Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (31)


139 raspunsuri la acest subiect

#21
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 16:00

Carmen, nu mi-am schimbat parerea despre aparatele digitale. [:D] Imi plac mai mult alea clasice. Nu era al meu aparatul foto cu care am facut pozele, al pretenului nostru. Eu am aparat fotot normal Cannon si sunt super incantata de el. Lorelai, sunt paptita de 2 ori cu diaree de la alimentatie si stiu ce tre sa-i fac. De hidratat el se hidrateaza zilnic cu 500 - 600 ml de ceai + vreo 600 de lapte, asa e el, mai betivan. [:D] Stiu ca e mult 9 scaune, azi vad ca au fost doar 3 pana acum. Dar l-am trecut pe mancare mai de regim, adica i-am dat doar banana cu cereale, la pranz morcov cu orez si carnita iar dupa amiaza ii dau piure din lapte de regim de la Humana. Dar nu ma indur sa-i sot laptele de dimineata si seara, o sa vad cum se comporta stomacul daca i-l fac cu mucilagiu de orez. Noi am patit-o rau de tot de 2 ori cu diareea, cu scaune multe si apoase, urat mirositoare. Atunci i-am scos mancarea normala, numai orez fiert cu morcovi a mancat. De data asta nu a inceput brusc, ci treptat cu scaunele moi. Vedem noi. Continui cu Smecta si ceai de menta la greu. Si daca nu-si mai revine pana maine scot si laptele si incep sa-i dau Colistin. Treaba e ca ii ies si niste masele si ma gandesc ca si de acolo o fi, in combinatie cu caldura. Azi noapte am avut o nopate de mare angajament [:D]: Ne-am trezit din ora in ora, in niste urlete sfasietoare. Am scos din calcul caldura (ca a fost racoare) si burta, ca nu-l durea si am ajuns la concluzia ca tre sa fie maselele. Nu s-a potolit nici cu Nurofen... [bang] Una peste alta ne-am trezit de 11 ori. io doar de vreo 8 ori, dar sotul a stat in brate cu el vreo ora peste nopate si s-a trezit la 6 ca Luca nu mai avea chef de somn. Acum vad ca doarme de vreo ora jumate, sper sa-l mai tina, ca e varza de oboseala... Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#22
danateo

danateo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 17:03

Daaaaaaa!!!! Am mai aparut si noi! Dragelor, in sfarsit ne-am botezat! Da, ieri pe caldura aia mare noi asta faceam! Eram la biserica cu tot familionul la 4 ace ca sa botezam baiatul! Si el.... mama, mama ce-a mai urlat!!!! Bine ca am facut-o si pe asta ca-mi statea pe cap! Acum: Diaria: Da, Ileana, si Matei a avut diarie (cred ca de la caldura in combinatie cu dintisorii) si cred ca de la caldura pentru ca toti copii din parc erau la del de "cacaciosi". Noi din fericire am scapat fara tratament. Doar cu morcovi (yeach!!!!), orez si cereale de orez de la nestle, de-alea care au in ele si calciu carbonic. Datul din cap: M-am distat teribil, Lorelai pe chestia cu datul din cap pt ca si Matei face asa si eu am crezut, ca si tine ca e ceva cu copilul. asta pana m-am prins ca si alti copii mai au obiceiul asta! Poze: atat cat am apucat m-am mai uitat peste pozele voastre si in seara asta promit ca-l fortez pe tati sa ne faca site-ul si noua la zi + poze de la botez! E ocupat saracutul si nu are timp.... Of, of, of!! Dana si bb Matei http://www.geocities.com/bebe_matei

#23
Lorelai182003

Lorelai182003

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 18:18

Ileana,saraca de tine! Noi de mult nu ne-am mai trezit noaptea, nici cu dintisorii, au iesit asa din senin, seara nu erau si dimineata hop au aparut. A fost naspa ca a fost stricat la burtica 1 saptamana cu tot regimul alimentar.Desi nu prea il deranja(adica nu plangea) doar il vedeam cum se inroseste la fata si se screme si ......pleoshc, trantea placinta de 5-6 ori pe zi! Cel mai rau e ca are pielicica foarte sensibila si cu toate unguentele tot s-a iritat. Vikinga, in poze nu se vede dar el de fapt este cam blondut.Cel putin cand il bate soarele e blond de-a binelea. La fatuca seamana cu mine[^]da e voinic ca tac-su[greutati]. Slabuta zici, stai sa vezi popoul ca la ala cam am probleme, cred ca acolo s-au dus toate kilele din timpul sarcinii si io-s tare lenesa ca sa fac exercitii! Acum cateva zile am avut o experienta rusinoasa: eram la bunica-mea(stiti cum sunt babetele astea,offff) si face ea de fata cu mai multi oameni care erau in vizita: ia uite ce a slabit Alina, da sa stii ca te-ai latit in sholduri foarte mult si n-o sa mai slabesti de acolo niciodata!Am ramas contrazisa, nu stiam ce sa spun!Am intrat in pamant de rusine deoarece toti se uitau acum la fundul meu gigantic! Asa ca tre sa fac ceva cu el.Momentan il maschez cu fustite d-alea mai scurte ca am observat(spre marea mea surprindere) ca se vede mult mai mic decat in pantaloni! Am cam 58 de kile la 1.70 da cel mai bine aratam la 52 kg. Si atunci ma simteam si cel mai bine.Deocamdata nu stiu ce dieta sa tin, sunt in tratative. Va pup pe toate si sanatate la bbi. [foto]http://photos.yahoo.com/lorelai182003[foto] Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker]

#24
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 18:35

quote:

Originally posted by Lorelai182003
Am cam 58 de kile la 1.70 da cel mai bine aratam la 52 kg. Si atunci ma simteam si cel mai bine.Deocamdata nu stiu ce dieta sa tin, sunt in tratative.
Aoleu, Alina-balerina, ce ma enervezi [:D], si eu am tot pe acolo (57-58 de kg), dar n-am decat 1.66m. Si toata "grasimea" s-a scurs tot pe solduri si picioare. Tre' sa ma apuc de stretching, ca nu se mai poate. Si husby mi-a mai facut si o poza la mare, facea apoi misto de mine, cica: uite, vezi, poti sa zici ca in poza asta erai gravida, uite ce burta mare ai, se vede si linia aia maro.....incurajant! Va pupa mama, io stau acum sa pazesc copiii sa nu se sperie, ca vecinii de sus demoleaza apartamentul si dau cu bormasina la greu, de ne-au capiat! Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

#25
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 18:49

quote:
Vilma cum mai sa-l uiti pe galateanul pe jumate de Aldito, si el e stirb si e mai mare cu o luna! Si un lenos si al meu, oho! Pai daca nu era fetita aia in restaurnat dupa care sa-si rupa gitul cred ca nici acum nu dadea de gustul de a sta singurel in fund.
Mercic de incurajari, probabil ca n-or sa se faca gimnasti. Lui Tudor ii spunem "calculatoristul", se agata de tastatura ca de nustiuce. De cand l-am laudat ca e lenes, am inceput sa-l gasesc in cele mai variate pozitii in patut....hihi, tre' sa dau dezmintire! Va pup (sa nu va mirati ca mesajul e cam trunchiat, l-am scris in reprize... bye Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

#26
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 19:46

Fetelor, am fost azi pentru prima data la innot cu Matei (azi a inceput cursul) si a fost super fain. Matei a fost incantat, la fel ca toti bebelushii de acolo, maine mergem iar. Pentru feletele care stau in Bucuresti, daca aveti timp si dorinta, stiu ca este asa un curs pentru bebelashi si in Bucuresti, si am inteles ca este foarte benefic pentru dezvoltarea fizica si intarirea imunitatii la copii, ca sa nu mai vorbim ca stiu sa innoate inainte de 1 an. http://community.web...ser/carmen77102 http://community.web...ser/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

#27
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 20:19

Carmen, stii cumva pe unde e piscina de care spui tu, pt bebelusi ? mersi [pup] Simona & BB Eugen http://community.web...m/user/simonabb

#28
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 22:45

Danateo, felitari pentru botez!!! Sa va traisca. mai bine mai tarziu decat niciodata. [:D] Lorelai, nu ma mai oftica si tu cu cupilu' tau care doarme noaptea, fetele stiu de ce. [:D] Fi-miu nu a dormit noaptea cum trebuie aproape deloc in cele 9 luni si ceva ale lui. Doar de pe la 8 luni jumate s-a mai reglat cu somnul, dar vad ca iar a revenit la bunele obiceiuri. [:D] Ca pan' la 3 luni a avut colici si de pe la 3 luni jumate a inceput cu dintii. Si tot asa a tinut-o, iar acum il chinuie 3 masele deodata. [bang] Si azi nu m-a lasat sa ma uit in gura lui deloc, sa vad care-i treaba dupa toata nopatea asta cumplita, aprca am zarit eu ceva la gingia de sus, e gaurita cred, dar nu se simte dand dau cu degetul nimik. Bey, si ce balerina esti!!! Vilma are dreptate. Io mai am de dat jos multe kile. Ma rog doar 2 ca sa ajung la freutatea de dinainte de sarcina. dar nici asa nu-i bine, ca la 1.65 m eu am 67 de kg. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#29
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 23:06

Simona, nu stiu exact unde este piscina respectiva, eu am vazut un reportaj pe TVR sau PROTV cu vreo jumate de an inainte sa nasc, era o instructoare de bblashi care facuse cursul de specializare in Franta, si era singura din Romania calificata sa faca asa ceva (cu toate ca din ce am vazut eu azi nu e mare lucru [:D]), era o piscina privata din Bucuresti, si vroiau sa mai faca training si la alte persoane, deci acuma poate se face in mai multe locuri acest curs. Stiu ca atunci am fost impresionata de faptul ca respectiva instructoare, in reportajul de care vorbesc, prezentase un bblash care era nascut prematur (mic de tot) si care fusese adus la piscina de la varsta de 3 luni, si la 8 luni deja recuperase tot "handicapul" de la nastere si era dezvoltat ca si un copil de 8 luni, nu racise nici macar o data, deci rezultate deosebite, spun eu. Eu zic sa te uiti in Pagini Aurii, ca aproape sigur trebuie sa isi faca reclama, fiind piscina privata ... e in interesul lor sa isi vanda produsul, care, banuiesc ca nu e chiar ieftin .. eu am dat 40 de dolari americani pe curs, in Romania se poate sa fie mai scump. http://community.web...ser/carmen77102 http://community.web...ser/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

#30
Kokolina

Kokolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 23:42

salut[biz][biz] ce mai faceti[grup][grup][grup] am reusit sa il trimit pe bb al meu la bunici in provincie[recevere] si eu am venit la tati la servici sa ma dau pe net...[jamaica] adameasca, te rog sa ma scrii si pe mine pe listuta cu mamici si pitici de la inceput... l+am nascut pe Andrei pe 20 nov.2003 ora 22,37 la spit. Giulesti cu Dr Puia (super medic !!![medic]) acum are aproape 8 luni, e un bb destul de nebunatic(cine il cunoaste,stie la ce ma refer[copil][copil])si eu sunt f. mandra de el[mamica] Kokolina[flo][flo][flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -