Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (10)


143 raspunsuri la acest subiect

#11
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:08

Vreau sa merg si la Moeciu ca mi-ati facut pofta, dar daca imi trebuie masina, nu voi putea decat dupa ce iese din service si baietii m-au linistit ca cel putin 2 sapt nu am masina...si ma astept la o luna... Si am facut rezervari la Paltinis pe 17 aug, mai merge cineva acolo in perioada asta? Poate la sf lui iulie mai prind putin timp liber sa dau o fuga...si gasesc si pe cineva sa vina cu noi...nici un doritor? Sinzi si David http://community.web.../user/sinzi_ana

#12
Galarina

Galarina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:57

Buna fetelor! Am fost cam lenesa la scris in ultima perioada, dar la 2-3 zile va citesc... Felicitari Tatianei pentru bebelusha. Ma bucur nespus ca a avut o nastere usoara. Cand aud ca naste cineva ma simt asa ca pe vremea studentiei cand asteptai sa intri la un examen oral...ce mai, am emotii de cum va fi de greu, de cat de cuminte va fi bb-lul etc... In momentul asta e un mare tambalau la noi acasa pt ca refacem integral o baie si va inchipuiti ca toata casa e cu fundul in sus. colac peste pupaza sotul meu i-a dat afara pe instalatori azi pt ca li se parea imposibil sa faca lucrarile pe care le solicitam noi...Ma rog, neplacut pt ca acum trebuie sa gasim pe altcineva care sa termine ce au inceput altii... Rox, cum iti mai e? Cum suporti caldurile astea? Mie mi se mai face rau din cand in cand, tre sa stau putin in pat sa-mi revin...adevarul e ca nici nu prea mananc din abundenta...asta tot din cauza caldurii...Cu toate astea am cu vreo 14 kg mai mult ca la inceputul sarcinii. Am fost la medic miercurea trecuta, totul e ok, ne-au avansat cu vreo 4 zile ca data a nasterii, deci in jur de 26-27...cam asa. Eu zic ca va fi mai devreme, pe 23-24, am io o presimtire asa[:D] In rest...toate bune Concedii placute tuturor, pupici la bebelushi si aveti grija de voi! Mai scriu pana nasc...[:D] In ce priveste invitatia nu promit sa ajung insa ma voi stradui. Rox, te anunt din timp, sa-mi zici si mie unde sa aterizez... Bbye

#13
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 17:47

heheheheeee, ce bine imi pare ca ne stringem!!!!![il] repetam: intilneala este la ora 14.00, vineri 16 iulie. eu stau la capitol, pe mamaia. detalii pe PM. telefonul meu cred ca il stiti toate. Galarina te asteptam si pe tine.....ca mai ai pina la feeling, nu?[:D] mie nu imi e rau cu caldura, adevarul e ca dau drumul la a/c....si la mine nici nu bate soarele decit un pic dimineatza. eu am fost sa iau suplly-uri la cupil...pampersi, din astea...aoleu ce distractiv e (for now macar[:D]). si de marti promit ca imi fac si bagajul de spital. Marlen imi pare bine ca vii si tu....si noi mergem si miine si poimmiine la plaja..abia astept!! de data asta facem si poze...sa ne ridem un pic.

#14
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 23:52

Buna seara, Roxa, am luat notite ...eram cu capul in nori (ca mereu de altfel). incapem la tine cu totii? sinzi si david http://community.web.../user/sinzi_ana

#15
Larular

Larular
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 11:09

Roxana , venim si noi 99,99% . Daca intervine ceva dau de stire ! Dar nu o sa putem sa stam foarte mult ca noua ni se termina bateria destul de repede ! Sa ne dai niste detalii despre locatie ! Dady , jumperul l-am luat de la ODISSEE de pe Tomis si a costat 900000 lei .Dupa parerea mea a fost super oferta pentru ca era la jumatate de pret . Eu am tot cautat pentru ca auzizem ca este foarte distractiv pentru bebei dar il gaseam numai la 2 milioane si atunci cand am dat de asta am sarit .Dar vreau sa spun ca incantarea de pe fata ei a facut toti banii ! Pupi dulci la cei mai tineri in gasca si uram sa nu aveti colici !! Raluca si Bebe Andra http://community.web...om/user/larular

#16
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 20:46

hello la gagici.....ce faceti? ati fost la plaja? noi da....si aveti poze cu balena (trebuie vizionate cu centura de siguranta obligatoriu strinsa bine...) la: http://community.web...m/user/rocksy25 hai sa facem listuta atunci: Crixia + Alisia Oana + Paul Raluca + Andra Marlen si burticutza Tania + Bibitza Laura Sanziana + David Caty? Cornelia? Galarina? Cali? va rog frumos corectati-ma, ca-s cam ametita, doar stiti. trimit adresa pe PM. Sanzi, cred ca incapem....(daca mai vin ceva scaune pina atunci...[:D]) hehehe, nu va faceti griji, ca ne descurcam noi.... pupici!!!

#17
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 10 iulie 2004 - 23:38

Roxi am vazut pozele. Burtica ta nu pare foarte mare, cate kg ai pus pana acum?

#18
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 11 iulie 2004 - 02:14

sunt f nervoasa ca astia la care mi-am dus masina ma tot imbarliga ca nu au nu stiu ce piesa, si ca tre sa comande nu stiu pe unde, ca vin mai intai la buc si apoi la ei...si ca va dura 3 sapt!!!! ca tre sa o si vopsesc...azi am stat toata ziua pe acolo si m-am certat cu ei...as duce-o direct la buc...dar nu stiu cum si unde... ufuf, dar am apucat si o mica plaja dupamiaza...uite am mai pus poze tot la albumul de 17 luni la sf: http://community.web.../user/sinzi_ana roxa esti tare draguta si iti sta ff bine cu burtica...arati excelent...ce ai? baiat sau fata? sinzi

#19
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 11 iulie 2004 - 12:17

Mancau-ar mama de burticutza ca tare frumoasa si bubulina suntem!Roxi cum ati reusit sa luati asa putin in timpul sarcinii?(a se vedea si Tatiana). Eu am avut greturi urate-urete la ambele sarcini, chiar am slabit in prima faza cate 4-5 kg si apoi am ajuns la respectabilele 28kg la Anduta si 25 kg la Bibi. Noroc ca am metabolismul relativ bun. La Anduta intr-un an am scapat de toate kg, iar acum de cand am nascut am slabit 16kg cu tot cu nastere si fara regim, ca alaptez. Deci mai am 7 luni si 10 kg de dat jos. Sa vedem, ca de la o varsta....... TatianaS cum e bebitza? Cumintica? Papa bine? Tu cum te simti in postura noua?? Ai probleme cu alaptatul? Intreaba-ne tot ce vrei, incercam sa te ajutam. Laura, pozici din concediu ,nu? Fetele, am pus poze cu Bibi mai recente. http://community.web...m/user/dady1968 Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

#20
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 11 iulie 2004 - 12:51

Azi sunt in concediu...David are cu cine sa se plimbe si eu lenevesc prin casa...e asa bine... Am dat drumul la aerul conditionat si nu stiu ce mi-a venit, am facut 18 C, e chiar frig, am deschis putin geamul si a venit un val de caldura!!!!!! Se pare ca Tatiana doarme, alapteaza, doarme, pentru ca nu mai are timp sa scrie...cel putin asa faceam eu in primele saptamani... Tania, cred ca mai mult de asta nu mai vreau eu inca un bebe, Cu David am avut 4 luni greturi si toata ziua, nu numai dimineata, am slabit in primele luni, se speriasera colegii mei si imi acopereau mai toata munca...si apoi am bagat 27 de kg, in 3-4 luni!!! Ca spre sfarsitul sarcinii m-am mai oprit. (mancam si in somn!) Cand am venit in tara, aratam de parca inghitisem Big Ben-ul si urma sa il plantez in curtea spitalului!!! Ma gandeam ca poate nu ma lasa sa ma sui in avion ca depasesc gabaritul!!! Si dupa 17 luni, inca mai am putine kg de dat jos, care nu prea mai vor sa isi faca bagajele sa plece de pe fundul meu!!! Sinzi http://community.web.../user/sinzi_ana


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -