai am de asteptat pana pe 30 aug... [xx(] Voi ce mai mancati? ca eu in afara de pepene nu am pofta de nimic... poate supa, dar ma mai gandesc... Rontai ca sa aiba bebe de unde sa pape, ca altfel... [alcool] O fi de la caldura?! Cat despre dureri de spate/ oase ma inscriu si eu... Noaptea cel putin innebunesc cand trebuie sa ma intorc... [bang] De dormit insa dorm, poate e si faptul ca aici unde ne-am mutat e mult mai liniste decat dincolo, cert e ca atunci cand ma intorc sau ma duc la baie adorm foarte greu apoi... [q] Va pupacim pe toate si ne cititm mai tarziu. [gravi] si bb Radu (DPN 20 oct.) - Centre Hospitalier de Saint-Cloud

cristina78

cristina78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 16:49

MarimarPentru noi stiam ca e ok , dar pentru bebe??? Am auzit pareri ca nu ar fi indicata anestezia ,ca din moment ce esti anesteziata nu mai simti contractiile si nu mai poti ajuta copilasul sa se nasca . Georgiana Ma bucur ca sunteti bine si tu si bebe Damian![pup] [pup]Cristina[gravi](30 saptamani [baietel]) & [copil] Cristina 2 ani si 7 luni Dr. Puia - Giulesti www.babiesonline.com/babies/c/cristina

roandre

roandre

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 17:26

A aparut si listuta cu burtici: Catinca, DPN=27 Aug BAIETEL Ana_a, DPN=30 Aug BAIETEL anne33, DPN=01 Sept FETITA irina piticuta, DPN=03 Sept BAIETEL Anka M, DPN=05 Sept BAIETEL timea, DPN=05 Sept FETITA Vrabiuta, DPN=05 Sept FETITA raisa, DPN=05 Sept BAIETEL Nexus, DPN=08 Sept BAIETEL Mina, DPN=10-11 Sept BAIETEL alinah, DPN=11Sept frosa, DPN=12 Sept BAIETEL roxana_oana, DPN=17 Sept BAIETEL Davina, DPN=18 Sept FETITA Blue77, DPN=19 Sept BAIETEL Raluca B, DPN=22 Sept Mari74, DPN=22 Sept FETITA Doxi, DPN=24 Sept FETITA ionika, DPN=24 Sept Camitza, DPN=25 Sept FETITA Mel_g, DPN=25 Sept FETITA Adela Iepure, DPN=26 Sept BAIETEL Cristia, DPN=26 Sept BAIETEL marimar, DPN=26 Sept SURPRIZA Roandre, DPN=26 Sept FETITA Dgc, DPN=27 Sept FETITA Corina G, DPN=28 Sept BAIETEL mcm, DPN=28 Sept FETITA Cali, DPN=29 Sept BAIETEL Onilari, DPN=29 Sept pufymic, DPN=29 Sept BAIETEL cami-florina, DPN=29 Sept BAIETEL qstavarachr, DPN=30 Sept BAIETEL saory, DPN=30 Sept FETITA Mada, DPN=01 Oct FETITA Monicatud, DPN=04 Oct adeline26, DPN=05 Oct FETITA Cristina78, DPN=05 Oct BAIETEL marlen_b, DPN=05 Oct BAIETEL Miky78, DPN=05 Oct FETITA danyce, DPN=07 Oct FETITA camipl, DPN=08 Oct BAIETEL Naty, DPN=08 Oct FETITA Georgiana.david, DPN=10 Oct BAIETEL misholina, DPN=12 Oct FETITA ralucule, DPN=16 Oct BAIETEL Vali02, DPN=17 Oct nature, DPN=19 Oct FETITA arad_linda, DPN=20 Oct BAIETEL lorena_andreianu, DPN=20 Oct BAIETEL babirusa, DPN=21 Oct FETITA Lucia, DPN=21 Oct BAIETEL Garofitza, DPN=22 Oct BAIETEL elena_oona, DPN=24 Oct FETITA ana_miti, DPN=25 Oct Andra.C, DPN=27 Oct CRISMIR, DPN=27 Oct BAIETEL Elyanne, DPN=28 Oct FETITA danina, DPN=30 Oct FETITA camys_2000, DPN=31 Oct andrada_coca iulyp FETITA Pana acum sunt: 27 [baietel] si 24 [fetita]...si o [am]

georgiana.david

georgiana.david

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 17:37

Am venit de la eco, Damian este foarte bine, la fel si eu.Colul este inchis , de 4,1 cm iar BB are 1500 g (+/- 219 g) la 29 sapt. si 5 zile. Alte masuratori: - BPD 7.50 cm 30 SA 1 zile - OFD 9.13 cm 29 sapt - HC 27.59 cm 30 sapt. 2 zile - Cerebel 3.57 cm 29 sapt. 5 zile - AC 25.85 cm 30 sapt. 1 zile DPN intre 4 si 9 oct Ne-a aratat si putzica pt. ca tati a intrebat daca e sigur baiat! Dl.Dr. Iosup a marit imaginea ca sa fie tati sigur ca vede bine si nu mi-a venit sa cred ce bine se vedea! Si... ce am uitat sa va spun ca BB este deja intors cu capul in jos Geo DPN 06 oct. Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu Geo DPN 06 oct. Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu http://photos.yahoo.com/giorgios72

mel_g

mel_g

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 18:11

Mama ce de-ati mai scris !!!!!!!!!!! Eu inca dorm bine noaptea dar si toata ziua misun cand afara cand in casa, asa ca seara pic lata pe la 11:30 si ma trezesc a doua zi la 9 cel mai devreme. Si mie mi-a recomandat medicul sa iau calciu (o pastila de 500 mg la 3 zile) cu toate ca analizele mi-au iesit bune. In scimb sunt cam anemica cu toate ca iau de doua luni cate o pastila zilnic si ma simt si cam rau de la la ea. Ralucule si eu zic ca voi stabiliti numele si nu trebuie sa va intereseze ce spun ceilalti. Eu la primul copil doar mi-am informat rudele de numele ales si nu am acceptat nici un fel de comentariu. Am fost foarte categorica si cu toate ca socrii mei nu prea au fost de acord cu el n-au avut ce face. Cami multumesc pt raspuns. Crismir vezi ce faci - si eu cred ca ai stat in curent. Danyce eu am avut in luna a 6-a infectie urinara si am luat ampicilina 5 zile. Mina ai patit ca mine ? La primul eco ti-a spus ceva si la al doilea altceva? Unde ai facut eco? Roandre eu nu am facut vaccin antitetanos nici la prima sarcina cu toate ca s-a strambat dr de fam la mine si nu voi face nici acum cu siguranta. Mel 31 sapt

mel_g

mel_g

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 19:02

V-am pus poze cu bb din burtica de la eco 4D la care v-am spus ca am fost. Astept pareri!!!!!!!!!!!!!!!

http://community.web...bumID=168750556

Mel si bebita de 31 sapt

danyce

danyce

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 19:04

Salut, fetelor, Nu cred ca e infectie pt. ca nu ma mai deranjeaza nimic, nu numai ca nu au mai aparut simptome. Poate ca o luasem eu razna sau poate ca bebelusa apasa pe vezica mea. Azi sunt putintel mai lenesa, dar cred ca mi se trage de la caldura. Ma bucur ca sunteti bine, Georgiana si bebe Damian. Revin mai tarziu. Pupici la burtici, Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

danyce

danyce

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 19:06

Mel, nu pot accesa pagina ta ca imi apare Error! Daniela Veuger si bebita mica din burtica Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

roandre

roandre

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 19:24

Mel, nu se pot vedea pozele. Nu e bun linkul. Trebuie sa fie ceva de genul http://community.webshots.com/user/... (numele tau de utilizator) Georgiana e destul de bine dezvoltat si baietelul tau iar la capitolul col stai chiar bine! Mihaela si puiul mic de 31 saptamani si 5 zile Dr Ciulcu, Cantacuzino http://community.web...om/user/roandre

Panic Questions

• Sunt însărcinată

menis
    - Ieri, 19:25

• 18 săptămâni

UIoana
    - iul 21 2024 21:39

• Test Paborama

Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

• Dormitul pe spate

Ioana6667