Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (4)


139 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 17:08

Continuarea Bebelusilor de Mai-Iunie 2004 (3)
[flo]


Irina,veve & croko[hia]




#2
Mamica_de_mai

Mamica_de_mai

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 17:21

[mamica]Mamici si [copil] bb-lusi



1. Nally [flo] (5 Mai) Sebastian Ionut- D.N 14 Aprilie 2004! (ora 15,40 2,650 kg si 48,5 cm!/ Apgar 9) (primul din listutza!!) http://community.web...m/user/nally116
2. Laura22[flo] ( 5 Mai) Justin - D.N 20 Aprilie 2004! (2.900gr si 49cm )
3. Monet[flo] (2 Mai) Lia - D.N 24 Aprilie 2004! (3270 gr / 52.5 cm) www.seansimon.com
http://community.web...om/user/mcmst39

4. AndraM[flo] (15 Mai) Adelina Dora - D.N 26 Aprilie 2004! (ora 21,10 2900 gr, 49 cm / Apgar 9,)
5. Alina33[flo] (5 Mai) Dragos - D.N 29 Aprilie 2004! http://www.inarad.ro/dragos/
6. Flaviutza[flo] (5 Mai)Alexia Gabrielle- D.N 2 Mai 2004! (3,600 gr)
7. Irinusha[flo] (10 Mai) Cristian Mihai - D.N 3 Mai 2004! (ora 5.27 3450 gr/53 cm/scor Apgar 10/10) http://community.web...user/fam_irimia
8. Lore71[flo] Raducu - D.N. 3 Mai 2004! ( ora 9:15 g 3250 gr)
9. Heron[flo] (2 Mai) Adrian Dominic- D.N 5 Mai 2004! (ora 23:18 GMT 3,510 gr /54,5 cm)
10. AngiVa[flo] (23 Mai) Adriana Maria - D.N 5 Mai 2004! (3250 gr/ 51 cm)
11. Maria [flo](15 Mai) Petru Alexandru - D.N 6 Mai 2004! (2,800gr/49 cm)
12. Albinutza[flo] (9 Mai) Cosmin Alexandru - D.N 7 Mai 2004! (3680gr/ 53cm)
13. Catalina-Roxana[flo] Isabella - D.N. 08 Mai 2004
14. Piatra Lunii [flo](20 Mai) Ingrid Maria- D.N 10 Mai 2004! (ora 00:02 2,870 gr)
15. Lauraa[flo] (7 Mai) Lara Celine- D.N 10 Mai 2004! (ora 12.00 4,130 gr / 52 cm Apgar 10/10)
16. Brinnie[flo] - Victor - D.N. 12 Mai 2004! (3,250kg)
17. Anca[flo] (25 Mai) Radu Nicolae - D.N 14 Mai 2004! (2800 gr/ 50 cm)
18. Tutus[flo] (18 Mai) Cristian- D.N 15 Mai 2004 ! (ora 12:46 3760 gr/50 cm)
19. Madutza[flo] (25 Mai) Ana Maria- D.N 17 Mai 2004! (4,200 gr/52 cm scor Apgar 10) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
20. Eugenia [flo] () Alina - D.N 17 Mai 2004
21. Ohaulica [flo](7 Iunie) Cristina Veronica- D.N 18 Mai 2004! ( 2.900gr/ 52 cm scor Abgar 9)
22. DanaA[flo] (30 Mai) Stefan - D.N 21 Mai 2004! (ora 9 2,700 kg / 48 cm)
23. Mamaleone[flo] ( 21 Mai) Elena- D.N 21 Mai 2004! (4100gr/ 54 cm scor Abgar 8)
24. Mihaiuta[flo] (26 Mai) Horia - D.N 22 Mai 2004! (3,250 kg / 50 cm)
25. Christina[flo] (31 Mai) Victor- D.N 22 Mai 2004! (3.750 kg scor Abgar 9)
26. Oanna [flo] (5 Iunie) Codrin Ionut-D.N 24 Mai 2004! (ora 19:20 3,950 gr / 53 de cm)
27. Cady[flo] (2 Iunie) Rares Andrei-D.N 26 Mai 2004! (ora 14:15 3.550 gr/ 50.5 cm scor Apgar 9/10)
28. Anculina[flo] ( 27 Mai) Maria Carolina - D.N 26 Mai 2004 ! (ora 17.30 3.100gr/ 51 cm scor Abgar 9/10)
29. Anacami [flo](9 Iunie) Sebastian Alexandru - D.N 26 Mai! (ora 07.47 2840gr / 48cm) http://community.webshots.com/user/anacami
30. Irinel[flo] (9 Iunie) Daniel-D.N 28 Mai 2004! (ora 18:34 3,760 gr) http://photos.yahoo.com/georgeghita
31. Eryka[flo] (25 Mai) Ayumi - D.N 3 Iunie 2004! (ora 18.25 3028gr / 50.5cm) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Eryka
32. Clau07[flo] Alexandra - D.N 8 Iunie 2004! (3450gr, 51cm)
33. Gabitza ro [flo] (4 Iunie) Dennis Alexander - D.N 9 Iunie 2004! (3,475 kg si 48 cm, scor Apgar 9-10-10)
34. Laureta[flo] (18 iunie) - D.N 10 Iunie 2004! ( 3.200 gr. scor Abgar 9)
35. Getutza[flo] (16 Iunie) Andrei- D.N 11 Iunie 2004! (ora 9:58 3.400 gr)
36. Iuliana c [flo](28 Iunie) Rares - D.N 12 Iunie 2004! (ora 9:35 2900 gr/ 48 cm) http://community.webshots.com/user/pisica124
37. pd (Paloma)[flo]Cristina-Maria - 14 Iunie 2004! (3,000kg, 50cm si Agpar 9)
38. Ioana c [flo] Patricia Maria - D.N 15 Iunie 2004! (ora 8.40, 3450 kg, 53 cm, Scor Apgar 7/9)
39. Ralu [flo](28 Iunie) Maria - D.N 16 Iunie 2004! (ora 3.33 3540 gr / 51 cm)
40. Iulia P[flo] (14 Iunie) Thomas Anthony - D.N 17 Iunie 2004!
41. Laurina [flo] () Mihnea - D.N 29 iunie 2004!


Scorul:


16[zana] / 24 [cavaler]




[s]Ziua Mamicii de Mai - Iunie [cheers]



Ianuarie

Februarie
Anacami 20.02.1975

Martie
Irinel 07.03.1974
Nally 16.03.1979

Aprilie
Iuliana c 08.04.1978

Mai
Madutza 08.05.1978
Irinusha 27.05.1974

Iunie
Brinnie 05.06.1976
Lore71 23.06.1971
Heron 30.06.1967


Iulie
Paloma 29.07.1973

August
MariaI 01.08.1978

Septembrie
AndraM 09.09.1974

Octombrie
Cady 03.10.1976
DanaA 08.10.1976
Piatra Lunii 09.10.1974
Oanna 27.10.1977

Noiembrie
Eryka 07.11.1978
Mamaleone 27.11.1977

Decembrie
Monet 19.12.1967
gabitza ro 23.12.1976
Alina33 24.12.1969

#3
alina33

alina33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 193 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 18:40

Madutzo ce faina-i grasunica!!!![:D]Nu te superi ca i-am zis asa?!E faina seamana pe tine.Si ce mult par are!!Al meu seamana pe tacsu.Are par in spate.Ar fi trebuit sa semene pe mine macar la par.Imi pare rau ca a facut iar otita.Poate n- sa ramina cu sensibilitate la urechi. Naly saru'mina de pot cu sinul.Asa macar maninca la 3 ore dintr-unul si se obisnuieste iar cu el.Asa stateam 6 ore si daca nici nu avea chef sa suga ma apucau nervii.In rest toate sunt bune.Sper si la voi sa fie la fel. Pupici Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos

#4
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 22:09

Buna fetele! Doamne ce de ati mai scris, eu n-am apucat nici sa citesc tot, da incerc daca ma lasa bebe. Dupa ce alaltaieri a avut o zi grozav de buna, a fost cel mai cumintel copil, asa cam ca Lia (:-)), ieri s-a chinuit saracul de dimineata pana seara si azi-noapte, plus azi-dimineata da acum pare ca s-a linistit. Cred ca eu am facut greseala ca am baut suc de mere, da am zis ca e pasteurizat si e ok. De ce cred asta? Pentru ca si caca era schimbat la culoare si a fost singurul lucru diferit de ziua precedenta pe care l-am mancat sau baut si ar fi putut sa ii provoace dureri de burtica. Anculina, fetita ta sigur nu plange de dureri de burtica? Sa stii ca ei au zile bune si zile rele cand nu se opresc din plans daca au colici. CU temperatura, mie mi-a zis o asistenta la spital sa ii pun mana pe nasuc si daca e rece sau oricum nu arde, copilul n-are febra. Plus ca si eu stiu ca e normal ca ei sa aiba putin mai mare temperatura, nu e musai, da pot sa o aiba, eu zic sa nu ii mai dai medicament. Madutza, vai ce rau imi pare de mititica ta, ce s-o chinui ea. Da daca e asa periculos, de ce nu ne atrage nimeni atentia? Nu m-as fi gandit la asa ceva. Ar trebui sa se spuna proaspetelor mamici sa nu ii alapteze pe bebei culcat... Mona, bravo, hai ca ce a fost greu s-a dus :-) Eu am oroare de dizertatii, de sustinerea lor mai ales, chiar si in romana, da in engleza...Bafta multa! Ce frumos ca fetita voastra si a nasilor sunt asa apropiate ca varsta, o sa fie prietene bune si voi o sa va distrati de minune si voi cei mari, si cele micute ( cand vor fi mai marisoare, da si acum e frumos ca puteti iesi cu cineva care are copil apropiat ca varsta si deci are aceleasi preocupari si program modificat legat de mesele copilului...) Piatra Lunii, duceti-va, da gasiti loc la umbra undeva, ca nu e indicat sa stea la soare. Si tineti-o dezbracata sa nu ii fie prea cald. Noi am fost la o ora jumate de mers cu masina si a fost frumos (sambata trecuta). i-am luat cosuletul lui cu noi si a dormit 4 ore neintors, a fost prima si pana acum ultima data cand a dormit asa mult pe timpul zilei. Cu sanul, da-i intai sa suga de la cel pe care il respinge, poate ca nu are la fel de mult lapte ca celalalt. Si daca il tot pui la el prima data, o sa suga mai cu forta ca e mai infometata la inceput si o sa vina mai mult laptic si la ala. Incearca, nu stiu daca merge, e o parere. Maria sa iti traiasca cumintelul, ma bucur ca sunteti bine. Fug ca s-a trezit, Pupici Irina si [copil] Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez) Data nasterii: 28 Mai 2004

#5
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 00:13

Buna mamici si pupici la bbici! Multe pupicuri pe nasucuri la toti bbii sarbatoriti! Sebi, primul pe listuta si primul cu trei luni, tie in special multe pupicuri! Sa cresteti mari si sanatosi ... si la punga grosi! [;)] Si multe [flo] ptr. toate mamicile! Sunteti super!!!! Pana acum am stat cu Cris in brate sa-l adorm ca era deja marait de somn (dar am recuperat zilele fara voi :) si v-am "citit")... asa raspund si la intrebarea cum adoarme Cris. Mai avem si zile bune cand adoarme la plimbare sau stand asa in patut sau scaunelul lui ... cel mai usor adoarme in scaunelul de la masina, probabil ptr. ca-i leganat ;). Dar toti la mami in brate e tot mai bine ... na, ca s-a sculat, l-am pus pe burta si sunt curioasa ce se intampla! Incerc sa va raspund, dar scuze daca va incurc ... Mona, petrecere faina la week-end ... suna tare misto! Pietricico, duceti-va mai la mare, deja te invidiez. Ai sa vezi ca daca va simte Ingrid relaxati si veseli o sa fie si ea fata cuminte ... va descurcati voi sigur!!! Madutzo, imi pare rau de Uca! Saracuta de ea, cand tocmai se facuse si ea bine si scapase de medicamente si dureri. Ce tampenie ca nu ai stiut cum e cu alaptatul stand lungita ... ce ma enerveaza doctorii astia! Tie felicitari ptr. lapticul salvat! Tine-o tot asa! Ioana, nu te alarma ... stiu, usor de zis! Febra e grava daca e peste 39 grade ... incearca cu un supozitor de paracetamol (ptr. copii). Insa daca tie nu-ti place doctorul schimba-l urgent. Trebuie sa ai incredere in el, e f. important! Nallysor, petrecere faina la parinti si nunta superba! O sa fi sigur o nasica super faina ... si in acelasi timp si o mamica buna! Imi pare bine ca a intrat Tutusica sa va scrie ... va pun si scrisorica ei, dar in moment imi face contul de mail figuri si nu mai pot intra ... dar nu va uit. Promit! Crisuletz s-a crezut la ora de sport, asa pus pe burtica, ca tot face exercitii de tinut caputul ... deci s-a trezit, asa ca l-am intors din nou pe spate si acum se uita curios la caruselul lui si rade la maimutele ... cica mi-a dormit copilul. Hai ca incerc sa-l culc din nou ... Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )

#6
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 00:17

Mama ce tampenie ... noroc ca facusem copy ca nu mai mi-a mers internetul ... intre timp mi-am adormit din nou copilul, merge si contul de mail, asa ca va pun aici scrisorica lu' Tutusica: Salut Irunusha draga, m-ai facut sa rosesc si sa mi se umezeasca ochii ca nu ne-ati uitat. Noi suntem bine si copilasii si eu si sotul. Am inceput intr-o zi cand eram inca in olanda sa va scriu cum a fost nasterea si cum e starea de sanatate a lui Cristiuta Mistiuta, dar a venit vijelia ® si mi-a dat escape si mi s-a dus tot ce-am scris si apoi n-am mai avut vreme. Uite in linii mari cam care a fost viata noastra. Cand l-am nascut pe C, primul lucru m-am uitat la putulica lui. "E baiat!" Am fost fericita, apoi m-a uitat la copil, era ca o vanata.Am inlemnit si imi venea sa plang. Apoi mi-au explicat ca are culoarea ast pt ca i-a fost cordonul ombilical in jurul gatutului si din cauza asta mi-au dat tot felul de indicatii in timpul expulziei. Ma rog, vineteala i-a trecut si asa i-am multumit lui Dumnezeu ca mi-a dat inca un copilas.Dar apoi am vazut alte probl. La un ochisor avea o infectie, de care am scapat dupa vreo 3 sapt de spalari si antibiotic...(eram disperata). Dar nici cu putulica nu era ok. Mi s-a spus ca ce are la putulica poate sa fie din cauza hormonilor secretati de mine in timpul nasterii, si sa mai astept inainte sa ma panichez(ca parca am putut). Vremea a trecut (2 sapt) si am mers la medic. Medicul mi-a spus a bebeul a facut o infectie (impetigo), iar pt ce are la scrot e nevoie de o echo ca sa-i confirme daca e hidrocel (acumulare de lichid in scrot). Dar n-am mai stat in olanda mult si cand C avea 3 sapt si-unpic am venit cu masina in Ro. Drumul a fost un calvar pt R si am jurat ca e ultima oara cand ma pun cu el la drum asa lung si pe calduri. Aici am mers la un medic (chirurg urolog) si a spus ca putilica lui pur si simplu are unpic un alt design. Canalul urinar desi nu e 100% normal pozitiunat, nu e obstructionat si nu e nevoie de interventie chirurgicala (cel putin nu inca), iar la scrot, are hidrocel si sa trebuie asteptat pana le la 3 ani maxim, ca s-ar putea resoarbe (in general asa se intampla). Na ce sa spun, mi s-a luat marea piatra de pe inima cand stiu ca totusi Cristiuta Mistiuta e in limitele normalului. Piticul cel pic e un ingeras cuminte cuminte care papa, face pisu, mai un kaki, mai o poveste, un zambarit, un scancet cand il doare burtica, .. de-ale copiilor. Zilele trecute mi-a spus sotul ca mi-ai scris, dar doar acum am avut vreme sa vin la internet. Suntem de 5 sapt in Ro (ion Zalau la parintii mei) si nu prea am vreme de mine. Aici m-am intalnit cu Eugenia (chgeni cred ca era id-ul ei). Are o fetita. Alina. S-a nascut in 17 mai cu 2800gr (sau asa ceva). Cu ea m-am intalnit de 2 ori (desi locuim la 500 m una de alta). Nu cred ca o sa mai apuc sa citesc pe forum (cred ca e inutil sa ma mai plang de cat de rapida e tzava si cat de buna e tastatura si monitoru), dar daca nu te superi, te rog sa le transmiti tuturor mamicilor o gramada de flori, iar pt ingerasi gramezi de pupici. Cristina si trupa vesela. Asa ca acum stim si cate ceva despre Eugenia ... cine-i aici mamica de mai cea harnicuta s-o adauge si pe ea si Alina in listuta? Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )

#7
Irinusha

Irinusha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 874 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 00:45

Asa, si acum sa trecem la povestit .... De sambata trecuta era Crisuletz al meu schimbat ... dar asa "frumos" a inceput sa faca marti, cand a plouat non-stop. Ce facea? Pur si simplu se punea pe urlat ... nu mai plangea, ci urla. Nu-l puteai linisti decat cu ceai si asta si in timpul cand trebuia sa pape laptic ... asa ca-mi manca copilul pe la 5-6 ore si destul de putin, plus ca se arcuia de nu mai puteai sa-i infesi, nimic. Am zis ca-i de la vreme, ca-l trage la somn si el obosit face urat ... dar ne-am speriat rau de tot miercuri seara, cand proaspeti ajunsi acasa de la parinti, eram cu cateva minute de inchidere in magazin sa-i luam copilului alt lapte ... Asa ca miercuri seara i-am schimbat laptele, joi dimineata mi-a facut iar o criza, dupa care mi-am spus: copilul are ceva ca nu urla el de nebun, eu ma duc la doctor. Pana am ajuns eu la doctor a mai tras Crisuletz un somnic, dupa care s-a trezit vesel si iar cuminte, dar m-am dus totusi la sfaturile mamei mele. La doctor i-a luat sange din degetel - saracutul - sa-i faca test daca are infectie ... si nimic, copilul sanatos. L-a examinat si doctora, tot asa ... cica se intampla sa urle si copii de obicei cuminti, sa-l las acum pe laptele nou, sa nu-l mai invat cu supozitoare ca poate sa stea fara cacuta 5 zile - de parca poate cineva sa stea sa se uite cum se chinuie copilul? - si sa mai astept, ca pot veni oricand cu el la ea. Zis si facut ... dar asta ptr. ca e Crisuletz iar Crisuletz cel de dinainte, zambaretz si vorbaretz ... si-a revenit din senin, nu stiu ce a avut - ca nu se poate, trebuie sa fi avut el ceva, ca nu-i copil rau sa urle din senin - dar sunt fericita ca si-a revenit! Vi s-a intamplat si voua? Acum vad ca cu noul lapte ii merge bine ... poate s-a satura de cel vechi ... si ce-i bine e ca deja de joi face caca singur, bine, moale cum trebuie si in fiecare zi. Chiar eram curioasa daca se repeta si azi si mi-a facut o bucurie cand m-am apropiat de patutul lui si putea de-ti lua nasul ... Parca sunt nebuna, ma bucura o cacuta ;) ... dar zau ca asa e, mai ales ca nici nu s-a chinuit s-o faca, nici macar n-am bagat de seama ca baiatul meu face "afaceri mari" ;) Si sa ne laudam si noi: luni, pe drum la ai mei, si-a descoperit baiatul meu mainile. Mai bine zis pumnul stang ... il ducea in fata fetei, se uita la el si si-l baga in gura ... sau barem incerca. Noi faceam pe noi de ras ca nu reusea mereu ... si si-l ducea pe langa cap, il baga in obraz ... dar si cand inimerea gurita, era tare fericit si incerca sa-l bage pe tot in gura, deschidea gurita cat putea el de mult si molfaia la pumnisor. Tare dragalas ... asa mi-a parut de rau ca nu am avut camera cu noi sa prindem momentul. Acum e baiat mare, nu mai da gres, gaseste gurita din prima [:D] Si mai nou, si-a descoperit si pumnul drept, cu toate ca doar pe stangul il molfaie ... cu mana dreapta impinge cateodata pumnul stang ... sa inteleg ca-i baiatul meu stangaci? Cam astea-s noutatile noastre ... azi a fost Cris iar plimbat de Oma, eu am rufe calcate - ce bine - maine mai vin bunicii o data sa petrecem o zi impreuna ... vremea s-a indreptat si in sfarsit simtim si noi ca-i vara - mai era putin si-mi luam cizme de cauciuc ;) ... ce sa mai, asa tot sa traiesti! :) Va pupic si va doresc la toate un week-end superb!!! Si mai ales sanatate multa bb-ilor si mamicilor! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 )

#8
Anculina

Anculina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 02:03

Fetelor mi-am facut azi programare ot asta mica la Medicover la 19.20. Ma duc acolo si la receptie constat cu stupoare ca doctorita pediatra la care ma programasem fusese de dimineata si ca programarea mea exista, intr-adevar, dar la un doctor GENERALIST ! Ha! Cred ca am vazut negru de nervi! Am plecat val vartej de acolo si nici nu mai merg vreodata acolo! Ce-o fi frate asa de greu sa introduci in calculator un nume si o ora corect? Vin cu copilul de o luna jumate in plina criza de colici la renumitul centru sa mi-l vada o doctora buna - pe bani buni - si din cauza unei ametite de receptionere se duce naibii ziua mea! Asa ca am fost la ... Budimex! Pai unde sa ma duc la 8 seara? Si am fost placut surprinsa! curat, frumos, renovat, termopan, aer conditionat, erau doar 2 persoane in fata mea, in 10 minute eram deja in cabinetul doctorei care a fost superdraguta si... BUBULINA mea e sanatoasa!!! Are crize f. puternice de colici, atata tot! A controlat-o si paracontrolat-o, a intors-o pe toate partile, e totul O.K. multumesc lui Dumnezeu, temperatura nu e alarmanta decat dupa ce trece de 38 zice sa-i dau Efferalgan, iar crizele de colici, asta e, zile mai bune, zile mai proaste! Stiti ce fericita sunt? Am tinut atat de mult sa mai am parerea unui al doilea doctor ca sa ma linistesc, si cand am vazut ca la Medicover mi-au zapacit programarea... Dar acum suntsuperfericita. Merci la toate pt sfaturi, pupici fericiti! Nu mi-ati dat nici cabinet( acum nu mai e cazul) dar nici doctor! [pup][pup][pup]

#9
Eryka

Eryka
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 04:05

Buna fetelor
Va pupic dulce pe voi si pe bebeii vostrii sunt si eu in treacat sa vad ce mai faceti .Nu v-am uitat.Pe 27 iulie pleca mama si cu sora mea ,uff cred ca imi va venii tare greu dar trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.Sper ca dupa aia sa revin inapoi aici in forte si sa stam la povesti ca inainte.
Ayumi acum doarme ,este o dulcica ,a prins carnita pe ea si asa imi vine sa o mananc toata.Este cuminte si nu imi face probleme .Doarme noapte tare bine.
Acum va las si revin dupa 27 iulie.
Pupici.
Madutza La multi ani ptr Mariuca astazi face 2 luni ,sa iti traiasca si sa se insanatoseasca cat mai repede.
Va doresc bebei sanatosi si cuminti.Revin peste o saptamana.

[foto]
poze_1
poze_2

Eryka & bebelusha Ayumi (nascuta-03.iunie.2004)

#10
clau07

clau07

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 05:51

Salutari fetelor, si [s] tuturor bebelusilor sarbatoriti

Madutza, nu stiam ca din cauza pozitiei de alptare se poate face otita. Chiar nu am citit si nu mi-a spus nimeni. Si eu o alaptez noaptea tot in pozitie culcata in pat una langa alta. In felul acesta adoarme si apoi o pun la ea in pat.
Va trebui sa schimbam aceasta pozitie cu toate ca mie imi este mult mai practic decat sa ma ridic. Mai dorm si eu langa ea.

Erika, Este tare dulce Ayumi. [flo]



Claudia si micuta Alexandra


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -