Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (10)


143 raspunsuri la acest subiect

#21
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 iulie 2004 - 18:07

aoleu gagici nu ma mai laudai atit ca mi-o iau in cap.... amn luat 11 kg pina acum si individu e baiat. nu stiu cum am reusit, eu sincera sa fiu vroiam sa ramin la 10...dar asta e, le dau eu jos. Sanzi asa e mama cu service-urile in romania....ce masina ai? nu intreb de reclama si doar ca sa vad daca te pot ajuta cu ceva. of ce rece e apa .....nici azi nu ne-am balacit....[xx(] dar asta e, poate week end-ul viitor. ma duc sa lenevesc un pic, vorbim later. pupicei la toata lumea

#22
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 11 iulie 2004 - 23:57

rau obicei computerul asta, mi s-a facut foame de atata tastat, am chemat o pizza si jumate din ea s-a dus!!! Roxa, am un audi a3 cu 3 usi... sinzi si david

#23
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 10:52

buna dimineatza si de la noi. ce noapte timpita...a fost ff cald (adica mie) si cind am reusit sa dorm m-am trezit intr-un circel din ala idiot care nici acum nu mi-a trecut...bleacks. ca lunea. Sanzi, ai dus masina la service-ul audi? sau la unul din asta mic? azi se pare ca va fi ploaie....ce faceti gagicutze? Gala, cum esti? Tatiana? pupicei la toate!!!

#24
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 11:27

Uf, tare cald a fost azinoapte! M-am trezit de caldura pe la 3:30 si am baut cred ca 1l de apa. Bibi se foia in somn si mi s-a facut mila de ea . Am trezit-o si i-am dat tzati ca doar e si ea omuletz si i-o fi sete. A papat mititica ca la o masa normala. Erau 29 de grade in camera cu geamul rabatat. Vreau sa gatesc azi si nu stiu ce. Roxi imi dai o idee? Am facut adunare generala ieri(ghiveci) si azi mi-a murit neuronul si nu-l pot resuscita. O ciorbita usoara de vara??? Cam cu ce si cum???Pleaaaaase![q] [pup][pup][pup] http://community.web...m/user/dady1968 Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

#25
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 11:48

Tania, ce zici de ciorbitza de legume? ardei, rosii, cartofi, pastirnac, morcovi, dovlecei, fasole pastai....fara carne? dreasa cu iaurt? sau supa de rosii, care se poate minca si rece? eu am azi ciorba de vita (e facuta deja si mai e de mincat asa ca nu ma mai agit) si fac un papricas de pui si o prajitura cu visine. dupa-amiaza la control....sa vedem ce mai face Ghindu' individu' grasunel.

#26
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 12:02

Mey spre rusinea mea nu stiu ce e ala papricas de pui!! Roxi baga reteta, poate fac si eu. Mi-ai cam facut pofta [pofta] si sunt la servici unde... se stie... mananci ce apuci..

#27
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 12:15

miam, mi-ai dat o idee Roxana! Ciobita de rosii cu crutoane. Da,da,da...Demult n-am mai mancat. Ce-i ala papricas? Un fel de rantas?? Scuza ignoranta, dar cu bucatareala....mai usurel la mine, am o scuza!Pupici. Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

#28
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 12:30

Papricas de pui: aveti nevoie de: pui taiat bucati, 2-3 cepe mijlocii, bulion sau rosii proaspete, foaie de dafin, ulei, patrunjel, 3 linguri faina, un ou. se rumeneste puiul bucatit in ulei incins pina nu mai are singe. se scot bucatile si se pun deoparte, in uleiul ramas se micsoreaza focul si se pune cepele taiate marunt sa se caleasca. cind sunt sticloase se adauga rosiile cojite si taiate bucatele sau bulionul, o lingurita de faina, foaia de dafin, apa fierbinte, un strop de paprica si se lasa sa fiarba sosul pe foc domol (trebuie sa fie destul de lichid). intre timp se fac niste galuste de faina fiertre separat in apa clocotind cu sare. cind sosul a scazut ceva se pun bucatile de pui in cratita si galustele si se mai lasa sa dea citeva clocote sau se da 15 minute la cuptorul incins. pofta buna...!!!

#29
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 12:38

Roxi am mancat chestia asta de multe ori dar nu stiam ca se numeste asa !:))) Am si facut-o numai ca fara galuste.

#30
lizuca

lizuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 13:01

'neata la duduci. Noi mai rarutz p-aci, ca intram doar de la birou, iar de-acolo am chiulit cit am putut pe caldurile astea. Slava domnului ca azi se mai poate respira. Rox, baga mama si reteta de prajitura cu visine, daca tot te-ai apucat... Desi nu prea ma incumet sa dau drumul la cuptor vara, poate azi fac o exceptie, de pofta[pofta] Si poate dati vreuna si reteta supei de rosii, da' una nu asa bibilita, ca pentru gospodine grabite. Am vrut si eu sa le vad pe Tatiana cu bebelusha, da' m-am dus ca Pacala, taman dupa ce fusese externata (eram in spital cu mama, pe care am transferat-o din port pentru operatia la sold). Pe de alta parte, bine ca sunt acasa, sanatoase, fiindca in spital e jale (mizerie, caldura, aglomeratie, indolenta). Acu' ma duc sa mai citesc din urma, sa ma pun la punct. Pupici. gabi & alisia (22 luni)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -