Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (8)


121 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 17:09

Continuarea Bebelusilor de Martie-Aprilie 2004 (7)
Poftiti,dragalaselor![flo]



Irina,veve & croko[hia]




#2
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 17:31

Multumim frumos, Veve! Na ca-s prima pe foita! Buna ziua dragele mele mamici si bebici! Iaca s-or gatat si la mine musafirii! si de-abia asteptam sa intru pe net sa citesc ce-ati mai postat fetelor, ca tare mi-a fost dor de voi. Nici nu stiu de unde sa incep, ca a-ti scris o groaza! Roxana, faine glumele, m-am distrat tare! Oake, bine ai venit si bebe sanatos si voios! Claudelule, mare dreptate ai cu dependenta asta pt site, subscriu si eu! Micky, Ela, Corina felicitari pt botez si sa fie sanatoasi micutii crestini. Micky, frumoase pozici, scumpa foc rozolica ta ! Ela, Corina haideti la povestit botezul! Rayuela, ce bine ca a-ti scapat si voi de vaccin! Mi-e imi venea s-o bat pe asistenta care mi-a intepat fetita. S-a napustit odata odata peste ea s-o tina si i-a infipt acul ala mare in picior... am murit, ce mai! Soleil, fetita ta e foarte bine dezvoltata. Mie chiar imi place ca fetita mea sa fie asa mai subtirica. Atata timp cat ia in greutate si in inaltime nu ai de ce sa te ingrijorezi. Maluba, ce locuri frumoase ati colindat! Si ce bebe frumos si voinic ai! La multi ani Amelie si David Andrei! Sa fiti sanatosi si voiosi! Va pup, trebe sa fug la moata ca mi-am cam facut de cap! Simo si [copil] Iulia Alexandra

#3
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 22:49

MULTUMIM mult pentru urari,scumpitzelor!!![disco] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] http://f2.pg.photos....12000/my_photos

#4
cipstyle

cipstyle
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 01:56

Intru si eu in ultimul ceas sa urez La Multi Ani sarbatoritilor Amelie si David, sa va dea Bunul DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI SFANT IISUS, multa fericire, sanatate, credinta si iubire, sa cresteti mari, frumosi si sa va bucurati parintii!!! Nu pot sa stau mult (si din pacate nici sa intru pe chat, chit ca imi merge, cred), ca mai am o groaza de treburi de facut acum, cat doarme puiul si mai trebuie sa lucreze si sotul pe calc., offffffff.....cand o sa scriu si eu linistita, fara sa fiu stresata ca n-am timp.... [zid] Aveam multe de scris, dar ma rezum la ce-mi aduc acum aminte...Corina, Elena, multumim frumos pentru aprecieri, si e adevarat ca toti bebeii nostri sunt niste frumosi!! Roxana, multumim pt. pozici, asa ma bucur cand deschid site-ul si o vad pe Anelisa...[pup] Mickyyy, e dulce foc Malinutza ta! Sa-ti traiasca, si felicitari pt. botez si Elei si Corinei! Oake, bine ai venit si din partea noastra!! [pup][flo] Elena, ce vaccin i-au facut lui Amelie? Si la cat timp i-l face? Chiar voiam sa va intreb, fetelor, ce vaccin le-a facut la puiutzii vostri si la ce distanta? Aici se face primul la 3 luni, apoi dupa o luna - o luna jumate, apoi nu mai stiu. Si Anelisei i-a facut unul hexavalent, care sper sa se gaseasca si in Rom., caci urmatoarele doze e posibil sa trebuiasca sa le facem in tara. Nu-l am acum la indemana, poate vi-l scriu maine sa-mi spuneti si mie daca ati auzit de el acolo, sper sa fie, DOAMNE-ajuta! Papusha mea doarme f. mult ziua de la o vreme, SLAVA DOMNULUI, chiar si cate 3 ore intr-o repriza, cea de dimineata, dar apoi in reprize mai mici si trebuie sa stea si mami cu ea, altfel se trezeste. Si noaptea, SLAVA DOMNULUI, doarme vreo 10 ore neintrerupt, insa in timpul zilei mananca super des, uneori si la o ora, o ora jumate, cand nu doarme. De la o vreme am scos-o f. putin pe afara, caci e o vreme f. sucita, Acum ploua, acum da soarele, acum se aduna norii de furtuna, peste o jumatate de ora iar e soare, si tot asa...[bang]..trebuie sa fiu mereu pe faza sa prind soare si sa nu ne prinda ploaia. Anelisa, mai nou, si-a descoperit manutele, si sta minute in sir si le priveste. Le ridica, le impreuna si se uita tare mirata, o fascineaza. De apucat apuca mai de multisor, isi trage paturica peste fatza, o trage pe mami de bluzica, se apuca de toate alea cand o iau in brate [:)]. Cu diversificarea n-am inceput si nici nu cred ca incep curand, deocamadata papa doar lapte de la mami si ceiutz cand primeste (ea ar bea intr-una, si un biberon o data). Are 6 910 g si deja ma cam doare spatele cand o iau in brate. Dar cand o avea vreo 12 kg, ce mai fac...?! Hai ca va las, ma pandeste tati sa termin [:D] Pupici de la noi! Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04 http://community.web...m/user/cipstyle

#5
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 01:57

[s] AMELIE [s] sa cresti mare, frumoasa, cuminte si cu mult mult noroc in viata!!!




Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil]

http://f2.pg.photos....oarea/my_photos


#6
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 02:16

[hopsieu]No bine hai ca am reusit si eu sa intru!!! Deocamdata vreau sa imi cer scuze fata de voi ca nu am avut timp sa va citesc mesajele...dar promit solemn ca am sa ma pun pe treaba... FETELOR!!!! N-am avut probleme cu calculatorul[(pc], deci am scapat de [sm]...[:-)))][:-)))][:-)))]Ba chiar am fost felicitata de sotiorul meu ca am reusit sa rezolv singura problema[bis][bis][bis] Sambata am fost la o petrecere, unde fetelor am [alcool][alcool][alcool] si m-am cam pilit....cum era si normal, dupa atata timp de de cand n-am mai pus alcool in gura...ce dor mi-a fost de o petrecere de asta in aer liber...am fost langa Arad la vreo 50 km, unde o o imensa balta...acolo a fost petrecerea, au fost niste DJ invitati...a fost super fain...apoi am mers sa mancam o ciorba de burta ca tare ma mai ardea pe stomac[:I][:I][:I]... Duminica ne-am hodinit si noi, ca am ajuns abia pe la 5 dimineata acasa...noroc ca puiutul nostru ne-a lasat sa ne hodinim...dar azi a fost foarte agitat... Cred ca ne ies DINTISORII ca ni s-a cam umflat gingia de sus si e tot cu mana in gurita...plus de asta a tras azi vreo 2-3 ture de plans de nu mai stiam ce sa fac cu el...tare mila mi-e de el, se vedea ce tare sufera... Azi a fost prima seara in care i-am dat grisut...mama ce-i mai place!!! Noi bem de vreo 2 spatamani si suculet de morcovi cu mere si ii place la nebunie...ii dau aprox 100 ml, dar e mare scandal dupa ce-l termina ca ar mai vrea, dar nu-i dau mai mult ca am inteles ca poate face acid la stomacel[bang][bang][bang] Elena, ma bucur ca ati trecut cu bine peste vaccin!!! Ai fost pana la urma si tu sau l-ai trimis doar pe Cata cu pisicutza??? Mickyyy am vazut pozele, doar atat am apucat sa vad...e super draguta Malina!!!Am sa citesc sa vad cum a fost si la botez, ca banuiesc ca ai scris... Roxanaimi pare rau ca nu am stat mai mult la barfe, dar ma tot striga Claudiu sa merg sa-l ajut la ceva treburi in bucatarie... Am inceput fetelor sa fac ceva cursuri de engleza intensiv...eu nu am invatat engleza la scoala ci doar ce am prins din zbor si ma pregatesc pe cand merg la lucru ca se pare ca ma vor avansa astia...ma asteapta doar sa merg la munci... eu as vreau sa stau anul asta acasa...asta daca ma lasa ei!!!![batcap][batcap][batcap][batcap] Va las ca am mult de recuperat...ma apuc acum de citit!!! [pup][pup][pup] Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil] http://f2.pg.photos....oarea/my_photos

#7
Claudelu

Claudelu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 03:23

SI mii mii de scuze:

[s] DAVID-ANDREI [s], sa cresti mare, cuminte, frumos si la buzunar "gros"!!!


Claudia[mamica] si Raul(01.04.2004) [copil]

http://f2.pg.photos....oarea/my_photos


#8
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 10:49

Buna dimineata dragi mamici si bebici! Mai, dar nu-i nimeni pe-aici! Puiul meu doarme si eu n-am chef de treaba desi am o groaza de calcat si de facut mancare si .... ce mai conteaza! Mi-am luat o inghetata din congelator si fuga fuga pe desprecopii! Claudelu, spor la invatat! Apropos, maica da' cand mai ai timp si de-asta? Ma uit si eu prin catalogul bebeilor nostri si vad ca nu-i niciunul nascut pe 13! Hai ca m-am carat! Imi fac de cap acusica, ma duc sa mai citesc si eu subiecte noi, ca mereu n-am timp! O zi superba la toate mamicile si bebei voiosi! Simo si [copil] Iulia Alexandra

#9
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 11:59

Multumim de complimente [dual][dual]!! Nu stiu voi cum sunteti, da' eu de cand am nascut sunt innebunita dupa bebelusi, cand ies in parc ma zgaiesc la toate mamicile cu bebici care trec pe langa mine, mi se par atat de frumosi!! Ca sa nu mai zic de bebelusi de aici, ca ma tot uit la pozele lor de pe site, care de care mai dulci [olala][olala]. Simone, ai grija cu inghetata daca alaptezi. Eu am mancat una cu pofta acum 2 saptamani si s-a deranjat moatza mea la stomac atat de rau ca a trebuit sa sun pediatra si sa-i dau ceva medicamente, ca nu mai reuseam sa o linistesc din plans. Apropos de descoperit manutele, noi am ajuns deja la picioruse, manutele nu mai au nici un farmec, in schimb e atat de caraghioasa Malina cand isi apropie talpile una de alta si incepe sa se joace cu degetelele de la picioare. Ba chiar da mai rau din picioare decat din maini cand are chef de joaca. Inca putin si o sa inceapa sa si le bage si pe ele in guritza [:D]. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.web...m/user/mickyyyy

#10
Simone

Simone
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 13:20

Micky uite aici: http://kickme.to/virtualmachine si in stanga ai buton de downloads si alegi intai fisierul din nota, adica file 1 : Microsoft Java Virtual Machine Build 5.00.3805, apoi poti sa-ti dai celelalte update-uri. Saru' mana pt sfat dar din pacate bebita mea nu mai vrea tatica de vreo doua saptamani [q][q][q]. Acum astept sa-mi vina ciclul [bang][bang][bang]. Pupici Simo si [copil] Iulia Alexandra


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -