Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (25)


140 raspunsuri la acest subiect

#21
saphir

saphir

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:21

Adina, eu m-as duceeeee....de ieri, daca se poa`!!!!![fuga] Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.web...m/user/ClimAmos

#22
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:29

La multi ani, Ioana! [bis] sa ai parte de tot ce-i mai bun impreuna cu cei pe care ii iubesti Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#23
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 16:09

La multi ani Ioana!!!!!!! Sa fii fericita si iubita!!!!!!!
Adina eu in locu tau m-as duce ca focu.....sanchi ti-ar strica o saptamana cu burtica la soare a????????????? lasa ca Moti o sa fie bine...si noi vrem sa plecam da trebuie so asteptam pe mama mai intai...hai pune mana si fa bagaju.... Na ca azi i-am facut branzica si...mi-a scuipato cat colo.... De fructe ce sa mai zic ca nu mai vrea decat banana.....incep si eu so iau rara....a si sucurile ..nici nu pune gura pe ele...am o fata sclifosita ce mai.... Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.web...er/sugarbabe134

#24
CataD

CataD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 174 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 18:18

La Multi Ani ! Ioana. Sa fii iubita si fericita! M-am mai linistit si eu. Laura e bine acum, nu a mai facut febra, am reusit sa-i dau pana la urma siropul de febra si totul e bine. Slava Domnului! Singra problema pe care o avem e ca nu vrea sa adoarma in patutul ei si chiar si cu noi de fata. Nu vrea sa adoarma nici in alta parte pana la 12-1 noaptea. Daca o punem in pozitia culcat incepe un scandal de zic vecinii ca o batem! Asa ca in fiecare noapte stau cu ea pana tarziu sa adoarma. Doarme in schimb pana la 8 dimineata cand mananca si adoarme la loc pana pe la 10 (ca de, e obosita fata). Voi cum ii adormiti pe ai vostrii? Catalina si Laura (12 ian 2004)

#25
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 18:30

Catalina, Erica, dupa baita, masaj si supt, adoarme in patutul ei, singura in camera (las o veioza aprinsa ca sa nu ma impiedic atunci cind ma duc si eu la culcare), cu cintecelele de la cutiuta muzicala. Dar fiica-mea nu protesteaza nici in cursul zilei, daca o las singura in patuc. A! am uitat ce era mai important: isi suge degetul mare pina adoarme. Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)

#26
Emilly

Emilly

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 579 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 18:34

Catalina in perioadele astea agitate imi iau puiul linga mine in pat si cu capul linga capusorul ei o adorm linistit.Poate daca te simte linga ea se linisteste si adoarme.Eu cred ca e specifica perioadei ditilor. caro pai eu vazui premergatoare la Wall Mart din alea ca in poza...deci se comercializeaza.Chiar i-am spus sotului:uite premergatorul interzis! De regula unde e activity center e si activity center mobile, so.... [pup]

#27
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 18:54

[bis][bis][bis]MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU URARI!!![bis][bis][bis][bis]
La fel ca si paginile cu urarile voastre de bine la venirea Arturicilor pe lume, le-am printat si pe acestea, pt a le pune la pastrare. Multumesc din suflet! Mult mult bine si voua si familiilor voastre!!! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#28
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 19:07

Buna ziua si de la noi [bis] !!! Noi am fost la dr si iata care sunt rezultatele: avem 9,200kg si 71cm si ne-a recomandat urmatorul program pe care il si avem: 06,00 - san 10,00 - fructe 14,00 -supa de zarzavat + putina carnitza de manzat (ptr Fier) nu pui (are hormoni) + 40ml suc de fructe 18,00- 150gr iaurt 22,00 -san Cereale ne-a recomandat cu orez (de la orice firma) si FARA GLUTEN iar dupa 6 luni HERO cu orez, porumb si tapioca. Altfel suntem bine si nu am ami avut febra. S-a uitat si la gingii si se pare ca vor aparea si dinthisorii cat de curand [bis]. Cu temperatura de ieri, mi-a spus ca sunt unii bebei care nu stiu sa isi regleze temp si de aceea fac febra mai ales pe caldurile acestea ingrozitoare. Avem o problema cu fontanela este destul de mare si mi-a recomandat sa ii dau FV - la masa de pranz ca se absoarbe mai bine (ideea este sa i-o dau cand nu ii dau lapte) [:D]. Catalina- Matei adoarme tot cu degetelul in guritza la fel ca Erica, parca ar fi nascuti in aceeasi zi [bis] [pup]. La pranz a papat tare bine piureul de legume sa nu ii fie de deochi. Sa il tina tot asa. Dimineata mi-a recomandat sa ii fac milk-shak-uri cu banana sau alte fructe. Sa vedem, voi incerca maine. Mi-a interzis BISCUITII pana la 1 an. Fugim sa papam iaurtelul [pofta] ca ne place tare mult [bis] Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004) http://community.web...user/andruska30

#29
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 19:10

Am uitat: mi-a spus sa il tin la soare intre 08,00-10,00 ca sa isi ia vit D. Voi iesiti asa de dimineata afara cu ei??? Am sa incerc maine sa ies cu el cu toate ca imi este cam greu ptr ca Andrei doarme la ora aceea [bang]. Voi ce fel de carnitza le dati? Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004) http://community.web...user/andruska30

#30
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 19:20

Andra : Felicitari pt rezultatele de la control !! Arturicii stau afara, dimineata, de la 8 :30 la 11 sau 12, depinde cat de cald este afara. Ca si carnite, eu le-am dat tot ce am gasit in borcanele : Pui, vita, miel, curcan. Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -