Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (25)


140 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 12:15

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor din zilele acestea !!
Multumesc mult pentru urari !! La multi ani si voua ! Noi suntem bine, insa eu cu timpul am stat cam rau in ultimele zile. Dar sper sa imi revin. Lui Yann i se simte deja dintisorul, lui Philip i-a spart si cel de-al doilea dinte gingia, se vad, dar inca nu zgarie. Eu ma mir pt ca ei nu gingiile inflamate si totusi dintii … apar. Ieri m-am hotarat sa le schimb ora de culcare la 21(acum este 19 :30) si astfel sa le schimb si ora de trezire din 6 macar la 7. Asa ca mi-am luat rolele si am patinat in Herastrau de la 18 :30 la 20 :30. Rezultat : ei s-au trezit la 7 dimineata si eu...m-am ales cu 2 ore de sport [majoreta] Premergatorul : Noi avem, dar pediatrul ne-a zis ca numai dupa ce se ridica singuri la marginea patului pot sa ii pun il ele. Zymafluor Eu am intrebat dr si a zis ca nu. Deci nu le dau. BABEE FELICITARIII!!!! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#12
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 12:22

LA MULTI ANI IOANA Asa..multumim de felicitari...si ...Phillip are ochii verzi ca ai lui Vio, genele mele, parul probabil al meu sau poate al lui Vio (asta mai tarziu),gura lui Vio, barbia mea si nasul -ambiguu, asa..urechile mele cu o chestie de la Vio pe una din ele,....si in rest tot al lui Vio[:D].Deci se pare ca eu am lipsit cand am facut copilul asta, poate la bobita reusesc mai multe[:D][:D][:D] Mi-e un somn si ma doare capul de nu va zic.Si ma tot doare burtica.Stau si ma gandesc ca si la prima sarcina la fel ma durea, si eu credeam ca vin inamicii.Cand colo, bobita mica se instalase.Vedem luni cum va fi.Poftesc si mi-e somn.Astea ar fi simptomele. Am o meditatie pe la 11, dar si un chef de nu mai pot[V].Aseara pe la 10 suna telefonul fix..raspund:Felicia.Normal ca nu stiu nici o Felicia si am intrebat care?Era o verisoara de-a lui Vio(nici el nu stie de care grad) care a tinut sa ne anunte sosirea lor maine dimineata la Viena.Asta la ora 7, si eu trebuie sa-mi fac planul dupa ei..ca musai sa-si vada nepotul.Asa urasc neamurile astea care'ne scuzati ca n-am mai sunat pana acum, dar nu stiam ce sa va zicem'..asta e.Si culmea e ca acum 2 saptamani soacra-mea ne zice:un vecin vine in Austria si vrea sa vina la voi.S-a enervat pana si blandul Vio[:D]..ca ce, astia isi amintesc de el numai cand e vorba de venit?Si uite-asa maine fac si eu pe nesimtita si ma sui in masina si ma intalnesc la punctul x si le duc la o inghetata([:D]la 7 dimineata e ceva, nu?) si atat. Astazi nu stiu ce voi face in rest ..poate mai dam o fuga in parculet....Ah..acum spal..dar de calcat nu am chef[bang] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univ...9879/botez.html http://community.web...om/user/babee11 http://community.web...ser/phillip0602 Iubi si Phillip (6.02.2004)

#13
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 13:11

Ioana, multi ani fericiti alaturi de cei dragi - in primul rind gemenii, evident!!! Roxana, felicitari si multa bafta in continuare! Andra, cum se mai simte Matei-vorbaretul? Zymafluor - Ericai ii dau cite o pastiluta sub limba si o inghite. La inceput ma chinuiam si eu sa le sfarim, mare parte din prafulet raminea pe farfurioara, apoi am indraznit sa i le dau sa le inghita singura si n-am avut nici o problema. Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)

#14
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 13:19

Babee, tocmai am "vizionat" pozele din parc. Super faine si comentariile, amuzante! Elena si Erica Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini. (6.februarie)

#15
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 13:31

Cerealele - indispensabile pentru o alimentaþie sãnãtoasã a copilului "BUCUREªTI, 21 iulie - Micul dejun format din cereale, lapte ºi fructe este ideal pentru o bunã creºtere ºi dezvoltare a copiilor, au arãtat, marþi, participanþii la o conferinþã organizatã de agenþia PRAIS Corporate Communications sub patronajul companiei Nestlé, în cadrul programului "Mic dejun cu cereale - obiceiuri alimentare la copii". Programul a început în luna mai a acestui an, fiind derulat de Nestlé România cu participarea Societãþii Române de Pediatrie, pentru a informa pãrinþii ºi copiii privind importanþa micului dejun cu cereale pentru dezvoltarea optimã a organismului. Pãrinþii ºi copiii acestora au la dispoziþie pliantul „Mic dejun cu cereale!” - un material informativ complet privind importanþa micului dejun în alimentaþia zilnicã ºi beneficiile consumului de cereale pentru asigurarea ºi menþinerea sãnãtãþii organismului. „Micul dejun este o sursã importantã de calorii, fibre, minerale, vitamine º.a., ce nu poate fi suplinit de nici o altã masã a zilei ºi este recomandabil sã asigure circa 20-30% din necesarul zilnic de energie. Rezultatul benefic al respectãrii acestui bun obicei, de a servi micul dejun în fiecare dimineaþã, este relevat ºi de cercetãrile realizate în ultimii ani în domeniul alimentaþiei copiilor, ce demonstreazã efectele pozitive asupra dezvoltãrii fizice ºi psihice a copiilor ºi creºterea performanþelor obþinute de ei la ºcoalã“, a precizat Adrian Georgescu, directorul Institutului pentru Ocrotirea Mamei ºi Copilului. Includerea cerealelor în meniul pentru micul dejun asigurã energia ºi substanþele nutritive necesare pentru sãnãtate, precum ºi în procesul de creºtere. Studiile internaþionale realizate cu privire la alimentaþia copiilor au relevat cã elevii care consumã cereale sunt mai puþin expuºi oboselii ºi depun un interes ridicat în procesul de învãþare. Lipsa micului dejun din alimentaþia zilnicã a copiilor determinã deficienþe de vitamine ºi minerale, cum ar fi fierul, calciul, zincul ºi vitamina B2. Din alimentaþia zilnicã a copiilor nu trebuie sã lipseascã proteinele de naturã animalã - lapte, brânzeturi, ouã, peºte, carne, legume ºi fructe - sursã majorã de vitamine, ºi produsele cerealiere ce aduc un aport important de fibre, vitamine din grupul B, minerale (calciu, fier, magneziu º.a.) ºi au un conþinut redus de grãsimi. Pentru asigurarea alimentaþiei raþionale a copiilor se recomandã evitarea exceselor de sare, de grãsimi animale (unt, smântânã, slãninã, carne grasã), zahãr, condimente, alimente prãjite în tigaie. Compania elveþianã Nestlé, liderul mondial al industriei alimentare, a fost înfiinþatã în anul 1866 ºi a pãtruns pe piaþa româneascã în anul 1995. Compania deþine mai mult de 500 de fabrici în peste 70 de þãri ºi are o îndelungatã tradiþie în iniþierea ºi derularea de programe de informare ºi educaþionale adresate pãrinþilor, copiilor ºi cadrelor medicale, programul „Mic dejun cu cereale!” fiind o continuare fireascã a acestor activitãþi." MA SCUZATI, DAR NU AM TIMP SA TRANSORM TZ in T, SH in S, etc Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#16
Ioana Co.

Ioana Co.
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 13:56

La multi ani Ioana si numai sanatate tie si familiei minunate pe care o ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Da, Adina s-ar putea sa ai dreptate si noi cele cu cezariana trebuie sa mai asteptam pana la bebe2....Doamne fereste de complicatii!!!.....eu sper sa fie tot baietel, de m-ar auzi soti s-ar supara ca el isi doreste si o "printesa"......, dar sunt asa de frumoase familiile cu doi baietei.......dar si cu doua nurori, nu? Andra si noi am patimit la fel cu dintisorii vreo trei zile.....si tot nu au iesit inca, dar imi spunea pediatrul ca s-a format doar dentitia gingivala...mai asteptam. Pupici, Ioana&Co Ioana & Co.

#17
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 14:00

[s][s][s]

La multi ani Ioana

Felicitari, Roxana si bafta multa la sustinerea diplomei!

[bis][bis][bis]AM SCAPAT!!!a iesit negativ testul. Adina tu tii cu ursul(adica cu sotul meu?)
Lui Bibi ii dau 10pic. de fier(fer-sol)care contine si vit.C si 2 pic. de Vigantol.La fiecare doua luni 1/2 fiola Ca gluconic.Cred ca in cazul nostru nu e recomandat zymafuorul.
Babee,cum am mai zis: frumosi bebei nostrii .Sa-ti traiasca si tu sa ai o sarcina superusoara.
Andruska- mie pediatra mi-a recomandat pentru febra comprese reci pe frunte( cica se evita intrarea in convulsii). Anduta fiind mare ii pun cate un cubulet de ghiata intr-un prosopel ud.
Vorbim later ca s-a trezit Bibi.
O zi buna tuturor!!
[pup][pup][pup]

Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

#18
saphir

saphir

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 14:06

Ioana, [s]la multi si minunati ani[s], sa ne traiesti si sa ai parte de ce e mai bun pe lumea asta, alaturi de ai tai scumpi Arturici si sotul tau!!! [pup][flo]

Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04)
http://community.web...m/user/ClimAmos


#19
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:03

Sa ne traiesti, mama a Arturicilor, si sa ne aduci si o Arturica! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunile din viata ta! [flo][flo][flo] Mai Daddy68, mi-ai dat o veste proasta. Te asteptam peste o luna cu vestea cea buna. Si bineinteles ca eu tin cu ursul, doar n-o sa tin cu VULPEA. [zz] Ane, asa e, si doar stiam exact povestea cu cezariana ta. Hai c-ai scapat de data asta.[pup] Buli, lasa tu varsta, ca asta tot fofilat se cheama.[:p] Diana, pai eu fac asa: dimineata ii fac ceiutul. Ii pun pastiluta cand e ceiutul fierbinte. si uite ca se dizolva. In maxim 1 minut. Probabil ca tu o pui cand e rece si merge mai greu. Si m-ai distrat cu explicatiile cum zdrobesti pastiluta, dar mi-am amintit ca si eu am incercat asa, numai ca nu-mi iesea nimica. Imi zbura pastila cat colo de nu mai aveam ce da fetii. Asa ca am renuntat la varianta asta. Andruska...lasa vrajeala...programeaza fetita...[zz] Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#20
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 15:15

Tot eu. Sfatuiti-ma, va rog, ca nu stiu ce sa fac. Ma tot bate Cristi (sotul meu) ca cap sa plecam in concediu macar o saptamana, in Turcia sau altundeva, halim si sa stam doar cu burta la soare. Ideea asta o are de multicel, adica face vreo 2 luni. Tot am incercat eu sa-i zic ca nu-mi vine, ca o sa ne fie dor de maimutica, ca nu ma lasa sufletul...el tot ii da sus si tare ca e cam obosit, ca o sa sunam zilnic acasa, ca maimu o sa faca bine (sigur ca o sa faca, ca si acum face bine, ca noi o vedem doar dimineata vreo 1/2 ora cand ne pregatim de mers la servici si seara vreo 2-3 ore...deci oricum se descurca copilul cu bunicile si bona...fara noi)... Nu stiu acuma ce sa fac. Mi-e mila de el, ca stiu ca lucreaza ca un apucat si abia asteapta o oaza de odihna, dar asa sunt de sigura ca n-o sa-mi tihneasca acolo...si asa o vad rar pe maimutache, acuma ma duc si in concediu... Voi ce-ati face? Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -