Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum ati renuntat la mesele de noapte (alaptat)


22 raspunsuri la acest subiect

#21
mandita

mandita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 11 august 2004 - 22:57

uite cum am scapa eu de intreruperile astea nocturne(nu de tot, da pe-aproape). Ea se culca pe la 11 noaptea dupa o masa copioasa, adica preferam sa stau mai mult la acea masa ca sa isi ia destul laptic. nu ma culcam ci mi vedeam de treburile mele (ordine, pedichiura o masca cosmetica un masaj etc) pe la 1 noaptea chiar daca dormea ii bagam tzitzi in gura si mai manca o portie. Apoi ma culcam. Avantajul este ca, chiar daca te culci mai tarziu, nu mai ai somul intrerupt, iar sugarii tind sa se trezeasca mai degraba pana la 2 noaptea decat spre dimineata. Sper sa mearga Pupici www.freewebs.com/adrianaclaudia

#22
mandita

mandita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 11 august 2004 - 23:03

inca ceva, daca totusi se trezeste noaptea o pun langa mine in pat pe o parte, la urmatoarea trezire isi gaseste singura tzitzi iar eu dorm. la varsta pe care o are bebelu' tau tre sa eructeze deci probabil va trebui sa te ridici. Eu nu o mai bat pe spate de la vreo 2 luni juma' si se pare ca nu-i dauneaza. Dar lasa, ca experienta de mama te va face f inventiva. Ai incredere in instinctul tau. www.freewebs.com/adrianaclaudia

#23
nicoleral

nicoleral
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 august 2004 - 00:08

Si acum la aproape 4 luni bb meu se trezeste noaptea. Daca mananca pe la 9 seara se mai trezesre la 1-2 si apoi incepand cu 3-4 dimineata incepe sa se foiasca si face atata galagie incat ma trezeste. Cu toate ca incerc sa-i dau apa sau lapte- ca sa ma conving ca nu-i e foame sau sete- tot nu reusesc sa-l linistesc pana pe la 5 dimineata. Si asta se intampla de la inceput.. ca si tine , au fost dimineti cand pur si simplu nu reuseam sa deschid ochii. mergeam la el cu ochii nchisi si-l pipaiam.. a fost crunt.. Dar uimitor...m-am obisnuit cu programul asta, iar acum incerc sa dorm atunci cand doarme si el.. las si gatit si alte treburi.. doar sa dorm.. Si ce mi0as dori nopti intregi de somn....Sotul saracul intelege si gaseste el ceva de mancat daca ii e foame.. Slava Domnului.. Rabdare.. multa rabdare.. NIcoleta si Mihaita -27 apr 2004.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -