Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr. TUTUNARU


181 raspunsuri la acest subiect

#11
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 10 august 2004 - 15:01

Eny, in 2 zile intru in concediu si ma gandesc ca mai bine mai aman putin pana ma intorc. Nu de alta, dar vreau sa fiu disponibila pt orice mi se va propune (analize, spitalizare sau vreo interventie). Super site-ul enuntzat mai sus. I-am gasit acolo si nr. de mobil al doctorului. Un medic care are disponibilitatea sa faca o pagina asha amanuntzita, cred ca va avea rabdare sa ma lamureasca si pe mine in privintza problemelor pe care le am de atata timp. Sper sa gasesc in sfarsit ce-mi doresc eu: un medic priceput, cu chef de explicatii si care sa nu-mi ia si pielea de pe mine pt o consultatie. Ura! Lordra

#12
mariamunteanu

mariamunteanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.173 mesaje

Postat 12 august 2004 - 13:47

Draga Eny, cum si dupa cat timp de incercari ai reusit sa ramai insarcinata avand asemenea probleme cu trompele si ovarele ? Mare minune, imi dai sperante. Maria

#13
Eny

Eny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 12 august 2004 - 16:29

Maria, Chinul a inceput in 1998 cand am facut prima operatie,in urmatorii 2 ani am facut 3 hsg-uri pentru desfundare fara izbanda, si nemumarate tratamente pentru alte chisturi care apareau si dispareau. In 2000 am facut a 2-a operatie pe singura trompa ramasa, operatie nereusita cu verdict clar: nu vei putea avea copii. Imi luasem gandul, ma resemnasem dar totusi nu imi pierdusem speranta; si iata ca in 2002 am ramas insarcinata. A fost si este o adevarata minune pentru mine. Inafara de rugaciunile mele zilnice catre cel de sus nu am facut nici un tratament pentru ca am fost capoasa si am refuzat tratamentele homeopatice care mi s-au dat atunci considerand ca daca medicii nu m-au putut ajuta atunci ce rost mai are. Trist la inceput dar dupa 5 ani fericire la sfarsit. Am o fetita dulce, o cresc singura, o iubesc de nu mai pot, si sunt cea mai fericita mama din lume. Trebuie sa nu iti pierzi speranta si incearca orice iti poate da cea mai mica sansa, mergi la 100 de medici daca trebuie, fa tot ce se poate. Merita pe deplin!!! Nu face ca mine sa nu faci tratamente etc..., eu am avut noroc si mi-a fost invatatura de minte pe viitor. Cu drag, Eny

#14
mariamunteanu

mariamunteanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.173 mesaje

Postat 12 august 2004 - 17:02

Eny, te-a ajutat Dumnezeu, daca el vrea poate face minuni. Am credinta ca si pe mine ma va ajuta. Sa-ti traiasca fetita si sa-ti aduca numai bucurii. Cu drag, Maria

#15
rebella

rebella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 august 2004 - 20:49

eu am nascut cu dr. tutunaru acum un an. am ramas insarcinata dupa ce m-a operat laparoscopic pentru sterilitate de cauza tubara. am avut o sarcina infiorator de stresanta (activare imunologica, rezistente crescute pe arterele uterine, copilul cu intarziere de crestere, etc.), credeam ca n-o mai scot la capat, dar am urmat un tratament pe care numai el il aplica si am acum o bomboana de fetita! parintii mei au facut ca trenul cand au auzit ca vreau sa aiba grija de mine un dr necunoscut (fusesem pe la badea si pe la badiu de la municipal care mi-au prescris liniste si stat in pat, acum inclin sa cred ca au facut asta pentru simplul motiv ca nu aveau solutii terapeutice pentru problema mea). cand au vazut ca sunt incapatanata, parintii, adica tata, s-a interesat de tutunaru pe cai "oculte" si asa am aflat si eu ce noroc a dat peste mine: tipul a lucrat cu cativa ani inainte in domeniul urgentelor medicale si era super tare pe probleme de cardiologie (cea ce il face redutabil in hipertensiunea de sarcina). a propos de asta, nu mica mi-a fost uimirea sa descopar lunile trecute un articol in romania libera despre activitatea lui acolo (tot din romania libera am aflat ca are nu stiu cate inventii in laparoscopie, brevetate, deci omul asta are cap nu gluma). a facut apoi ginecologie si a fost cativa ani buni elevul lui badea la municipal. de 2 ani e in elias (care e un spital supercurat). e beton pe genetica si imunologie (stiu ca s-a chinuit mult sa puna pe roate un protocol de testare genetica si imunologica a cazurilor cu avorturi spontane repetate). sincera sa fiu cred ca stie MEDICINA la greu, nu numai ginecologie, caci mi-a raspuns relaxat la TOATE intrebarile pe care i le-am pus cu privire la problemele mele din sarcina (intrebari la care altii au dat din colt in colt, incercand sa minimalizeze importanta lor), aducand dezinvolt atat argumente stiintifice cat si spirituale. dar... eu cred ca cel mai bine este sa te duci la el si sa-l testezi pe viu. stii cum e: la pomul laudat... desi, din ce am citit pe aici pe forum, e singurul dr despre care nu s-a scris nimic de rau ci numai de bine. o fi si asta ceva, nu?

#16
rebella

rebella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 august 2004 - 21:00

memee, uite ca m-am dat peste cap si am facut rost de linkurile editiei online ale rl despre care iti spuneam. uite ce scrie rl despre el: http://www.romaniali...08062004&idx=49 http://www.romaniali...08062004&idx=80 pupici

#17
alina constantin

alina constantin
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 august 2004 - 13:58

Fetele, mare rugaminte, mare. Am vb. acum 10 minute cu dr. Tutunaru. Eu se pare ca am pierdut o sarcina zilele trecute. Azi trebuia sa ajung la Badiu, dar m-au sunat de la clinica sa-mi spuna ca intra in concediu. O prietena m-a sfatuit sa apelez la Tutunaru. El mi-a zis sa merg ACUM la el, dar n-am cum pt. ca nu pot pleca de la servici. L-am intrebat daca se poate dupa ora 15.00 si a zis sa-l sun inainte... Are cumva cabinet particular? Problema e ca nu am prea multi bani la mine si mi-e ca ma duc acolo si ma fac de ras...nu as mai vrea sa trec pe-acasa si apoi sa merg la el....vreau sa plec direct de la servici. Dati-mi un sfat. Va rog1 Multumesc http://community.web...lina_constantin "Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

#18
alina constantin

alina constantin
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 25 august 2004 - 14:45

Mai am o intrebare: pana la ce ora il gasesc in spital? Aveti idee? Daca stiti, va rog din suflet sa-mi spuneti... Multumesc http://community.web...lina_constantin "Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

#19
Eny

Eny

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 25 august 2004 - 15:33

Draga mea, du-te direct la el si nu iti face atatea probleme ca ai sau nu bani la tine. La el banul nu este o conditie ca la alti medici! Du-te si vezi ce se intampla cu sarcina mai intai, bani ai timp sa ii mai dai si alta data daca vrei neaparat, dar cred ca nu o sa accepte. Nu are cabinet particular, numai la spital il poti gasi. Bafta multa!

#20
BESTUTZA

BESTUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 25 august 2004 - 16:22

Du-te linistita si ai incredere multa!!!E un om superminunat! Nu-ti face probleme de bani si exact cum a zis si Eny pacientul si mai ales REZOLVAREA PROBLEMEI pe care o are pacientul foarte importanta! Suna si intreaba pana la ce ora il poti gasi! Dar nu intarzia sa mergi! Ai sa vezi , ca va deveni medicul tau de suflet! Succes mult!


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -