Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (8)


121 raspunsuri la acest subiect

#21
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 20:56

Flaviana, botezul l-am facut la o bisericuta din lemn care habar n-am cum se cheama, undeva pe Gh. Petrascu parca (vis-a-vis de scoala 75), pe langa parcul Voinicelul. Am descoperit biserica intamplator, mi-a placut, era destul de aproape de noi asa ca am aranjat sa facem botezul acolo, desi nu cunosteam pe nimeni acolo (nici macar preotul) si nu mai fusesem la vreo slujba inainte. Totul a fost ok, mai putin faptul ca n-avea aer conditionat sau un alt sistem de aerisire, asa ca am fiert in suc propriu vreo 45 de minute, noroc ca eram singuri care botezam la ora aia, ca altfel nu stiu cum am fi suportat caldura. Cat despre poze, nu ma supar si nici nu ti-o iau in nume de rau, dar sincer nu vad ce rau i-ar putea face Malinei, chiar daca da de ele vre-un dement/pervers care n-are altceva mai bun de facut. E doar o poza a unui bebelus iar bebelusii au poze goi de cand ma stiu. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#22
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 21:58

Buna ziua mamici!Acum ne-am intors si noi de la cumparaturi.Bineinteles ca nu m-am putut abtine sa-i mai iau pisicutei inca un vraf de hainute,desi are o garderoba de manechin adevarat.Pur si simplu,cind intru la raionul de bebelusi innebunesc!!! Claudelule,succes cu engleza..hai ma,ca trebe sa fie un pic mai usor ca suedeza[bang] Flaviana,eu stiu ca Amelie are greutatea foarte buna pentru ca am acasa un caietel al ei cu o diagrama si completez greutatea in raport cu inaltimea.Cred ca e foarte OK si cu Tiana si nu are rost sa te ingrijorezi! Cipstyle,cred ca tu ma intrebai de vaccin(am o memorie scruta,uit de la mina pina la gura).Noi facem numai unul la 3 luni si la 6 luni altul,dupa care mi se pare ca mai e unul la un an.Cel de 3 luni este pentru difterie,si inca doua chestii pe care nu stiu cum sa le traduc,plus polio si Hib.Toate astea intr-un singur vaccin.Acelasi se repeta din 6 in 6 luni,pina la un an jumate. Lui Amelie i l-au facut in piciorus,nu a avut nici un efect secundar,nici febra,nici dureri,spre fericirea mea,ca eram cu inima in git.Claudelu,bine mi-ai facut ca m-ai certat ca nu vroiam sa ma duc.Sa stii ca m-am dus de gura ta[:D][:D].Adevarul este ca nu mi-as fi iertat greseala de a nu merge,sa fiu linga pisicuta mea dulce in momente grele Fetelor,cind ne stringem pe chat??? Pupici Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos....12000/my_photos

#23
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 21:59

Flaviana,pot sa ma uit si pentru tine pe diagrama,da-mi exact inaltimea si greutatea Tianei,ca sa te linistesc![bis] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos....12000/my_photos

#24
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 00:11

Fetelor gata m-am calmat!!!! Intai vreau sa raspund la intrebarile puse de Mickyyy... 1. Si mie mi se intampla destul de des sa-mi pierd rabdarea, dar asta se intampla cand sunt la bucatarie sau am ceva treaba prin casa si piticot are chef de joaca sau nu vrea sa doarma si trebuie sa fac km din bucatarie pana la el, dar cand ii vad fatuca aia de ingeras si daca ma mai intampina si cu un zambet uit tot...cred ca e normal ce ni se-ntampla, e ceva nou in viata noastra...ne obisnui si apoi mai facem unu cu care probabil ne vom comporta altfel avand experienta! Na, ca asa i-am raspuns si Roxanei....Si eu mai vreau unu chiar cu riscul de a pierde actualul job[bang][bang][bang] 2. Mai acum daca stau bine sa ma gandesc, mi s-a intamplat si mie de cateva ori...vezi ca poate ca intradevar nu ne dam noi seama...eu am patit sa ma joc cu el si brusc sa inceapa sa planga, din motive doar de el stiute...Mai putin si ne spun ei cum vor sa ne jucam si de-a ce!!! Mickyyy nu ma vait ca mi-a venit ciclul ci doar ma dispera pe de o parte iar pe alta parte ma bucur ca pot incepe sa iau anticonceptionale, ca totusi nu vreau chiar asa de repede inca un bebelusi si de fapt nici nu am voie 2 ani sa raman gravida[batcap][batcap][batcap]Am totusi o nedumerire...prima data cand ti-a venit a venit din abundenta sau asa doar putin...ca mie imi vine fff putin deocamdata...poate de maine incepe sa curga Muresul[alcool][alcool][alcool] ELena draga mea pai daca nu mergeai cu Amelie la vaccin era vai de capul tau, primeai [sm][haibat][mariaj]...Auzi azi i-am aratat lui Claudiu pagina ta din album si magarul a inceput cu alea:"ce frumoasa e Elena, cand am onoarea sa o cunosc, ce bine arata", numai sa ma bage pe mine in boala, tipic masculin[blabla]...a marit poza ca sa o vada mai bine si numai dracii de astea a facut...las' ca l-am pus eu la punct[duel][mariaj]...i-am spus ca e prea gras ca sa te uiti la el[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Si chat facem cand vrea muschiul tau, numai sa ne lase piticotii!!! Corina imi pare rau pentru micuta ta...ai grija de ea, da-i supozitoare, sau fa cum facea mama cu mine cand eram mica si garantat trece...taie un cartof feliute, nu foarte subtiri si i le puni in palmi si pe talpi...sper sa stea...iti spun la mine era singura chestie care facea febra sa scada si crede-ma ca eu nu fac 38 ci numai de la 39 in sus si cu delirari...cartoful absoarbe tot si ai sa vezi ca tot se inegreste...Multa sanatate ii doresc fetitei tale! Simona vi si la mine la calcat???Am si eu un vreaf de ele...cu astept cu incredere!!![:)][:X][:)][:X] Flaviana ziua ta e sambata, iar a mea vineri...O facem de o petrecere si cu fetele noastre...eu va invit fetelor de pe acum la [bum][batetoba][yami][cri][harp][disco][bere][berica] [cafea][jamaica][pahar][papica][pepsi]Va asteptam cu drag!!!!! Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos http://www.bebelusi.home.ro/

#25
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 13:05

In sfarsit, merge si la mine chatul....daca's gasca.....ieri am uitat sa dau restart la calculator dupa instalare si normal ca n-avea nici un efect. Claudelu, prima data mi-a venit enorm de mult incepand chiar din prima zi, cred ca in viata mnea n-am avut asemenea ciclu. Si vad ca si acum tot la fel e. Nu-mi mai ajunge un pachet de absorbante odata [bang][bang][bang]. Galusca mea e din ce in ce mai scancita....eu cred ca incep sa-i iasa dintisorii, azi-noapte la 4 avea chef de joaca [bang] [bang], azi o tine tot intr-o maraiala, isi suge buza de jos in continuu si se tot freaca cu limba pe gingia de jos. Dintisorii la ea se vad de cateva saptamani bune, de fapt mugurasii, dar pe interior, nu stiu cat mai dureaza pana o sa-i iasa primul, desi la semnele care le da, nu cred sa mai fie mult. Zicea cineva de dependenta de forum, iaca-ma si pe mine...stau cu tzusca-n brate si butonez, iar ea si-a sprijinit un picior in tastatura si mi-o tot impinge de langa mine [:D]. Hai ca-i ma duc sa vad daca reusesc sa o pacalesc sa faca nani...poate am noroc. Pupici si-o zi buna tutror. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#26
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 17:20

beatrice, o sa ne fie dor de tine! Sa rezolvi cat mai repede problema cu net-ul, ca nu se poate altfel!!! Roxana & Andrei Alexandru (19.04.2004) http://f2.pg.photos....m/roxanacaz2000

#27
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 17:54

Micky, unde ai fugit de pe chat? Ca tocmai ma oprisem ca sa vb ! Na, poate mai vii! Roxana & Andrei Alexandru (19.04.2004) http://f2.pg.photos....m/roxanacaz2000

#28
cipstyle

cipstyle
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 18:03

Nici eu nu spun, e palpitant sa gaseasca fiecare [:D] ! Multumim Roxana si Luigi, e super site-ul! Nu stiu ce-i cu papushica mea, doarme cred ca de peste 2 ore. Mai e un pic si ma duc la ea s-o scol, sa ma conving ca totul e ok. Multumiri Elena si Flaviana pt. informatiile privind vaccinul! Beatrice, drum bun si DOAMNE-ajuta! Te asteptam curand! Sa raspund si eu la intrebari: Claudelu, la mine ciclul a venit suvoi, super mult, de ambele dati, ca la Mickyyy. Hai ca s-a trezit puiul, cred ca intru un picut mai tazior. Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04 http://community.web...m/user/cipstyle

#29
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 18:50

sorry roxana, cand dispar brusc inseamna ca a inceput sa sune alarma....adica plange fie-mea. Beatrice, te asteptam sa revi cat mai repede pe forum, si spor la mutari. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#30
cipstyle

cipstyle
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iulie 2004 - 19:27

Mai scriu un pic, cat face papusha kaki langa mine [:D]. Am o groaza de intrebari, dar mai intai sa respund eu la cateva. Deci, si eu mai imi pierd rabdarea cu papusha, mai ales cand e maraita, nici ea nu stie ce vrea, iar eu sunt obosita moarta. Si in special cand papa mult, mult, cu pofta, apoi vomita zdravan si nici nu apuc eu sa strang, sa curat, ca izbucneste in plans cu disperare ca vrea iar papa....de, s-a golit burtica! Dar SLAVA DOMNULUI ca mai e si tati, i-o dau lui pana ma linistesc, de regula imi trece f. repede, mai ales cand o vad zambind suav [mamica]. Iar cu jocurile, de regula cand stam de vorba cu ea si o facem sa rada e fericita. Asta e indeletnicirea preferata. Dar ne mai jucam si cu jucariile, adica le facem sa "vorbeasca" cu ea, iar ea le raspunde bucuroasa. le povesteste cate in luna si in stele, ea stie ce zice. Apropos, tocmai am gasit ceva ce o face sa rada in hohote (am citit undeva de asta, n-am inventat-o eu): ii zdrangan o cutie de film foto in care am pus boabe de orez, o distreaza la maxim. Apropos de jocuri, am citit ca e o carte cu jocuri pt. copii pana la 3 ani super buna, editata mai demult, care stimuleaza f. mult inteligenta (oricum jocurile sunt benefice pt. mintea bb-ului, in general, i-o dezvolta). Cartea se cheama Learningames. Iar ma cheama datoria.... Pupici! Sper sa revin! Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04 http://community.web...m/user/cipstyle


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -