Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (27)


140 raspunsuri la acest subiect

#11
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:08

Ane- [il] taci din gura ca arati super bine !!! Asa eram si eu dupa Andrei dar acum...am ramas lata in solduri si cu burtica. Imi revin eu dupa ce termin cu alaptatul....sper [:D] Fetelor, voi ce fel de saltelutza aveti la patutz? Ca Matei face gaura in asta (este din paie) si nu se poate rasuci cum vrea el pe poate partile si pe burtica [bang] Fug sa ma spal la cap ca Matei a a adormit cu girafa si un ursuletz care sta la el in patutz [mamica]. Andra [mamica] lui [copil] Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si [bb] Matei Daniel (6 februarie 2004) [9cer] http://community.web...user/andruska30 http://community.web...r/bbianfebr2004

#12
Ioana Co.

Ioana Co.
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:10

Andruska........citeam acum ceva revista si am vazut ca si Lucian Mandruta are un baietel de 3 ani Andrei si un bebe Matei.......ce coincidenta, nu? Saphir....ce face samburica?.....eu am vomat primele trei luni cu Darius ca am crezut ca mor nu alta.......dar a trecut. Ma gandesc ca daca fac o fata imi va fi si mai rau........se poate si mai rau oare? Pupici Ioana & Co. Dariuselul mititelul http://community.web...m/user/yoannaco

#13
adlemi

adlemi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 492 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:19

LA MULTI ANI DANIEL-ALEXANDRU SI ALMA!!!Sa cresteti mari,voinici,frumosi si sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor vostri! Fetelor,am si eu o intrebare importanta:ce fel de lapte praf le dati bb-ilor vostri?Ca eu m-am hotarat sa renunt la Bebelac si pediatra mi-a zis sa-i dau Nan.Dar nu stiu daca nu este altul mai bun.Multumim. Adlemi si[copil]Andrei(24 februarie 2004) Na,ca m-am molipsit de la voi!

#14
Soleil

Soleil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:51

Buna dimineata! LA MULTI ANI! Alma si Daniel-Alexandru! Tiana a papat aseara la 7 cerealele cu lingurita, yeeeeeeessssss! I-am pus 3 masuri de cereale si vreo 60 ml de lapte (ma rog, am facut cam dupa capul meu consistenta) si le-a papat urgent! Era asa de dulce, musca din lingurita si apoi intorcea capul spre stanga. Cred ca asa isi inchipuie ea ca se mananca: lingurita si apoi intors capul [:D]. Si apoi a mai baut vreo 50 de ml de lapte, deci a papat bine, zic eu. Problema a venit dupa aceea. Am plecat cu ea afara si atata si-a bagat inelul ala gingival in gura pana l-a bagat pe gat si a vomat tot! S-a facut toata varza, caruciorul la fel, se uita lumea la noi ca la urs! Noroc ca parcul e chiar langa bloc, ca mi-era teama si sa nu raceasca asa uda cum era. Asa ca s-au dus pe apa sambetei cerealele papate de care eu eram asa de mandra... Ufffffff! I-am dat cereale cu lapte si banane de la Milupa (cereale - adica orez si porumb) - pe cutie scrie sa le fac cu apa, da' eu i le-am facut cu lapte. O avea ceva? Si inca ceva - am o cutie de cereale de la Nestle pe care scrie "dupa 6 luni". Care-i faza cu "6 luni"? Eu m-am tot uitat si n-am vazut nimic de la ei pentru 4 luni. Probabil atunci considera ei ca incepe diversificare? Cerealele sun orez cu mar, banana si portocala, fara lapte, fara gluten... O avea ceva daca ii dau din ele de acuma?! Ahhhhh, ce de dileme...! Acum la 11.00 incercam din nou piureul de fructe cu lingurita - o dam noi pe brazda pana la urma! Adlemi, Tiana papa Milumil. Nu stiu daca e mai bun, dar asta i l-am dat de la inceput... Se zice ca Milumil-ul "pufoseste" copilul, da' la a mea nu e valabil [:D] Pupici pufosi! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) http://community.web...user/flaviana17

#15
Soleil

Soleil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:55

Andra, noi avem saltea din iarba de mare. E super-super buna! Am inteles ca e mai scumpa, dar merita investitia. Asa zic, ca noi oricum avem patutul imprumutat de la un bebe mai mare [:D]. Dar oricum, a "calarit" el salteaua aia aproape 2 ani si tot arata ca noua! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) http://community.web...user/flaviana17

#16
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 11:56

Rachella doarme...ceo fi cu ea?????????????? A venit postasu si mi-a facut o bucurie...mi-a adus factura de intrnet...sa dau pe spate nu alta...450 de eruo...pe 2luni...si mai mult de 5 ore pe zi nu stau....cred trebuie sa-mi schimb abonamentu..ca nu mai tine.... Andruska ...saru-mana...saru-mana ... Adlemi ...eu ai dau S26 II dar nu stiu daca se gasete la noi.. Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

#17
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:13

Adlemi, eu i-am dat Nan de la inceput. A fost multumita cu el. Acum 2 sapt am trecut pe Nan 2 (e mai consistent). Cred ca daca-i dai Nan ar trebui sa-i dai Nan 2. Am inteles si eu ca Milupa ar fi mai bun (n-am idee din ce punct de vedere), este si mult mai scump, dar noi am apucat cu Nan ca asa i-a dat din maternitate (cand nu incepusem productia de lactate[:D]). Roxi, cum mai stai cu interviurile? Ai gasit ceva-ceva la orizont? Darael, pai la noi se "simte" kk de la o posta...trebuie sa te tii de nas...mai am putin si trebuie sa dau bonus de toxicitate bonei...cum de inca va mai pacaleste pe voi Daria? Andruska, da, du-te la gineco sa te sfatuiasca cand e bine sa faci fetita.[:D] Iar la patul moatei am o salteluta obisnuita, subtirica (e ca un fel de plapumioara, asa). A venit maica-mea cu ea, nici nu stiu de unde a colectionat-o, dar e ok si Moti vad ca nu comenteaza. Saphir, ce ne-ai facut...[bang]cred ca e cea mai colorata sectiune din tot forumul...dar bineinteles ca am sa urmez si eu sfaturile si am sa-mi schimb semnatura...[:D] Soleil, n-are nimica ca a vomat, bine ca papa pana la urma cerealele. Asta-i important. Ane...pai asa o factura de telefon nu mi-a venit in viata mea...[bang]Schimba abonamentul... La voi tot asa se murdaresc copii cand papa? Ca pana acum n-aveam nici o problema. Doar cu biberonul si nu curgea nici o picatura. Insa acum, doar de la suculete, face o mizerie...i-am pus babetica si bineinteles ca a murdarit-o toata (ma si asteptam), dar s-a murdarit si pe haine...pai in ritmul asta cand o sa diversificam ne ia mama naibii...o sa trebuiasca s-o schimb dupa fiecare masa?!!! Am cumparat si eu Cartea Bebelusului. Foarte frumos. Am ce face in week-end, completam pentru Moti. Pupici Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#18
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:19

Ia sa vedem Adina Iulia + [copil]Olivia Karla 04.03.2004

#19
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:45

Matei a papat jumatate de borcanel adus de Catalin din Austria [bis] sunt f incantata...chiar deschidea guritza [:D]. Multumim Ioanei si Gabrielei [flo]. adlemi- si tot NAN ii dau si ii place. Fugim la [baietel] Andra [mamica] lui [copil] Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si [bb] Matei Daniel (6 februarie 2004) [9cer] http://community.web...user/andruska30 http://community.web...r/bbianfebr2004

#20
Misilicu

Misilicu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iulie 2004 - 12:52

Darel, ochii inca nu mi s-au modificat, as fi vrut eu sa fie mai lunguieti, da de... Tatami am in casa, dar kimono inca nu mi-am luat, este foarte scump si nu stiu daca merita investitia. Yukata insa cred ca o sa-mi iau, dupa ce mai dau jos cele 10 kg cat au mai ramas de dat. Andruska, o sa vin si cu pozele, am ceva poze, dar sunt destul de amestecate, sa fac curatenie. Si de ce n-ai spus acum doua saptamani de saltea ca ti-o dadeam pe a noastra care era din iarba de mare. Eu am folosit-o si la Monica si arata impecabil. Ma intrebai cum imi este cu doi copii... este greu, dar ma descurc destul de bine. Pe Monica o s-o dam iarasi la gradinita asa ca imi va ramane putin timp si pentru studiu. M-am apucat eu de japoneza, dar merge tare greu cand inveti singura. Pupici. Mihaela-Tiberiu(26.02)+Monica(28.10.1999)


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -